Δίκαιη νίκη για την πρωτοπόρο της Β' Εθνικής ΑΕΛ απέναντι σε μια ακίνδυνη ΑΣΑ.

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα ΑΕΛ - Αναγέννηση Καρδίτσας 3-0.

20:30

Συμπληρώθηκαν τα 90', τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:29

89': Σουτ Κόντου από θέση έξω δεξιά, άουτ.

20:26

87': Αδύναμο συρτό σουτ Σκαθαρούδη από το ύψος της περιοχής, κανένα πρόβλημα για τον Ξενοδόχοφ.

20:20

80': Ροβίθης και Ναγιάρ συνεργάστηκαν μέσα στην περιοχή της ΑΣΑ, το τελικό σουτ από τον πρώτο φεύγει ψηλά άουτ.

20:17

77': Ατομική προσπάθεια Κουτσιανικούλη από τα δεξιά, βεβιασμένο σουτ από τα 25 μέτρα και πλάγια, πολύ μακριά από την εστία του Κουτσόπουλου.

20:14

Τα μεγάφωνα του γηπέδου καλούν τον κόσμο να τραγουδά μόνο για την ΑΕΛ.

20:12

Όπως στο α' ημίχρονο έτσι και τώρα οι φίλοι της ΑΕΛ εν χορώ τα... λένε στα "γαλλικά" στον υφυπουργό Αθλητιμσολυ Σταύρο Κοντονή.

20:11

72': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Κοντοχρήστος στη θέση του Βέρτζου.

20:08

69': Κίτρινη κάρτα στον Γκουγκούδη.

20:05

65': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΛ. Ο Μαρουκάκης πιάνει το ξαφνικό δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα τραντάζει την οριζόντια δοκό του Κουτσόπουλου και σώζει την ΑΣΑ από το τέταρτο εις βάρος της τέρμα.

20:04

64': Κίτρινη κάρτα στον Τζέκο.

20:02

62': Αλλαγή για την ΑΣΑ, ολοκληρώνει τις κινήσεις του ο Σάκης Θεοδοσιάδης. Ο Τζανής στη θέση του Τσούκαλου.

20:01

61': Φάουλ για την ΑΣΑ με τον Υφαντή από τα 25 μέτρα και αριστερά, εκτελεί απευθείας, στην αγκαλιά του Ξενοδόχοφ.

19:59

59': Οφσάιντ ο Μαρουκάκης. Είναι όντως εκτεθειμένος, σωστή υπόδειξη.

19:54

Ο Μανιάκης συνδυάστηκε με τον Μαρουκάκη από τα αριστερά, ο τελευταίος μπήκε στην περιοχή και με δυνατό σουτ δεν άφησε περιθώρια αντίδρασεις στον Κουτσόπουλο για να γράψει το 3-0.

19:54

54': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

19:52

52': Υπόδειξη οφσάιντ στον Κουτσιανικούλη, το βίντεο δεν δικαιώνει το βοηθό.

19:50

50': Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Κομεσίδης στη θέση του Γιοβάνοβιτς.

19:47

47': Βαθιά μπαλιά προς τα αριστερά, ο Κουτσιανικούλης βγαίνει στην κόντρα, αλλά βιάζεται, κάνει το ψηλοκρεμαστό σουτ από το ύψος της περιοχής, απελπιστικά άστοχο.

19:45

19:45

46': Διπλή αλλαγή για την ΑΣΑ. Οι Υφαντής και Τζέκος στις θέσεις των Σάββα και Καραχάλιου.

19:29

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Η ΑΕΛ καθολικά ανώτερη από την αντίπαλό της, προηγείται δίκαια με 2-0. Και τα δύο γκολ πέτυχε ο Ροβίθης.

19:29

45+11': Ο Ροβίθης προσπάθησε να βρει με σέντρα τον Μαρουκάκη, όμως η μπάλα προσπέρασε τον φορ της ΑΕΛ.

19:27

45+10': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Ναγιάρ.

19:26

45+8': Σουτ του Γκουγκούδη, ο Ξενοδόχοφ πέφτει και διώχνει σε κόρνερ.

19:25

Η ΑΕΛ δεν αντιμετωπίζει καμία δυσκολία να κυριαρχήσει στον αγωνιστικό χώρο και καταφέρνει συχνά πυκνά να φτάνει έξω από την περιοχή των φιλοξενούμενων. Παραμένει το 2-0.

19:21

Στις καθυστερήσεις βρισκόμαστε. Μόνο που υπάρχει μια μικρή σύγχυση λόγω των πολλών διακοπών στο παιχνίδι. Συγκεκριμένα θα παιχτούν 11 λεπτά.

