Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 1-0 για την ΑΕΛ.

17:46

Ο Μαρουκάκης το εκτελεί και ο Στρέζος αντιδρά σωστά.

17:45

89': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΛ!

17:41

Διαδικαστικά φαίνεται να είναι τα τελευταία λεπτά.

17:38

81': Ροβίθης αντί Κουτσιανικούλη για την ΑΕΛ

17:37

79': Μόλις άουτ το σουτ του Μονιάκη.

17:30

74': Εκτελεί φάουλ ο Βαρέλα και αποκρούει ο Στρέζος.

17:26

70': Κόρνερ για την Παναχαϊκή. Το εκτελεί ο Λαμπρόπουλος και με δυσκολία η μπάλα απομακρύνεται.

17:21

Διαχείριση του προβαδίσματός της κάνει η ΑΕΛ.

17:17

61': Κίτρινη στον Πινδώνη.

17:16

Έχει ανεβάσει την απόδοσή της η Παναχαϊκή, κερδίζει μέτρα στο γήπεδο, αλλά δεν μπορεί να γίνει επικίνδυνη.

17:13

57': Πάτο αντί Μπόγιοβιτς για την ΑΕΛ.

17:09

Μονόλογος για την ΑΕΛ, που ψάχνει δεύτερο γκολ για να κλειδώσει τη νίκη.

17:05

Νωθρά έχουν μπει οι δύο ομάδες.

17:01

46': Μαρουκάκης αντί Μασούρα για την ΑΕΛ.

17:01

16:59

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

16:46

16:43

43': Δοκιμάζει το πόδι του ο Μπόγιοβιτς και αστοχεί.

16:41

43': Κίτρινη στον Μασούρα.

16:40

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Τσιώλης είχε σηκώσει λίγο πριν τον Μαρουκάκη.

16:38

Ο Κουτσιανικούλης κάνει τη σέντρα και ο Γ. Λαμπρόπουλος στην προσπάθειά του να διώξει στέλνει την μπάλα στην εστία της ομάδας του.

16:37

37'; ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

16:33

34': Κόρνερ για την ΑΕΛ. Εκτελείται με πάσα και η φάση τελειώνει με οφσάιντ του Μπόγιοβιτς.

16:32

32': Σουτ από τον Μασούρα, άουτ η μπάλα.

16:28

Κλείνει καλά τους χώρους η Παναχαϊκή και αυτό δυσκολεύει τους γηπεδούχους.

16:25

Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά.

16:23

23': Σαμπατάκος αντί Ρόκα για την Παναχαϊκή. Δεν μπορούσε να συνεχίσει ο δεύτερος.

16:20

Πιέζει η ΑΕΛ, αλλά το γκολ δεν έρχεται.

16:16

16': Δοκιμάζει το πόδι του ο Βαρέλα και στέλνει την μπάλα άουτ.

16:15

15': Εκτελεί φάουλ ο Βαρέλα ύστερα από πάσα του Κουτσιανικούλη και στέλνει την μπάλα άουτ.

16:12

12': Μία ακόμη σέντρα, αυτή τη φορά από τον Μονιάκη, ο Βαρέλα παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

16:08

8': Σέντρα του Παπανικολάου, μπλοκάρει ο Ξενοδόχοφ.

16:06

Στο γήπεδο βρίσκεται και ο άλλοτε ισχυρός άνδρας των "βυσσινί", Κώστας Πηλαδάκης.

16:04

3': Ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Μασούρας βγάζει τη σέντρα και ο Βαρέλα από κοντά με σουτ αστοχεί για λίγα εκατοστά.

16:01

1': Ο Ρέντζας βγάζει τη σέντρα, ο Μπόγιοβιτς παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

16:01

15:58

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:54

Με 14 παίκτες στη Λάρισα η Παναχαϊκή, η οποία έχει να δώσει επίσημο ματς έναν μήνα.

15:49

Μόνο νίκες έχουν οι Θεσσαλοί επί Σάκη Τσιώλη και αυτό θέλουν να συνεχίσουν κόντρα σε έναν αντίπαλο που έχει πάρα πολλά προβλήματα.

15:45

Καλησπέρα σας, το ματς της ΑΕΛ με την Παναχαϊκή ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΑΕΛ
Ξενοδόχοφ, Ρέντζας, Μονιάκης, Γιοβάνοβιτς, Κομεσίδης, Ναγιάρ, Αναστασόπουλος, Κουτσιανικούλης, Βαρέλα, Μασούρας, Μπόγιοβιτς.
Αναπ: Καβουσάκης, Καπός, Λαμπρόπουλος, Ροβίθης, Μαρουκάκης, Βέρτζος, Πάτο
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ
Στρέζος, Χούσα, Ασίγκμπα, Γ. Λαμπρόπουλος, Ι. Λαμπρόπουλος, Πινδώνης, Παπανικολάου, Μουκίδης, Χαρτσιάς, Ρόκας, Μητρόπουλος.
Αναπ: Βορύλλας, Σαμπατάκος, Ρουμπάτος
Διαιτητής: Σταθόπουλος Σπ. (Δυτ. Αττικής) Βοηθοί: Γιαννουγλίδης (Αθηνών), Δημόπουλος (Δυτ. Αττικής) 4ος: Μαλουτάς (Ημαθίας)