3
-
0
19:29

Τα Τρίκαλα πήραν μεγάλη νίκη και σε συνδυασμό με τη νέα γκέλα του Απόλλωνα, έκαναν αποφασιστικό βήμα για την κατάληψη της 3η θέσης, ενώ εξακολουθούν να διατηρούν ελπίδες για την απ' ευθείας άνοδο.

19:25

Τέλος του αγώνα. Μεγάλη νίκη για τα Τρίκαλα με 3-0.

19:24

90+2' Ο Ριζογιάννης σκοράρει με διαγώνιο σουτ από δεξιά, όμως ο Βρούτσινα κάνει κίνηση προς την μπάλα και καταλογίζεται σε θέση οφσάιντ.

19:23

90': Ο Βρούτσινα με προβολή στο δεύτερο δοκάρι, δεν καταφέρνει να βρει στόχο.

19:22

90': ΔΟΚΑΡΙ για τα Τρίκαλα με τον Δουκάκη, ο οποίος με σουτ από το ύψος της περιοχής, έστειλε την μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Ξενοδόχοφ.

19:19

87': Κίτρινη κάρτα τον Σαρακατσάνο.

19:18

87': Κίτρινη κάρτα στον Ριζογιάννη.

19:17

86': Αλλαγή για τα Τρίκαλα. Στη θέση του Ναβάρο ο Δουκάκης.

19:16

84': Κίτρινη κάρτα στον Βρούτσινα για σκληρό μαρκάρισμα.

19:14

82': Αλλαγή για τα Τρίκαλα. Ο Βρούτσινα περνάει στο παιχνίδι αντί του Κουσκουνά.

19:13

82': Αλλαγή για τα Τρίκαλα. Ο Χαροντάκης μπαίνει αντί Νιάρου.

19:10

Ο Κουσκουνάς έφτασε τα 18 γκολ στο πρωτάθλημα με τα δύο που πέτυχε σήμερα.

19:09

Ο Στεφάνοβιτς με όμορφη κάθετη μπαλιά βρήκε τον Κουσκουνά μέσα στην περιοχή της ΑΕΛ κι αυτός με κοντινό σουτ, δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει τον Ξενοδόχοφ για το 3-0.

19:08

77': ΓΚΟΛ για τα Τρίκαλα. Σκόρερ και πάλι ο Κουσκουνάς.

19:07

76': Κίτρινη κάρτα στον Μπόγιοβιτς.

19:07

75': Κοντινό πλασέ του Στεφάνοβιτς, η μπάλα άουτ.

19:06

Η ΑΕΛ δείχνει ανήμπορη να αντιδράσει μετά και το δεύτερο γκολ των Τρικάλων, ενώ αγωνίζεται με 10 παίκτες από το 42'.

19:03

Τώρα οι παίκτες των Τρικάλων φαίνονται διατεθειμένοι να κατεβάσουν τον ρυθμό.

19:01

Ο Μουμίν τροφοδότησε τον Κουσκουνά, ο οποίος πάτησε περιοχή και από πλάγια θέση νίκησε τον Ξενοδόχοφ για δεύτερη φορά στο ματς. Τρίκαλα - ΑΕΛ 2-0.

18:59

68': ΓΚΟΛ για τα Τρίκαλα με σκόρερ τον Κουσκουνά.

18:57

66': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Στη θέση του Μονιάκη ο Κοντοχρήστος.

18:55

63': ΔΟΚΑΡΙ για τα Τρίκαλα με τον Στεφάνοβιτς, ο οποίος βρέθηκε τετ α τετ με τον Ξενοδόχοφ, όμως το σουτ που επιχείρησε σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

18:53

62': Σε θέση οφσάιντ ο Στεφάνοβιτς.

18:52

61': Σουτ του Μαρουκάκη από μακριά, όμως ο Χιώτης δεν αιφνιδιάστηκε και μπλόκαρε την μπάλα.

18:50

59': Σέντρα του Κουτσιανικούλη, κεφαλιά του Μπόγιοβιτς από το ύψος της περιοχής, όμως ο Χιώτης μάζεψε εύκολα την μπάλα.

18:47

Η ΑΕΛ θέλει να βγει μπροστά και να απειλήσει, όμως αγωνίζεται με δέκα παίκτες και οι δυνατότητές της είναι περιορισμένες.

18:45

53': Εκτέλεση φάουλ του Κουτσιανικούλη, έξω από την περιοχή των Τρικάλων, η μπάλα ψηλά άουτ.

18:44

53': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Στη θέση του Ναγιάρ ο Μαρουκάκης.

18:43

52': Κίτρινη κάρτα στον Ζώνα.

18:43

51': Εκτέλεση φάουλ του Ναγιάρ, η μπάλα ψηλά άουτ.

18:40

49': Ο Κουσκουνάς στο δεύτερο δοκάρι με κοντινό πλασέ δεν καταφέρνει να βρει στόχο, μετά από γύρισμα του Ναβάρο.

18:39

48': Ο Νιάρος δεν καταφέρνει να βάλει το πόδι του σε γύρισμα του Κουσκουνά και χάνει σημαντική ευκαιρία.

18:38

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

18:36

46': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Στη θέση του Ροβίθη ο Ζέρης.