0
17:55

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας και παρακολουθήσατε την εξέλιξη της αναμέτρησης. Καλό απόγευμα.

17:53

95' ΤΕΛΟΣ του αγώνα στα «Περιβόλια». Τα Χανιά παίρνουν πολύ μεγάλη νίκη κόντρα στη Ζάκυνθο με 1-0, με το γκολ του Γιάννη Γκέσιου στο 87ο λεπτό.

17:49

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις.

17:48

89' Ο Πρίφτης πέφτει στον αγωνιστικό χώρο τραυματίας και πιάνει το γόνατό του. Του προσφέρονται οι πρώτες βοήθειες και θα συνεχίσει.

17:46

87': ΓΚΟΛ για τα Χανιά με τον Γκέσιο μετά από κόρνερ του Μασάντο. 1-0 για τα Χανιά!

17:45

86': Ο Διαμαντόπουλος από πολύ κοντά δεν καταφέρνει να νικήσει τον Παπαδόπουλο και χάνει πολύ μεγάλη ευκαιρία για τα Χανιά.

17:42

84' Κόρνερ για τη Ζάκυνθο. Εκτελεί ο Κουρέλας, το τακουνάκι από τον Κυριακίδη, χάνεται η ευκαιρία.

17:41

83': Ο Δεινόπαπας βρέθηκε σε καλή θέση, όμως στραβοπάτησε κι έχασε την ευκαιρία να σουτάρει και να απειλήσει.

17:37

79': Κεφαλιά του Παλιάτσιου, η οποία όμως ήταν αδύναμη και ο Παπαδόπουλος δεν κινδύνεψε. Παραμένει το 0-0.

17:34

75' Σε θέση οφσάιντ ο Μεντούρ.

17:33

74' Αλλαγή για τα Χανιά. Στη θέση του Σάντερσον ο Παλιάτσιος.

17:32

73': Φάση διαρκείας στα καρέ των Χανίων, με τον Κρολ να σουτάρει και τον Μπριλάκη να διώχνει πάνω στη γραμμή. Ο Μεντούρ πήρε το ριμπάουντ, όμως το σουτ του πέρασε ανεκμετάλλευτο.

17:30

Έχει ανεβάσει την απόδοσή της η Ζάκυνθος στα τελευταία λεπτά και πιέζει. Συμπληρώθηκαν 70 λεπτά αγώνα.

17:26

67': Αλλαγή για τη Ζάκυνθο. Στη θέση του τραυματία Ζέλιου, ο Γραικός.

17:25

66': Τραυματίστηκε ο Ζέλιος. Με δέκα προσωρινά η Ζάκυνθος.

17:23

65': Σουτ του Μασάντο, η μπάλα άουτ.

17:22

64': Τεράστια ευκαιρία για τα Χανιά με τον Παπαδόπουλο να αποκρούει με τη μύτη του παπουτσιού του το σουτ του Δεινόπαπα.

17:22

63': Αλλαγή για τη Ζάκυνθο. Στη θέση του Κάρδαρη ο Μεντούρ.

17:19

61' Κόρνερ για τα Χανιά. Εκτελεί ο Μασάντο, όμως η μπάλα πέρασε εκτός, αφού κανείς δεν κατάφερε να βρεθεί στην πορεία της.

17:18

Πολλά τα λάθη στη μεσαία γραμμή και για τις δύο ομάδες. Συμπληρώσαμε μία ώρα αγώνα.

17:15

56' Επικίνδυνη σέντρα του Χατζηλιάδη, ο Παπαδόπουλος όμως βγαίνει έγκαιρα και μαζεύει την μπάλα.

17:13

Τα Χανιά έχουν μπει με πολλή όρεξη και στο δεύτερο ημίχρονο, όμως η Ζάκυνθος δείχνει έτοιμη, όταν της δοθεί ευκαιρία, να απειλήσει με αντεπιθέσεις.

17:09

50' Ευκαιρία για τη Ζάκυνθο μετά από σουτ του Πέττα, όμως η μπάλα περνά λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Πρίφτη.

17:08

50': Αλλαγή για τα Χανιά. Ο Καμινιώτης περνάει στο παιχνίδι αντί του Νάκα.

17:07

48' Κόρνερ για τη Ζάκυνθο. Κεφαλιά από τον Κρολ, απομακρύνει ο Διαμαντόπουλος.

17:06

Δεν υπάρχουν αλλαγές με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου για τις δύο ομάδες.

17:05

46': Κόρνερ για τα Χανιά που εκτελεί ο Μασάντο. Ο Γκέσιος δεν πιάνει όπως θα ήθελε την κεφαλιά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

17:04

16:48

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου στα «Περιβόλια». Παραμένει το 0-0 στην αναμέτρηση των Χανίων και της Ζακύνθου.

16:47

Βρισκόμαστε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Ένα είναι το λεπτό που έδειξε ο 4ος.

16:46

45': Σουτ του Ζέλιου, ο Πρίφτης πέφτει στην αριστερή γωνία του και αποκρούει σωτήρια σε κόρνερ. Μεγάλη ευκαιρία για τη Ζάκυνθο.