19:19

40' Κίτρινη κάρτα στον Γιοβάνοβιτς.

19:18

39': Κόρνερ για την Αναγέννηση. Ο Ξενοδόχοφ όμως, πιο ψηλά απ' όλους, μαζεύει την μπάλα.

19:15

4(3) - 2(1) οι τελικές στο παιχνίδι.

19:12

34' Γέμισμα από τον Ναγιάρ, ο Κουτσόπουλος βγαίνει και με υπερένταση μαζεύει την μπάλα.

19:10

Στο 57%-43% η κατοχή υπέρ της ΑΕΛ.

19:09

31' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ με τον Μαρουκάκη που βρέθηκε αμαρκάριστος στο δεύτερο δοκάρι μετά από σέντρα του Λαμπρόπουλου από δεξιά, να μην καταφέρνει να νικήσει στο ένας με έναν τον Κουτσόπουλο.

19:09

30': Κίτρινη κάρτα ο Δημόπουλος.

19:07

Σημειώνεται πως το χρονόμετρο του αγώνα συνεχίζει από το σημείο που διακόπηκε για δεύτερη φορά το παιχνίδι. Βρισκόμαστε στο 30'.

19:06

28' Σε θέση οφσάιντ ο Ροβίθης. Σωστή η υπόδειξη του βοηθού.

19:05

27': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Στη θέση του τραυματία Ουρτάδο, ο Λαμπρόπουλος.

19:04

Φάση διαρκείας στα καρέ της Αναγέννησης με την μπάλα να φτάνει στον Κουτσιανικούλη, ο οποίος τροφοδότησε τον αμαρκάριστο Ροβίθη κι αυτός με κοντινό πλασέ, αφού προσποιήθηκε, έκανε το 2-0 για την ΑΕΛ.

19:04

25': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ και πάλι με τον Ροβίθη.

19:02

Ο Ουρτάδο βρέθηκε με την μπάλα μέσα στην περιοχή, δευτερόλεπτα μετά την επανέναρξη του παιχνιδιού και με τακουνάκι βρήκε τον επερχόμενο Ροβίθη, ο οποίος παρά το στενό μαρκάρισμα, κατάφερε να κάνει την κοντινή προβολή και να νικήσει τον Κουτσόπουλο. ΑΕΛ - Αναγέννηση Καρδίτσας 1-0.

19:01

23': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με τον Ροβίθη!

19:01

Οι διαιτητές επιστρέφουν και πάλι στον αγωνιστικό χώρο για να αρχίσει ξανά το παιχνίδι.

18:57

Οι ποδοσφαιριστές αλλάζουν πάσες μεταξύ τους για να κρατηθούν ζεστοί.

18:56

Στο μεταξύ ο διαιτητής Νεοφυτιάδης και οι βοηθοί του, Μπέτσογλου και Χριστάκογλου έχουν αποχωρήσει από τον αγωνιστικό χώρο.

18:54

22' Μόλις για δύο λεπτά συνεχίστηκε το παιχνίδι. Οι οπαδοί της ΑΕΛ ύψωσαν και πάλι το επίμαχο πανό κι έχουμε νέα διακοπή.

18:52

20': Τώρα οι οπαδοί της ΑΕΛ κατεβάζουν το πανό και ο Νεοφυτιάδης δίνει εντολή να συνεχιστεί το παιχνίδι. Περίπου πέντε λεπτά κράτησε η διακοπή

18:51

Οι παίκτες κάνουν ό,τι μπορούν για να μην παγώσουν. Γίνονται συστάσεις από τα μεγάφωνα για να κατέβει το πανό.

18:50

Ένα πανό που έχει αναρτηθεί από τους οπαδούς της ΑΕΛ, είναι αιτία για νέα διακοπή στο ματς. Ο Νεοφυτιάδης προφανώς έχει ζητήσει να κατέβει το εν λόγω πανό.

18:48

16' Μικρή διακοπή στο παιχνίδι, καθώς ο τερματοφύλακας της ομάδας της Καρδίτσας δέχεται τις πρώτες βοήθειες.

18:47

15' Ο Ουρτάδο από θέση αριστερά, έκανε το γύρισμα με το εξωτερικό, όμως ο Κουτσόπουλο, έπεσε και μάζεψε την μπάλα.

18:45

13' Περίτεχνη ενέργεια και σέντρα με ραμπόνα από τον Ναγιάρ, όμως η άμυνα της Αναγέννησης απομακρύνει τον κίνδυνο. Νωρίτερα η μπάλα ανακόπηκε σε γύρισμα του Κουτσιανικούλη.