Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

23:58

Δεν μπορούν να πιστέψουν οι Γερμανοί.

23:57

Τέλος αγώνα, νίκη με 4-3 για τη Λίβερπουλ. Απίστευτη η ανατροπή, ιστορικό ματς. Στα ημιτελικά οι Άγγλοι.

23:57

90'+4: Ο Γκιουντογάν το εκτελεί και στέλνει την μπάλα άουτ.

23:56

90'+4: Φάουλ σε καλό σημείο για την Ντόρτμουντ στην τελευταία φάση του αγώνα.

23:53

Ο Στάριτζ δίνει στον Μίλνερ, εκείνος βγάζει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι και ο Λόβρεν με κεφαλιά σκοράρει.

23:53

90'+1: ΓΚΟΛ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!

23:52

90'+1: Κίτρινη στον Σμέλτσερ.

23:52

23:50

Ροκανίζουν όσο μπορούν τον χρόνο οι Βεστφαλοί.

23:46

84': Εκτελεί φάουλ ο Μίλνερ, κάνει απευθείας σουτ ο Λόβρεν και στέλνει την μπάλα στην κερκίδα.

23:44

82': Γκιουντογάν και Ράμος μπαίνουν, Κάστρο και Ρόις βγαίνουν.

23:42

80': Λούκας αντί Τσαν για τη Λίβερπουλ.

23:40

Το κόρνερ εκτελείται, η μπάλα περνά απ' όλους και ο Σακό ισοφαρίζει σε 3-3!

23:40

78': ΓΚΟΛ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!

23:39

77': Γκίντερ αντί Καγκάουα για την Ντόρτμουντ.

23:38

77': Κόρνερ για τη Λίβερπουλ. Ωστόσο, υπάρχει προσωρινή διακοπή, στο έδαφος ο Τσαν.

23:37

75': Κίτρινη στον Πίστσεκ.

23:35

73': Κόρνερ κέρδισε ο Λόβρεν, πολύ άσχημα το εκτέλεσε στο πρώτο δοκάρι ο Μίλνερ.

23:33

Πιέζει η Λίβερπουλ μήπως και ισοφαρίσει.

23:29

68': Ο Οριγκί κάνει σουτ εκτός περιοχής και στέλνει την μπάλα ψηλά.

23:28

Αλλάζουν γρήγορα την μπάλα Κουτίνιο και Μίλνερ, είναι εξαιρετικό το σουτ του Βραζιλιάνου και γίνεται το 2-3.

23:28

66': ΓΚΟΛ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!

23:26

64': Ο Άλεν κάνει σουτ εκτός περιοχής και στέλνει την μπάλα ψηλά.

23:24

62': Άλεν και Στάριτζ μπαίνουν, Λαλάνα και Φιρμίνο βγαίνουν.

23:23

Είναι εμφανές πως έχουν αδειάσει ψυχολογικά οι Μέρσεϊσαϊντερς.

23:19

Ο Ρόις φεύγει στην πλάτη του Κλάιν και από μέσα δεξιά με ιδανικό πλασέ στην απέναντι γωνία κάνει το 1-3. Τον έχασε ο Άγγλος αμυντικός, πάλι κάλυπτε ο Σακό.

23:18

57': ΓΚΟΛ για την ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ!

23:16

54': Δοκιμάζει το πόδι του ο Οριγκί και στέλνει την μπάλα ψηλά.

23:15

53': Κίτρινη στον Χούμελς.

23:14

Έχει πάρει "φωτιά" το γήπεδο με τους οπαδούς να προσπαθούν να σπρώξουν τη Λίβερπουλ.

23:10

Εξαιρετικά αλλάζουν την μπάλα οι γηπεδούχοι, ο Τσαν βγάζει τρομερή κάθετη και ο Οριγκί σκοράρει.

23:10

48': ΓΚΟΛ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!

23:10

48': Κάνει το γύρισμα ο Φιρμίνο, μπλοκάρει ο Βάιντενφελερ.

23:07

23:06

Επιστροφή στον αγωνιστικό χώρο για τις δύο ομάδες.

22:52

22:50

44': Κόβει τον Ρόις την τελευταία στιγμή ο Λόβρεν.

