Με το ενάμιση πόδι στους ''8'' του Κυπέλλου πλέον ο Παναθηναϊκός

21:52

Τέλος του αγώνα στη Λεωφόρο

21:49

90': Τρία τα λεπτά του έξτρα χρόνου

21:47

88': Πρώτη ευκαιρία για τα Ψαχνά με τον Ντελέκο οποίος δεν μπόρεσε από κοντά να νικήσει τον Κοτσόλη

21:45

Φτάσαμε στο 86'...

21:44

Πιο πολύ διαδικαστικά μοιάζουν αυτά τα τελευταία λεπτά, οι παίκτες του Αναστασίου γυρίζουν με άνεση την μπάλα χωρίς να απειλούν ωστόσο

21:39

Πάντα στο 3-0 ο Παναθηναϊκός

21:39

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο, δεν υπάρχει ρυθμός στο ματς εδώ και κάποια ώρα

21:38

80': Κάρτα βλέπει ο Ζέκα για σκληρό μαρκάρισμα

21:37

79': Μέσα ο Επιτροπάκης έξω ο Τσούτσης. Τρίτη αλλαγή και για τα Ψαχνά

21:35

Πρώτη εμφάνιση και για τον Ουρουγουανό επιθετικό που αγωνιζόταν μέχρι τώρα στην ομάδα Νέων του Παναθηναϊκού

21:34

76': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο ΠΑΟ. Στη θέση του Καρέλη μπαίνει ο Μπαλμπόα

21:31

Ο Αναστασόπουλος στη θέση του Δώνη

21:30

72': Δεύτερη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό

21:29

- Μπήκαμε στο τελευταίο 20λεπτο, ο Παναθηναϊκός συνεχίζει να πιέζει, με τους φιλοξενούμενους να είναι ακίνδυνοι

21:25

67': Επικίνδυνη σέντρα του Ατζαγκούν, η μπάλα περνά από όλους και ο κίνδυνος απομακρύνεται για την άμυνα των Ψαχνών

21:22

64': Πρώτη αλλαγή για τους γηπεδούχους. Εκτός αγώνα ο Ντίνας, μέσα ο Ατζαγκούν

21:21

Ψάχνει κι' άλλο γκολ ο Παναθηναϊκός που συνεχίζει να πιέζει!

21:20

Δεύτερη αλλαγή για τα Ψαχνά

21:20

62': Στη θέση του Παλαιολόγου ο Φοντακάρο

21:18

Εξαιρετική προσπάθεια από τον Καρέλη που έπιασε γεμάτα το σουτ, έβαλε εξωτερικό φάλτσο και έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνιά του Αθανασόπουλου

21:18

59': Ο Καρέλης με τρομερό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή νικά τον Αθανασόπουλο για το 3-0!

21:18

Και τρίτο γκολ ο ΠΑΟ!

21:16

58': Τα Ψαχνά κάνουν λάθος με τον Νικολόπουλο να χάνει την μπάλα, ο Καρέλης μπαίνει από αριστερά, πασάρει παράλληλα και ο Κλωναρίδης σε κενή εστία γράφει το 2-0

21:16

ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός

21:15

57': Κάρτα βλέπει ο Ντίνας για διαμαρτυρία

21:13

Ο Χουχούμης το εκτελεί, επιθετικό φάουλ για τα Ψαχνά. Τελειώνει η φάση...

21:13

55': Πρώτο κόρνερ στην επανάληψη για τον ΠΑΟ

21:11

Πρώτη αλλαγή στο ματς για τον Ηρακλή Ψαχνών

21:11

52': Στη θέση του Κρητικού ο Ντελέκος

21:08

- Ο Παναθηναϊκός πάντως είναι αυτός που στο πρώτο πεντάλεπτο έχει την μπάλα στην κατοχή του

21:07

Ο Ηρακλής Ψαχνών φαίνεται να έχει μπει στην επανάληψη με διάθεση να παίξει πιο επιθετικά σε σχέση με το πρώτο μέρος

21:04

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

21:04

46': Σέντρα στην επανάληψη

21:02

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη του δευτέρου μέρους

20:48

1-0 μπροστά στο σκορ ο Παναθηναϊκός με το τέρμα του Δώνη

20:47

Ημίχρονο στη Λεωφόρο

20:46

45': Ένα το λεπτό του έξτρα χρόνου

20:46

45': Ωραία σέντρα του Ζέκα από αριστερά, ο Σπυρόπουλος που έρχεται σαν τρέιλερ στο δεύτερο δοκάρι πλασάρει ψηλά

20:44

Κρατά το 1-0 εδώ ο γκολκίπερ των Ψαχνών

20:42

41': Όμορφο πλασέ του Ντίνα, ο Αθανασόπουλος του λέει όχι με εντυπωσιακή επέμβαση, ωστόσο η μπάλα φτάνει δεξιά στον Κλωναρίδη που παίρνει το ριμπάουντ αλλά ούτε και αυτός δεν μπορεί να νικήσει τον αντίπαλο γκολκίπερ

20:41

Διπλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό!

