Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:53

Κρατά καλά μακριά από την περιοχή της την Ντόρτμουν η Λίβερπουλ.

23:49

84': Στάριτζ αντί Οριγκί για τη Λίβερπουλ.

23:47

81': Κίτρινη στον Παπασταθόπουλο.

23:46

80': Σουτ από μέσα δεξιά κάνει ο Κάστρο, αποκρούει ο Μινιολέ.

23:43

77': Φιρμίνο αντί Λαλάνα για τη Λίβερπουλ.

23:42

76': Πούλισιτς και Παπασταθόπουλος μπαίνουν, Μπέντερ και Ομπαμεγιάνγκ βγαίνουν για την Ντόρτμουντ.

23:40

Ανεβάζουν στροφές οι γηπεδούχοι για την ανατροπή.

23:36

Δεν υπάρχουν τελικές εδώ και περισσότερο από δέκα λεπτά.

23:33

Πολύ καλό ματς κάνουν οι Σακό και Λόβρεν, που έχουν "καθαρίσει" αρκετές φάσεις.

23:29

Κερδίζει ξανά μέτρα στο γήπεδο η Ντόρτμουντ, πολλά τα λάθη των φιλοξενούμενων.

23:25

59': Απευθείας φάουλ από τον Ρόις, εύκολα ο Μινιολέ.

23:23

58': Σουτ από μακριά κάνει ο Σαχίν, μπλοκάρει ο Μινιολέ.

23:22

Παγώνει τον ρυθμό η Ντόρτμουντ.

23:18

52': Κίτρινη στον Ρόις.

23:17

52': Σουτ εκτός περιοχής από τον Κλάιν, αποκρούει ο Βάιντενφελερ, νέο σουτ από τον Κουτίνιο, ξανά ο Γερμανός τερματοφύλακας.

23:17

51': Μεγάλη ευκαιρία για τη Λίβερπουλ! Ο Κουτίνιο κάνει το σουτ και ο Βάιντενφελερ κάνει εντυπωσιακή επέμβαση.

23:15

49': Ωραία ενέργεια από τον Οριγκί, άουτ το σουτ του.

23:14

Ο Μχιταριάν βγάζει τη σέντρα από δεξιά, ο Χούμελς παίρνει την κεφαλιά και σκοράρει.

23:14

48': ΓΚΟΛ για την ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ!

23:12

46': Σαχίν αντί Ντουρμ για την Ντόρτμουντ.

23:11

46': Άλεν αντί Χέντερσον για τη Λίβερπουλ.

23:11

23:10

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

22:55

22:55

45+5: Έντονες διαμαρτυρίες από τον Γερμανό τερματοφύλακα και κίτρινη κάρτα.

22:54

45'+4: Ευκαιρία για τη Λίβερπουλ! Ο Οριγκί φεύγει στην πλάτη της άμυνας της Ντόρτμουντ, αλλά ο Βάιντενφελερ αποκρούει το πλασέ του.

22:53

45'+3: Την τελευταία στιγμή ο Λόβρεν κόβει τον Ομπαμεγιάνγκ, ο οποίος ήταν στη μικρή περιοχή.

22:52

45+2: Αδύναμο σουτ από τον Ντουρμ, εύκολα ο Μινιολέ.

22:51

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:49

44': Κίτρινη στον Λαλάνα.

22:46

Στο έδαφος ο Λόβρεν, προσωρινή διακοπή.

22:42

Ο Κουτίνιο παίρνει την κεφαλιά, ο Οριγκί μόλις πατά περιοχή κάνει σουτ στην αντίθετη γωνία από αυτή που έκανε κίνηση, η μπάλα κοντράρει ελάχιστα και καταλήγει στα δίχτυα του Βάιντενφελερ.

22:41

36': ΓΚΟΛ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!

22:40

36': Πάει η μπάλα στον Ομπαμεγιάνγκ, κάνει το σουτ με τη μία εκτός περιοχής και ο Μινιολέ μπλοκάρει.

22:39

34': Κινείται κάθετα ο Μχιταριάν, κάνει και το σουτ ακριβώς έξω από το ημικύκλιο και αστοχεί.

22:37

32': Καθοριστική παρέμβαση από τον Σακό, κόρνερ για την Ντόρτμουντ. Και αυτό περνά χωρίς να γίνει κάτι.

22:35

31': Κόρνερ για την Ντόρτμουντ, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:33

29': Σουτ εκτός περιοχής κάνει ο Μορένο και είναι εντελώς άστοχο.

22:31

Παιχνίδι κέντρου κατά κύριο λόγο. Σχεδόν ακίνδυνη η Λίβερπουλ, πατά πολύ καλύτερα η Ντόρτμουντ.

22:27

Στο έδαφος ο Βάιντενφελερ από τη σύγκρουση με τον Λόβρεν. Προσωρινή διακοπή.

22:26

21': Ο Μίλνερ εκτελεί φάουλ, ο Λόβρεν παίρνει την κεφαλιά από εξαιρετική θέση, αλλά σημαδεύει τον Βάιντενφελερ.

22:22

17': Μεγάλη ευκαιρία για την Ντόρτμουντ! Ο Σμέλτσερ μπαίνει στην περιοχή, κάνει το γύρισμα, ο Μχιταριάν σουτάρει και ο Σακό καταφέρνει να μπει στην πορεία της μπάλας με τον Μινιολέ εξουδετερωμένο.

22:20

15': Εκτελείται φάουλ από τον Πίστσεκ, η μπάλα πάει στον Ρόις από την απομάκρυνση και το σουτ του τελευταίου φεύγει άουτ.

22:17

12': Καλή η κάθετη για τον Μχιταριάν, αλλά εκείνος ανοίγει πολύ το κοντρόλ.

22:14

9': Κίτρινη στον Τσαν.

22:12

Ελαφρώς καλύτερη η Λίβερπουλ.

22:09

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

22:05

22:02

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, εντυπωσιακή η ατμόσφαιρα από τους Γερμανούς.

21:59

Αντιθέτως, τρία ματς χωρίς νίκη για τους Μέρσεϊσαϊντερς με το Γιουρόπα Λιγκ να είναι ο μόνος στόχος που τους έχει μείνει.

21:57

Ένα τρομερό σερί από τις 19 Δεκεμβρίου χωρίς ήττα τρέχουν οι Βεστφαλοί.

21:53

Το πρόσωπο του αγώνα δεν είναι άλλο από τον Γιούργκεν Κλοπ, ο οποίος θα τεθεί για πρώτη φορά αντιμέτωπος κόντρα στο δικό του δημιούργημα.

21:50

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Ντόρτμουντ με τη Λίβερπουλ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.