22:46

40': Εντελώς άστοχο το σουτ του Μχιταριάν.

22:45

39': Ο Κλάιν βγάζει τη σέντρα, ο Οριγκί παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί. Έπρεπε να δοθεί κόρνερ.

22:44

38': Ο Φιρμίνο δίνει στον Κουτίνιο, εκείνος κάνει το σουτ, η μπάλα βρίσκει στον Παπασταθόπουλο και φεύγει ελάχιστα έξω.Ο Βάιντενφελερ διώχνει από την εκτέλεση του κόρνερ.

22:42

36': Ο Ρόις κάνει εξαιρετικό γύρισμα στον Ομπαμεγιάνγκ, εκείνος με προβολή δεν τελειώνει καλά τη φάση και αστοχεί.

22:38

32': Ο Πίστσεκ μπαίνει στην περιοχή, κάνει παράλληλο γύρισμα και ο Μινιολέ αγγίζει την μπάλα και αποτρέπει τον Ομπαμεγιάνγκ από το 0-3.

22:36

30': Καθοριστική επέμβαση από τον Παπασταθόπουλο πριν σουτάρει ο Λαλάνα.

22:33

27': Ο Κουτίνιο βγάζει τη σέντρα, ο Φιρμίνο παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

22:31

25': Ο Μίλνερ κάνει τη σέντρα, ο Οριγκί κάνει πλασέ από τη μικρή περιοχή αλλά η μπάλα πάει παράλληλα με την εστία.

22:29

23': Κόρνερ για τη Λίβερπουλ, το παραχώρησε ο Πίστσεκ. Εκτελείται με πάσα και περνά ανεκμετάλλευτο.

22:27

21': Ωραία ενέργεια από τον Φιρμίνο, κάνει και το γύρισμα αλλά ο Λαλάνα μπερδεύεται.

22:24

18': Ο Οριγκί βγάζει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Μορένο κάνει σουτ με τη μία και στέλλνει την μπάλα ψηλά.

22:23

17': Ο Φιρμίνο δίνει στον Οριγκί, εκείνος κάνει το πλασέ και ο Παπασταθόπουλος προλαβαίνει να βάλει το πόδι του και να παραχωρήσει κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

22:19

Είναι εμφανές πως δεν μπορεί να συνέλθει η Λίβεπρουλ, οι παίκτες της κάνουν το ένα λάθος μετά το άλλο.

22:15

Νέο λάθος, νέα αντεπίθεση και 0-2. Ο Ρόις βγάζει την πάσα και ο Ομπαμεγιάνγκ εκτελεί από μέσα δεξιά. Πάλι είχε μείνει τελευταίος ο Σακό.

22:15

9': ΓΚΟΛ για την ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ!

22:11

Ο Πίστσεκ κάνει πάσα στην πλάτη της άμυνας, ο Μινιολέ πραγματοποιεί πολύ καλή επέμβαση σε σουτ του Ομπαμεγιάνγκ, αλλά ο Μχιταριάν στην επαναφορά σκοράρει για τo 0-1. Ο Σακό κάλυπτε τους πάντες. Όλα άρχισαν από λάθος του Κουτίνιο και στη συνέχεια ήταν κάκιστες οι επιστροφές των γηπεδούχων.

22:11

5': ΓΚΟΛ για την ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ!

22:09

3': Φαλτσαριστό σουτ από τον Ομπαμεγιάνγκ, λίγο άουτ φεύγει η μπάλα.

22:07

22:05

Ενός λεπτού σιγή για τα θύματα του Χίλσμπορο. Συμπληρώνονται 27 χρόνια από την τραγωδία, στην οποία χάθηκαν 96 ψυχές.

22:03

22:01

Εντυπωσιακή η ατμόσφαιρα στο Άνφιλντ.

21:57

Πρόκειται για δύο εκ των φαβορί για την κατάκτηση του Γιουρόπα Λιγκ.

21:54

Υπενθυμίζεται ότι το πρώτο παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες είχε τελειώσει με 1-1.

21:50

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Λίβερπουλ με την Ντόρτμουντ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.