6
-
1
20:53

90'+2: Λήξη του αγώνα.

20:52

90'+1: Κεφαλιά του Λέτο μετά από σέντρα του Εβαντζελίστα, έφυγε άουτ.

20:51

90': Δύο θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:47

87': Χαλάρωσε ο Παναθηναϊκός, που ήταν εξαιρετικός για 70 λεπτά.

20:37

77': Τρίτη αλλαγή και για τον Πανθρακικό, ο Ψάλτης αντί του Τσιάρα.

20:37

77': Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟ, βγαίνει εν μέσω αποθέωσης ο Μπεργκ, μπαίνει ο Μπουμάλ.

20:31

Ο Βιγιαφάνιες έκανε σέντρα από αριστερά, κανείς στην πορεία της μπάλας, ο Τζελέπης μπερδεύεται και η μπάλα στα δίχτυα.

20:31

71': ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό.

20:25

64' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό ύστερα από δυνατό σουτ του Λαγού εκτός περιοχής.

20:23

Άλλη μία πάσα του Λέτο στον Σουηδό επιιθετικό, που με δεξί σουτ βρήκε και πάλι δίχτυα.

20:22

61' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό, πέντε ο Μπεργκ!!

20:20

59' Δεύτερη αλλαγή για τον Παναθηναϊκο, αντί του Καλτσά ο Βλαχοδήμος.

20:19

57' Σέντρα-σουτ από τον Λέτο, ο Τζελέπης έδιωξε δύσκολα την μπάλα σε κόρνερ.

20:17

55' Δεύτερη αλλαγή για τον Πανθρακικό, ο Νικόλτσης αντί του Μπουγαΐδη.

20:14

Ο φορ του «τριφυλλιού» έκανε ιδανικό πλασέ προ του Τζελέπη ύστερα από ωραία κάθετη μπαλιά του Λέτο.

20:14

52': ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό και τέταρτο για τον Μπεργκ!

20:11

Ο Μουδούρογλου βρήκε δίχτυα με πλασέ σε κενή εστία και από πλάγια θέση ύστερα από κακή έξοδο του Γιαννακόπουλου.

20:09

49': ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό.

20:07

47': Καλτσάς και Μπεργκ συνεργάστηκαν ωραία με τον Λέτο, ο Αργεντινός άσος δεν μπόρεσε από πλεονεκτική θέση να βρει δίχτυα, σουτάροντας ψηλά άουτ. Πρώτη σημαντική στιγμή για τους «πράσινους» στην επανάληψη.

20:06

46': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟ, ο Εβαντζελίστα αντί του Λουντ.

20:05

46': Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου.

19:50

45'+2: Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

19:49

45'+2: ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό.

19:49

Ο Μπεργκ φτάνει ήδη στο χατ τρικ, καθώς μετά από απόκρουση του Τζελέπη σε κεφαλιά του Λέτο ο Σουηδός άσος σκόραρε με κεφαλιά σε κενή εστία.

19:44

Δεύτερο γκολ για τον Μπεργκ, ο οποίος πέρασε ιδανικά την μπάλα πάνω από τον Τζελέπη ύστερα από όμορφη κάθετη πάσα του Βιγιαφάνιες.

19:42

42': ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό.

19:38

39': Ακυρώνεται γκολ του Μολέδο ως οφσάιντ, ο Βραζιλιάνος ήταν εκτεθειμένος μετά από κεφαλιά του Τελάντερ, αν και ίσως να μην έχει βρει την μπάλα ο Δανός στόπερ.

19:38

38' Δυνατό σουτ από τον Μπεργκ λίγο έξω από την περιοχή, έδιωξε ο Τζελέπης σε κόρνερ.

19:31

30' Θαυμάσια μπαλιά Λέτο για Βιγιαφάνιες, ο οποίος δεν έκανε καλό κοντρόλ και ο Τζελέπης μπλόκαρε.

19:30

29': Σέντρα του Μέστο από δεξιά, ο Μπεργκ έπιασε την κεφαλιά και η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.

19:27

26': Κίτρινη κάρτα στον Μπαϊκαρά.

19:24

Ο Βιγιαφάνιες έκανε κάθετη μπαλιά στον Λέτο, ο οποίος τσίμπησε την μπάλα πάνω από τον Τζελέπη, ο Μπεργκ σε κενή εστία πέτυχε το 1-0.

19:24

23': ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό.

19:18

17': Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους, ο Τζελέπης νικά στο τετ α τετ τον Καλτσά.

19:16

15': Δυνατή κεφαλιά του Μπεργκ μετά από σέντρα του Καλτσά από δεξιά, μπλόκαρε ο Τζελέπης, πρώτη πολύ καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟ.

19:16

15': Αναγκαστική πρώτη αλλαγή για τον Πανθρακικό, ο Μουδούρογλου αντί του τραυματία Ηλιάδη.

19:13

11': Τακουνάκι του Μπεργκ μετά από γύρισμα του Χουχούμη από αριστερά, ήταν άστοχο.

19:10

8' Σέντρα του Καλτσά από δεξιά, ο Λέτο έκανε κακό σουτ με το αριστερό πάνω στην κίνηση.

19:02

1': Σουτ του Λέτο μέσα από την περιοχή και αριστερά, στην εξωτερική πλευρά των διχτύων η μπάλα.

19:02

19:01

Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του αδικοχαμένου ποδηλάτη του Παναθηναϊκού Σπύρου Ντόκου.

18:45

Kαλησπέρα από το a-sports.gr, σε 15 λεπτά αρχίζει στη Λεωφόρο το ματς του Παναθηναϊκού με τον Πανθρακικό για την 30ή αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Γιαννακόπουλος, Μέστο, Χουχούμης, Τελάντερ, Μολέδο, Λουντ, Λαγός, Βιγιαφάνιες, Καλτσάς, Λέτο, Μπεργκ
Αναπ: Βλαχοδήμος Ο., Κλωναρίδης, Νάνο, Σάντσεθ, Μπουμάλ, Βλαχοδήμος Π., Εβαντζελίστα
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
Τζελέπης, Παπαγεωργίου, Μελίσσης, Ηλιάδης, Χασομέρης, Γαβριηλίδης, Χρήστου, Ρούσσος, Μπουγαΐδης, Μπαϊκαρά, Τσιάρας
Αναπ: Γιούδας, Τζάνης, Ζδράβος-Ρίζος, Ψάλτης, Νικόλτσης, Μουδούρογλου, Ποτουρίδης
Διαιτητής: Μουρτζάκης (Ηρακλείου). Βοηθοί: Καρσιώτης (Κορινθίας), Κουράκης (Ηρακλείου)