0
23:39

Σας ευχαριστούμε που απολαύσατε μαζί μας αυτό το τρομερό ματς. Καλό ξημέρωμα.

23:37

Η σκληροτράχηλη ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε, με τη στήριξη του εκπληκτικού κοινού της, μπλόκαρε την Μπαρτσελόνα στο πρώτο ημίχρονο, άντεξε στην πίεση του δευτέρου και με τη συνδρομή ενός λάθος του Ριτσόλι (έδωσε φάουλ αντί για πέναλτι στο 91') πήρε το εισιτήριο για την ημιτελική φάση του Τσάμπιονς Λιγκ.

23:35

Τέλος αγώνα. Η Ατλέτικο επικρατεί 2-0 της Μπαρτσελόνα και προκρίνεται στην ημιτελική φάση του Τσάμπιονς Λιγκ!

23:34

90+5': Κίτρινη στον Κόκε.

23:33

90+3': Τρίτη αλλαγή για την Ατλέτικο. Ο Σάβιτς στη θέση του Αουγκούστο Φερνάντες.

23:32

90+2': Ο Μέσι εκτελεί το κοντινό φάουλ και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

23:32

90+1': Κίτρινη στον Τουράν.

23:31

90+1': Σουτ του Ινιέστα, ο Γκάμπι σταματά την μπάλα με το χέρι εντός περιοχής, αλλά ο Ριτσόλι δίνει φάουλ αντί για πέναλτι. Λάθος απόφαση που ενδεχομένως να κρίνει τη σειρά.

23:30

90': Κίτρινη στον Κορέα.

23:30

90': Δεύτερη αλλαγή για την Ατλέτικο. Ο Κορέα στη θέση του Γκριεζμάν.

23:28

Ο Γκριεζμάν σημαδεύει δεξιά με συρτό σουτ, ο Όμπλακ πέφτει σωστά, αλλά δεν μπορεί να αποκρούσει.

23:27

88': ΓΚΟΛ! Ατλέτικο Μαδρίτης - Μπαρτσελόνα 2-0.

23:27

87': Κίτρινη στον Ινιέστα επειδή λειτουργεί σαν... τερματοφύλακας για να ανακόψει την πάσα του Φιλίπε Λουίς.

23:26

87': Πέναλτι για την Ατλέτικο! Το κερδίζει ο Φιλίπε Λουίς έπειτα από αντεπίθεση τριών "ροχιμπλάνκος" με δύο "μπλαουγκράνα" και εκπληκτική ατομική προσπάθεια.

23:26

Το παιχνίδι πλέον δεν παίζεται μόνο στο μισό γήπεδο, αλλά λίγο έξω από την περιοχή της Ατλέτικο.

23:24

85': Κίτρινη στον Γκοντίν για ανατροπή στον Σέρζι. Σωστή η απόφαση.

23:23

84': Κοντινή προσπάθεια του Σουάρες στην κίνηση, ο Όμπλακ και πάλι σε ετοιμότητα.

23:23

83': Καίρια και "καθαρή" προβολή του Φιλίπε Λουίς στον Πικέ, ο οποίος βρισκόταν σε πλεονεκτική θέση.

23:20

Κατοχή: 28%-72%
Τελικές: 8-10
Κόρνερ: 1-5

23:18

Ούτε 30 επιτυχημένες πάσες δεν έχει κάνει η Ατλέτικο στο δεύτερο ημίχρονο. Η ουσία όμως είναι ότι στα τελευταία λεπτά έχει λύσει την πολιορκία και έχει φέρει το ματς στα μέτρα της.

23:16

76': Κίτρινη στον Νεϊμάρ για σκληρό μαρκάρισμα στον Χουανφράν. Ο Ριτσόλι θα μπορούσε να επιλέξει και διαφορετικό χρώμα κάρτας.

23:16

Σε διάταξη 4-5-1 η Ατλέτικο.

23:15

75': Επιτυχημένη έξοδος του Όμπλακ σε επικίνδυνη σέντρα από δεξιά.

23:12

74': Πρώτη αλλαγή για την Ατλέτικο. Ο Τόμας στη θέση του Καράσκο.

23:11

Εμφανώς βελτιωμένη η εικόνα της Μπαρτσελόνα μετά το δοκάρι του Σαούλ, οι τελικές έχουν αυξηθεί όπως και οι επικίνδυνες επισκέψεις, ωστόσο το 1-0 παραμένει 20 περίπου λεπτά πριν από το φινάλε.

23:10

70': Κίτρινη στον Σουάρεζ επειδή στην επίμαχη φάση χρησιμοποίησε τον αγκώνα του.

23:09

69': Στο έδαφος ο Γκοντίν μετά από εναέρια μονομαχία με τον Σουάρεζ. Είναι μαυρισμένο το μάτι του.

23:08

68': Κίτρινη στον Γκάμπι για παρατεταμένο τράβηγμα στον Μέσι. Σωστή η απόφαση.

23:06

66': Η πιο αξιόλογη τελική της Μπαρτσελόνα. Ο Σουάρεζ μένει όρθιος, γυρίζει, σουτάρει από καλή θέση, αλλά ο Όμπλακ βρίσκεται στο σωστό σημείο και μπλοκάρει.

23:05

65': Δύο σερί κόρνερ η Μπαρτσελόνα με τον Νεϊμάρ από δεξιά, δύο αποκρούσεις από τους γηπεδούχους.

23:04

Ουρανομήκεις αποδοκιμασίες προς τον Αρντά, πρώην άσο της Ατλέτικο.

23:04

64': Διπλή αλλαγή για την Μπαρτσελόνα. Ο Σέρζι στη θέση του Ντάνι Άλβες και ο Τουράν σ' εκείνη του Ράκιτιτς.

23:03

63': Ωραία ατομική ενέργεια, όχι και το μακρινό πλασέ του Ινιέστα που μπλοκάρει ο Όμπλακ.

23:02

Η Μπαρτσελόνα ασκεί πίεση στο τελευταίο δεκάλεπτο, ο Πικέ έχει αφήσει την περιοχή για να προωθηθεί και ο Μέσι γυρίζει ακόμα πιο πίσω για να πάρει μπάλα.

23:02

62': Σουτ του Άλμπα, ο Γκοντίν αποκρούει.

23:01

61': Η Ατλέτικο στην κόντρα με τον Γκριεζμάν, ο οποίος επελαύνει προς την περιοχή, κάνει και το σουτ, ο Τερ Στέγκεν σε ετοιμότητα.