0
16:51

Τέλος του αγώνα, άνετη νίκη για την Ζάκυνθο

16:48

90+2': Στη θέση του Μπίρη ο Νομικός

16:47

90': Πέντε τα λεπτά του έξτρα χρόνου

16:45

89': Ευκαιρία για την Καλαμαριά με κεφαλιά του Κισκαμπάνη, η μπάλα στην αγκαλιά του Ξενοδόχοφ

16:44

89': Κίτρινη βλέπει και ο Τορεσάνι για διαμαρτυρία

16:39

84': Κάρτα στον Καπία

16:37

82': Δυνατό σουτ του Προβαδίτη έξω από την μεγάλη περιοχή, δεν ανησυχεί ο Ξενοδόχοφ που ελέγχει την πορεία της μπάλας

16:35

80': Μετά από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα φτάνει στον Μπίρη, αυτός σουτάρει ωστόσο ψηλά

16:31

77': Κάρτα στον Κουνσόλο

16:28

Μπήκαμε στο τελευταίο 20λεπτο, η Ζάκυνθος συνεχίζει να βρίσκεται στην επίθεση, την ώρα που η Καλαμαριά έχει πετάξει λευκή πετσέτα

16:22

67': Κάρτα στον Σακκά

16:18

61': Μετά από φάση διαρκείας στα καρέ της Καλαμαριάς, ο Όττα σουτάρει δυνατά, ωστόσο βλέπει την μπάλα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι του Καρατζιοβαλή

16:18

Δοκάρι για την Ζάκυνθο

16:17

Έχει ξεκινήσει και πάλι το ματς, συμπληρώσαμε μια ώρα αγώνα

16:15

59': Εκτός ο Πέττας μέσα ο Κουνσόλο. Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για την Ζάκυνθο

16:15

59': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την Καλαμαριά. Στη θέση του Κουαντιό ο Σακκάς

16:14

Διακοπή στο ματς, ο Πέττας βρίσκει στον αγωνιστικό χώρο με τραυματισμό

16:12

Την ίδια ώρα τα νέα που έρχονται από τον τραυματισμό του Σολφερίνο είναι άσχημα. Για κάταγμα στο ζυγωματικό κάνουν λόγο οι πρώτες εκτιμήσεις

16:11

55': Νέο λάθος στην άμυνα της Καλαμαριάς, ο Όττα σε κενή εστία αφού ξεπερνά με άνεση και τον Καρατζιοβαλή γράφει το 3-0

16:11

ΓΚΟΛ η Ζάκυνθος!

16:08

52': Αδύναμο σουτ του Πέττα, άουτ η μπάλα

16:07

Με πιο επιθετικούς προσανατολισμούς έχει μπει στην επανάληψη η Καλαμαριά, χωρίς βέβαια να απειλεί σε αυτό το πρώτο πεντάλεπτο

16:03

48': Εκτέλεση φάουλ του Προβατίδη, η μπάλα στην αγκαλιά του Ξενοδόχοφ

16:01

46': Υπάρχει αλλαγή (αναγκαστική) και για την Ζάκυνθο. Ο Βούκοβιτς μπήκε στο ματς, εκτός ο τραυματίας Σολφερίνο

16:01

46': Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

16:01

46': Αλλαγή για την Καλαμαριά.Στη θέση του Αλμπάνη ο Καπίας

15:47

Ημίχρονο στη Ζάκυνθο

15:47

45+1': Δυνατό σουτ του Προβατίδη, άουτ μπάλα

15:45

45': Ένα το λεπτό του έξτρα χρόνου

15:45

Τελευταίες στιγμές, η Ζάκυνθος όχι μόνο κρατά με άνεση αυτό το 2-0, αλλά ψάχνει και για τρίτο γκολ

15:44

44': Αδύναμο σουτ του Όττα, δεν έχει πρόβλημα ο Καρατζιοβαλής

15:41

Νέα καλή στιγμή για τους νησιώτες

15:41

41': Κεραυνός του Όττα έξω από την μεγάλη περιοχή, άουτ η μπάλα

15:40

Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου μέρους

15:38

38': Κλασική ευκαιρία για την Ζάκυνθο! Ο Σολφερίνο φεύγει στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, ωστόσο δεν μπορεί να πλασάρει σωστά τον Καρατζιοβαλή ο οποίος πέφτει και μπλοκάρει την μπάλα

15:37

37': Κίτρινη βλέπει και ο Μανουσαρίδης

15:34

34': Κάρτα στον Μωυσιάδης

15:33

33': Δυνατό σουτ του Σκαθαρούδη μέσα από την περιοχή, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Καρατζιοβαλή

15:31

31': Από την άλλη μεριά, μετά από εκτέλεση φάουλ του Παρμαξίδη ο Μανουσαρίδης δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά και ο Ξενοδόχοφ μπλοκάρει σταθερά

15:30

30': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Όττα, άουτ η μπάλα. Καλή στιγμή για την Ζάκυνθο...

