Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τα Τρίκαλα με 1-0.

17:48

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

17:44

86': ΜΠέλιτς αντί Μάρη για τον Αχαρναϊκό.

17:42

Ο Κουσκουνάς καταφέρνει αυτή τη φορά να νικήσει τον Μπαμπανιώτη από κοντά με προβολή σε φάση διαρκείας.

17:41

84': ΓΚΟΛ για τα ΤΡΙΚΑΛΑ!

17:40

83': Σουτ από τον Φλίγκο, διώχνει ο Μπαμπανιώτης

17:37

Έχει ανεβάσει κατακόρυφα την πίεσή του ο ΑΟΤ.

17:34

76': Νέα επέμβαση του Μπαμπανιώτη, ο οποίος νικά ξανά τον Κουσκουνά.

17:31

74': Σέντρα από τον Στεφάνοβιτς, κεφαλιά του Σαρακατσάνου και ο Μπαμπανιώτης αποκρούει.

17:27

70': Ευκαιρία για τα Τρίκαλα! Ο Μουμίν κάνει πάσα στον Κουσκουνά, εκείνος σουτάρει και ο Μπαμπανιώτης αποκρούει.

17:25

69': Γκμπαλέ αντί Δουκάκη, ο οποίος τραυματίστηκε, για τον ΑΟΤ.

17:24

68': Κίτρινη για τον Πολίμο.

17:23

67': Στη θέση του Ταμπάκη ο Εμέκα για τον Αχαρναϊκό

17:22

66': Κίτρινη στον Δουκάκη.

17:22

66': Κίτρινη στον Χριστοφιλέα.

17:21

65': Ευκαιρία για τον Αχαρναϊκό! Ο Ματσούκας γυρίζει, αλλά ο Χιώτης βγαίνει έγκαιρα την τελευταία στιγμή.

17:20

64': Ο Νιάρος βγάζει τη σέντρα, ο Κουσκουνάς παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα ελάχιστα έξω.

17:19

61': Μεγάλη ευκαιρία για τον Αχαρναϊκό!Ο Ματσούκας κάνει το σουτ και η μπάλα περνά ελάχιστα έξω.

17:17

58': Φλίγος αντί Παπαπαναγιώτου για τα Τρίκαλα.

17:15

56': Κίτρινη στον Σαρακατσάνο.

17:12

53': Ομπράντοβιτς αντί Παπατόλιου για τον Αχαρναϊκό.

17:11

52': Σέντρα Στεφάνοβιτς, ο Κουσκουνάς παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

17:08

49': Λάθος γύρισμα του Ματσούκα, η μπάλα στρώνεται στον Κουσκουνά αλλά εκείνος δεν προλαβαίνει να σουτάρει.

17:04

46': Δουκάκης αντί Βρούτσινα για τα Τρίκαλα.

17:03

17:02

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

16:46

16:45

45': Σέντρα-σουτ από τον Βρούτσινα, άουτ η μπάλα.

16:42

42': Μακρινό σουτ από τον Βρούτσινα, κοντράρει η μπάλα και φεύγει κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

16:39

Προσπαθεί ο ΑΟΤ, αλλά το γκολ δεν έρχεται.

16:34

34': Ο Ναβάρο κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει στον Κωστόπουλο και φεύγει λίγο έξω. Ανεκμετάλλευτο περνά το κόρνερ.

16:32

32': Κίτρινη στον Ματσούκα.

16:30

Δυσκολεύονται να βρουν χώρους οι γηπεδούχοι.

16:26

26': Σέντρα από τον Μουστάκη, ο Ταμπάκης προσπαθεί να σκοράρει με τακουνάκι, αλλά κόβεται από τον Νιάρο.

16:24

25': Κίτρινη στον Βρούτσινα.

16:23

24': Ο Ναβάρο εκτελεί φάουλ, η μπάλα περνά απ' όλους και ο Σαρακατσάνος με προβολή στο δεύτερο δοκάρι δεν προλαβαίνει.

16:19

19': Κίτρινη στον Ταμπάκη.

16:18

18': Πέναλτι ζητούν τα Τρίκαλα σε χέρι του Πολίμου.

16:13

13': Δοκιμάζει το πόδι του ο Ματσούκας, μπλοκάρει ο Χιώτης.

16:11

Πιέζουν οι γηπεδούχοι.

16:07

6': Ευκαιρία για τα Τρίκαλα! Ο Βρούτσινα βρίσκει τον Κουσκουνά, εκείνος φεύγει μόνος του με τον Μπαμπανιώτη και ο τελευταίος αποκρούει πλασέ του Έλληνα φορ.

16:05

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

16:01

15:58

Στον αγωνιστικό χώρο βρίσκονται οι δύο ομάδες.

15:55

Στην κερκίδα βρίσκεται ο προπονητής του ΑΟΤ, Σταύρος Ψιμουλάκης, αφού είχε αποβληθεί στα Χανιά.

15:52

Από νίκη επί της Αναγέννησης Καρδίτσας προέρχονται οι Μενιδιάτες. Την είχαν μάλιστα πολύ ανάγκη, αφού το προηγούμενο τρίποντό τους ήταν στις 7 Φεβρουαρίου με τον Παναιγιάλειο.

15:48

Από ισοπαλία με τα Χανιά προέρχονται οι Θεσσαλοί, οι οποίοι ψάχνουν την επιστροφή στις νίκες προκειμένου να κάνουν βήμα για την τριάδα.

15:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι των Τρικάλων με τον Αχαρναϊκό ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΤΡΙΚΑΛΑ
Χιώτης, Ριζογιάννης, Νιάρος, Παπαπαναγιώτου, Σαρακατσάνος, Μουμίν, Σερτζίνιο, Βρούτσινα, Ναβάρο, Κουσκουνάς, Στεφάνοβιτς.
Αναπ: Γιδόπουλος, Φλίγκος, Ζώνας, Χαροντάκης, Ντόικιτς, Δουκάκης, Γκμπαλέ
ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ
Μπαμπανιώτης, Μωυσιάδης, Ταμπάκης, Ματσούκας, Παπατόλιος, Πολίμος, Μάρης, Αναστασίου, Μουστάκης, Χριστοφιλέας, Κωστόπουλος.
Αναπ: Παγούδης, Καλογερόπουλος, Ρεπετσάς, Ομπράντοβιτς, Μπέλιτς, Κολονέρος, Εμέκα.
Διαιτητής: Λυμπούδης (Μακεδονίας) Βοηθοί: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας), Αϊνάλης (Μακεδονίας) 4ος: Καραλιόλιος (Γρεβενών)