20:38

37': Ο Κοιλιάρας το εκτέλεσε, η μπάλα ψηλά

20:37

Φάουλ σε καλό σημείο κερδίζουν τα Ψαχνά, για να δούμε...

20:36

35': Ο Κλωναρίδης σεντράρει από τα δεξιά και ο Δώνης με κοντινή προβολή από την καρδιά της αντίπαλης άμυνας νικά τον Αθανασόπουλο για το 1-0

20:36

20:35

34': Ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Μετά από σέντρα του Χουχούμη ο Δώνης πιάνει... αέρα και ενώ βρισκόταν στην μικρή περιοχή

20:34

32': Τέταρτο κόρνερ κερδίζει ο ΠΑΟ και αυτό περνά ανεκμετάλλευτο

20:34

- Συμπληρώσαμε μισή ώρα αγώνα στη Λεωφόρο, κρατά το μηδέν ο Ηρακλής Ψαχνών

20:27

Ανεβάζει σιγά σιγά στροφές ο Παναθηναϊκός που συνεχίζει να πιέζει τους φιλοξενούμενους

20:26

25': Κλωναρίδης και Καρέλης συνεργάστηκαν ωραία μέσα στην περιοχή των Ψαχνών, ωστόσο τελευταία στιγμή κόπηκαν και η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Αθανασόπουλου

20:23

20': Κίτρινη κάρτα στον Παλαιολόγο

20:20

Ελάχιστα έξω από το δεξί δοκάρι του Αθανασόπουλου έφυγε η μπάλα!

20:19

18': Κάθετη πάσα του Ζέκα στον Σπυρόπουλο που ανέβηκε από δεξιά, αυτός σπάει την μπάλα προς τα πίσω, ο Κλωναρίδης σουτάρει διαγώνια δυνατά, ωστόσο δεν βρίσκει στόχο

20:19

Αγγίζει το γκολ ο ΠΑΟ!

20:15

Πρώτη καλή φάση στο ματς για τον Παναθηναϊκό

20:14

13': Κεραυνός του Καρέλη από τα 30 μέτρα, ο Αθανασόπουλος απομακρύνει

20:11

- Χωρίς κάποια καλή στιγμή αυτό το πρώτο δεκάλεπτο, με τους γηπεδούχους να ελέγχουν πάντα τον ρυθμό

20:06

- Ο Παναθηναϊκός πιέζει από το ξεκίνημα, κυκλοφορεί την μπάλα, ενώ τα Ψαχνά σε παθητικό ρόλο κάνουν άμυνα στο μισό γήπεδο

20:06

5': Εκτελέστηκε, η μπάλα απευθείας στην αγκαλιά του Αθανασόπουλου

20:05

Κόρνερ κερδίζει ο ΠΑΟ

20:01

1': Σέντρα στο παιχνίδι

20:01

Περίπου 3.000 οι φίλοι του Παναθηναϊκού στις εξέδρες, με πάνω από 100 οπαδούς του Ηρακλή Ψαχνών να δίνουν επίσης το "παρών"

19:59

Λίγος ο κόσμος στη Λεωφόρο εξαιτίας και των άσχημων καιρικών συνθηκών

19:58

Οι δύο ομάδες κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο, σε λίγα λεπτά οι σέντρα

19:47

Η ρεβάνς στην έδρα του Ηρακλή Ψαχνών θα διεξαχθεί την Τετάρτη (15/1) στις 17.00

19:47

Σε περίπου ένα τέταρτο η σέντρα στη Λεωφόρο στην αναμέτρηση ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον Ηρακλή Ψαχνών για τη φάση των "16" του Κυπέλλου Ελλάδας

Κοτσόλης, Χουχούμης, Σίλντενφελντ, Κουτρουμπής, Σπυρόπουλος, Λαγός, Ζέκα, Δώνης, Κλωναρίδης, Ντίνας, Καρέλης.
Αναπ: Ταμπάκης, Ατζαγκούν, Μέντες, Αμπεΐντ, Τριανταφυλλόπουλος, Αναστασόπουλος, Μπαλμπόα.
Αθανασόπουλος, Μπακομήτρος, Νικολόπουλος, Τζανής, Κρητικός, Κοιλιάρας, Ντάνιελ, Τσιμόντζι, Γκεμίσης, Τσούτσης, Παλαιολόγος.
Αναπ: Ανδρούτσος, Ντελέκος, Φοντακάρο, Επιτροπάκης, Λάμπρου, Στουρνάρας, Ντούμας.
Διαιτητής: Δελφάκης (Αρκαδίας). Βοηθοί: Αλεξέας (Μεσσηνίας), Παστρώμας (Δυτ. Αττικής). 4ος: Μπλάνας (Μεσσηνίας)