15:28

28': Ευκαιρία για την Καλαμαριά. Η άμυνα της Ζακύνθου κάνει λάθος, ο Βλάχος μπαίνει στην περιοχή ωστόσο το τελείωμα του είναι κακό και η μπάλα φτάνει στην αγκαλιά του Ξενοδόχοφ

15:27

27': Αλλαγή τακτικής για την Καλαμαριά. Εκτός ο Βέντζιος, μέσα ο Προβατίδης

15:22

22': Να ένα σουτ για τη Ζάκυνθο! Ο Πέττας προσπαθεί να νικήσει από το ύψος της μεγάλης περιοχής τον Καρατζιοβαλή, αλλά ο γκολκίπερ της Καλαμαριάς πέφτει στη γωνιά του και μπλοκάρει

15:20

Δεν υπάρχουν ευκαιρίες στο παιχνίδι με τις δύο ομάδες να κάνουν πολλά λάθη στη μεσαία γραμμή

15:20

20': Ο Τορεσάνι έφυγε ταχύτατα από αριστερά, προσπάθησε να μπει στην περιοχή, αλλά ο Καρατζιοβαλής βγήκε απομάκρυνε και πήρε και το φάουλ

15:15

Πολλά τα λάθη στο πρώτο τέταρτο από τους παίκτες της Καλαμαριάς που είναι φανερό πως δεν έχουν ξεπεράσει ακόμα το σοκ των δύο γκολ που δέχτηκαν

15:10

Προσπαθούν να βγουν στην επίθεση και να ψάξουν ένα γκολ οι ''Πόντιοι'' αλλά δεν απειλούν μέχρι στιγμής. Φτάσαμε στο 10'...

15:07

Δεύτερο σοκ για την Καλαμαριά που έχει ένα... εφιαλτικό πρώτο πεντάλεπτο

15:07

6': Ο Σκαθαρούδης φεύγει ταχύτατα από τα δεξιά, μπαίνει στην περιοχή και με διαγώνιο δυνατό σουτ νικά τον αντίπαλο γκολκίπερ

15:06

15:03

4': Ο Οικονόμου νικά από τα 11 βήματα τον Καρατζιοβαλή και γράφει το 1-0

15:03

15:02

2': Για χέρι του Αλμπάνη

15:02

Πέναλτι κερδίζει η Ζάκυνθος

15:01

1': Σέντρα στο παιχνίδι

14:58

Οι φίλοι της Ζακύνθου έχουν δημιουργήσει όμορφη ατμόσφαιρα, ενώ έχουν ''σηκώσει'' και ένα πανό στη μνήμη ενός φίλου της ομάδας που έφυγε από την ζωή

14:57

Εξαιρετικός ο καιρός στην ηλιόλουστη Ζάκυνθο

14:57

Μόλις τώρα οι δύο ομάδες μαζί με τους διαιτητές κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο

14:54

Σε λίγα λεπτά η σέντρα στο ματς της Ζακύνθου με την Καλαμαριά, με το οποίο ανοίγει η αυλαία της 11ης αγωνιστικής της Β' Εθνικής

ΖΑΚΥΝΘΟΣ
Ξενοδόχοφ, Στασινόπουλος, Οικονόμου, Αποστόλου, Πέττας, Μπίρης, Φωτιάς, Σκαθαρούδης, Όττα, Τορεσάνι, Σολφερίνο.
ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
Καρατζιοβαλής, Πιτσόκος, Αλμπάνης, Κισκαμπάνης, Μανουσαρίδης, Μωυσιάδης, Παρμαξίδης, Βέντζιος, Αθανασάκης, Βλάχος, Κουαντιό.
Διαιτητής: Παπαγεωργίου (Άρτας). Βοηθοί: Χουλιάρας (Άιτωλ/νίας), Πυλαρινός (Αιτωλ/νίας). 4ος: Παναγιωτόπουλος (Αιτωλ/νίας)