2
23:38

Ευχαριστούμε που μας παρακολουθήσατε, καλό σας βράδυ!

23:37

Με συνολικό σκορ 3-2 η Μπάγερν παίρνει την πρόκριση στα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

23:35

Λήξη της αναμέτρησης. Μπενφίκα - Μπάγερν 2-2.

23:35

90'+3: Ο Γιόβιτς θα γυρίσει μέσα στην περιοχή, θα πιάσει το σουτ, πέφτει και μπλοκάρει ο Νόιερ.

23:33

90'+2: Αλλαγή για την Μπάγερν. Ο Γκέτσε αντί του Ριμπερί.

23:33

90'+1: Κίτρινη κάρτα στον Αντρέ Αλμέιδα.

23:32

23:31

90': Αλλαγή για την Μπάγερν. Ο Μπερνάτ αντί του Τσάμπι Αλόνσο.

23:30

89': Με διπλή προσπάθεια ο Έντερσον θα μπλοκάρει το σουτ του Λεβαντόφσκι.

23:29

88': Αλλαγή για την Μπενφίκα. Ο Γιόβιτς αντί του Ελιζέου.

23:25

84': Φάουλ σε καλό σημείο για την Μπενφίκα. Εξαιρετική εκτέλεση από τον Ταλίσκα, λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Νόιερ.

23:24

84': Αλλαγή για την Μπάγερν. Ο Λεβαντόφσκι αντί του Μίλερ.

23:23

82': Κόρνερ για την Μπάγερν με τον Ριμπερί, απομακρύνει ο Έντερσον.

23:18

Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Ταλίσκα από τη δεξιά διαγώνιο της περιοχής, η μπάλα καταλήγει στο αριστερό παραθυράκι του Νόιερ και 2-2.

23:17

76': ΓΚΟΛ για την ΜΠΕΝΦΙΚΑ!

23:16

Οι γηηπεδούχοι ζητούν κόκκινη κάρτα -και δεν έχουν άδικο- γιατί ο Χάβι Μαρτίνεθ ανατρέπει λίγο έξω από τη μεγαλή περιοχή τον Χιμένεζ που ήταν σε προφανή θέση για γκολ.

23:15

74': Κίτρινη κάρτα στον Χάβι Μαρτίνεθ.

23:13

72': Συρτό αδύναμο πλασέ Βιντάλ από το ημικύκλιο, παρ' όλα αυτά ο Έντερσον χάνει μέσα από τα χέρια του την μπάλα, που καταλήγει σε κόρνερ. Το εκτελεί ο Ντάγκλας Κόστα, αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

23:12

71': Κίτρινη κάρτα στον Καρσελά.

23:09

68': Αλλαγή για την Μπενφίκα. Ο Ταλίσκα αντί του Σάλβιο.

23:09

68': Ο Μίλερ σκοράρει, αλλά προηγουμένως έχει υποδειχθεί σε θέση οφσάιντ ο Τιάγκο Αλκάνταρα.

23:04

63': Φάουλ σε καλό σημείο για την Μπενφίκα. Εκτελεί ο Γκέντες, ψηλά άουτ.

23:03

62': Δυνατό ευθύβολο σουτ του Αλμέιδα, σε κόρνερ ο Νόιερ, το οποίο εκτελεί ο Καρσελά, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:01

60': ΔΟΚΑΡΙ για την ΜΠΑΓΕΡΝ! Ο Ντάγκλας Κόστα κινείται από τα αριστερά, μπαίνει στην περιοχή, διαγώνιο σουτ και η μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Έντερσον.

22:59

58': Αλλαγή για την Μπενφίκα. Ο Γκέντες αντί του Πίτσι.

22:55

54': Ο Ντάγκλας Κόστα μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά και βγαίνει σε θέση τετ α τετ, ο Έντερσον πέφτει και διώχνει.

22:54

Το κόρνερ εκτελείται, ο Χάβι Μαρτίνεθ πηδάει ψηλά και κάνει την κεφαλιά-πάσα από το δεύτερο δοκάρι για τον Μίλερ, που με κοντινή προβολή γράφει το 1-2.

22:53

52': ΓΚΟΛ για την ΜΠΑΓΕΡΝ!

22:52

52': Κόρνερ για την Μπάγερν με τον Τσάμπι Αλόνσο.

22:47

Έναρξη β' ημιχρόνου.

22:31

Δύο γκολ χρειάζεται πλέον η Μπενφίκα για να είναι αυτή που θα περάσει στα ημιτελικά.

22:31

Λήξη α' ημιχρόνου.

22:30

22:30

45': Σουτ του Βιντάλ από θέση μέσα αριστερά, άουτ.

22:23

Ο Λαμ γυρίζει από τα δεξιά, προσωρινή απόκρουση του Έντερσον, ο Βιντάλ με ένα γεμάτο σουτ από θέση έξω αριστερά φέρνει το ματς στα ίσα.

22:22

38': ΓΚΟΛ για την ΜΠΑΓΕΡΝ!

22:18

34': Βαθιά μπαλιά για τον Λαμ, που στοπάρει με το στήθος, αλλά προλαβαίνει και μπλοκάρει στην έξοδο ο Έντερσον.

22:17

33': Ο Βιντάλ κάνει την κεφαλιά, εύκολα ο Έντερσον.

22:16

32': Μακρινό σουτ Τιάγκο, άστοχο.

22:15

30': Τεράστια ευκαιρία για την Μπενφίκα. Ο Σάλβιο βγάζει συρτή παράλληλη από τα δεξιά, ο Χιμένεζ μόνος από το ύψος του πέναλτι δεν θα καταφέρει να νικήσει τον Νόιερ, ο οποίος θα μπλοκάρει.

22:14

Η Μπενφίκα ισοφαρίζει το σκορ του πρώτου αγώνα.

22:12

Ο Ελιζέου κάνει το γέμισμα από τη μεσαία γραμμή, ο Χιμένεζ πετάγεται πιο ψηλά από τους αντιπάλους του στην καρδιά της άμυνας της Μπάγερν και με διαγώνια κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

22:11

27': ΓΚΟΛ για την ΜΠΕΝΦΙΚΑ!

22:06

22': Ο Αλκάνταρα βγάζει για τον Βιντάλ, ο οποίος πιάνει την κεφαλιά, στην αγκαλιά του Έντερσον.

22:03

19': Ο Λαμ βγάζει τη σέντρα από τα δεξιά, ο Μίλερ από το ύψος του πέναλτι δεν πιάνει σωστά το πλασέ και η μπάλα φεύγει δύο μέτρα από το δεξί δοκάρι του Έντερσον.

21:59

15': Σέντρα-σουτ από τα αριστερά του Αλάμπα, ο Ριμπερί δεν μπορεί να μπει στην πορεία της μπάλας, την οποία μπλοκάρει ο Έντερσον.

21:51

7': Κόρνερ για την Μπάγερν με τον Τσάμπι Αλόνσο, κεφαλιά του Χάβι Μαρτίνεθ, μαζεύει ο Έντερσον.

21:48

4': Το κόρνερ εκτελεί ο Πίτσι, αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

21:47

3': Ο Ελιζέου εκτελεί φάουλ από τα 18 μέτρα, χτυπά στον Κίμιχ και φεύγει κόρνερ.