Καλύτερη η ΑΕΚ, δίκαιο τρίποντο απέναντι στον Πανιώνιο, ο οποίος όταν απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα έχασε τη συγκέντωση του.

20:52

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα ΑΕΚ - Πανιώνιος 2-0.

20:50

90'+2: Αποβολή Μπακασέτα με δεύτερη κίτρινη. Την επιδίωξε ο άσος του Πανιωνίου και την πήρε μετά από εντολή από τον πάγκο (συμπλήρωνε κάρτες και θα έλειπε από δύο ματς, τώρα θα απουσιάσει μόνο από ένα).

20:49

20:48

90'+1: Μακρινό σουτ Μπακασέτα, ψηλά άουτ.

20:48

90': Δυνατό σουτ Ανσαριφάρντ μέσα από την περιοχή, διώχνει ο Μπαρόχα και κρατά το μηδέν για την ΑΕΚ.

20:48

90': Εκτελεί το κόρνερ ο Μπακασέτας από τα δεξιά, διώχνουν οι γηπεδούχοι.

20:48

90': Κίνηση Μπαργκάν από τη αριστερή διαγώνιο, πέφτει και διώχνει σε κόρνερ ο Μπαρόχα.

20:44

87': Σουτ Βιγιάλμπα στα όρια της περιοχής, άουτ.

20:43

85': Κίτρινη κάρτα στον Οικονόμου.

20:42

Έξαλλος ο Ουζουνίδης, φωνάζει προς τους παίκτες του "κάνει ο καθένας ό,τι θέλει..."!

20:42

84': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπακασέτα από τα 35 μέτρα, άουτ.

20:39

81': Ο Μπαργκάν βγάζει τη σέντρα από τα αριστερά, σουτ Ανσαριφάρντ μέσα από την περιοχή, πάνω από την εστία του Μπαρόχα.

20:38

Ο Μπαρμπόσα βγάζει ωραία μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Πανιωνίου, ο Πέκχαρτ, ξεφεύγει, σουτ από θέση μέσα δεξιά και μέσα, 2-0, η μπάλα έχει βρει και στον Τασουλή στην προσπάθεια του να διώξει. Το γκολ πιστώνεται στον Πέκχαρτ.

20:38

80': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:37

79': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Ουζουνίδης για τον Πανιωνιο. Ο Βιγιάλμπα αντί Κόρμπου.

20:36

Ο Άρθρο δεν διώχνει, κλέβει ο Μπαργκάν από τα αριστερά, σουτ από πλάγια θέση, διώχνει σε κόρνερ ο Μπαρόχα. Στην εξέλιξη της φάσης απομακρύνουν οι παίκτες της ΑΕΚ.

20:33

75': Δεύτερη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Μπαργκάν αντί του Μασούρα.

20:32

74': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ από τον Πογιέτ. Λαμπρόπουλος αντί Μπουονανότε.

20:31

Ο Μπαρμπόσα βγάζει τη σέντρα από τα αριστερά και ο Πέκχαρτ με τακουνάκι στην κίνηση στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, 1-0 η ΑΕΚ.

20:30

72': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:29

Προσωρινά με δέκα και ο Πανιώνιος για να προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες στον Μπακασέτα.

20:29

71': Αποβολή Κορδέρο με δεύτερη κίτρινη (για μαρκάρισμα σε Μπακασέτα). Με δέκα πλέον η ΑΕΚ.

20:28

70': Κίτρινη κάρτα στον Ανσαριφάρντ.

20:28

70': Κόρνερ για την ΑΕΚ με τον Μάνταλο από τα αριστερά, πλασαριστά, χάνεται η μπάλα τελικά...

20:26

68': Πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Καραμάνος αντί του Καθάριου.

20:26

68': Δύο αλλαγές για την ΑΕΚ. Πέκχαρτ και Μπαρμπόσα στις θέσεις των Βάργκας, Αραβίδης.

20:24

66': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:23

65': Καθάριος σέντρα, κόντρα, η μπάλα φτάνει στον Μπουονανότε, ανάποδο ψαλίδι, πάνω από την εστία του Μπαρόχα.

20:18

60': Κίτρινη κάρτα στον Κορδέρο.

20:18

60': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:14

56': Ατομική προσπάθεια Μπουονανότε, καλοτραβηγμένο σουτ μέσα από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει στην πλάτη του Οικονόμου και χάνεται η ευκαιρία απειλής για την ΑΕΚ.

20:11

53': Κόρνερ για την ΑΕΚ με τον Μάνταλο, απομακρύνουν οι αμυντικοί του Πανιωνίου.

20:10

52': Καλή ευκαιρία για την ΑΕΚ. Σέντρα Γκάλο από τα δεξιά, καρφωτή κεφαλιά Μάνταλου, διώχνει σωτήρια ο Διούδης.

20:06

48': Οφσάιντ ο Αραβίδης αυτή τη φορά. Και αυτό σωστό.

20:04

46': Οφσάιντ ο Ανσαριφάρντ. Σωστή υπόδειξη.

20:04

46': Έναρξη β' ημιχρόνου στο ΟΑΚΑ.