0
23:41

Σας ευχαριστούμε για την προσοχή σας. Καλό ξημέρωμα.

23:40

Η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα δεν "πάτησε" την αντίπαλό της, αποδεικνύοντας ότι δεν βρίσκεται στο καλύτερο φεγγάρι, ωστόσο η ουσία είναι ότι πλέον έχει τον πρώτο λόγο για την πρόκριση στην ημιτελική φάση του Τσάμπιονς Λιγκ.

23:39

Τέλος αγώνα: Mπάγερν - Μπενφίκα 1-0.

23:39

Η μπάλα στο χώρο του κέντρου.

23:38

90+4': Πλάγιο από αριστερά για την Μπενφίκα, η οποία δεν μπορεί να απειλήσει.

23:34

90+1': Τρίτη αλλαγή για την Μπενφίκα. Ο Σάμαρης στη θέση του Πίτσι.

23:33

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:33

89': Σπουδαία μπαλιά ο Βιδάλ, ο Λεβαντόφσκι αντί να κάνει το πλασέ, προτιμά να δώσει (κακή) πάσα στον Λαμ και χάνεται μεγάλη ευκαιρία για την Μπάγερν.

23:30

Τελικές: 15 (5) - 9 (2). Σε παρένθεση εκείνες προς την εστία.

23:29

85': Τρίτη αλλαγή για την Μπάγερν. Ο Γκέτσε στη θέση του Μίλερ.

23:28

85': Κόρνερ του Ριμπερί από δεξιά, ο Λεβαντόφσκι παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα λίγα εκατοστά πάνω από τα δοκάρια της Μπενφίκα.

23:26

83': Δεύτερη αλλαγή για την Μπενφίκα. Ο Σάλβιο στη θέση του Ζονάς.

23:26

82': Οφσάιντ ο Αλκάνταρα.

23:25

81': Ατομική ενέργεια και σουτ από αριστερά ο Ριμπερί, ο Έντερσον σε ετοιμότητα.

23:23

79': Οφσάιντ ο Ριμπερί. Σωστή η απόφαση.

23:18

Στο τελευταίο δίλεπτο, βέβαια, η Μπάγερν έχει βγάλει δύο επικίνδυνες αντεπιθέσεις.

23:16

Εμφανώς βελτιωμένη και σαφώς πιο απειλητική η Μπενφίκα στο δεύτερο ημίχρονο.

23:14

70': Πρώτη αλλαγή για την Μπενφίκα. Ο Χιμένεζ στη θέση του Μήτρογλου, ο οποίος είχε δύο τελικές, αλλά δεν κατάφερε να απειλήσει ιδιαίτερα.

23:14

70': Δεύτερη αλλαγή για την Μπάγερν. Ο Κομάν στη θέση του Κόστα.

23:13

69': Κόρνερ από αριστερά για την Μπάγερν με τον Ριμπερί. Η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ του Κόστα στον Πίτσι.

23:11

67': Οφσάιντ ο Βιδάλ. Σωστή η απόφαση.

23:08

64': Τεράστια ευκαιρία η Μπενφίκα! Γύρισμα από δεξιά, ο Ζονάς σουτάρει από τη μικρή περιοχή, η μπάλα στο στήθος του Μαρτίνεθ, ο Μήτρογλου πιάνει αέρα και ο Ζονάς σουτάρει πολλά μέτρα πάνω από τα δοκάρια.

23:06

62': Κίτρινη στον Λίντελοφ για τράβηγμα φανέλας στον Λεβαντόφσκι. Σωστή η απόφαση.

23:05

Πάσες: 402-153.

23:03

60': Πρώτη αλλαγή για την Μπάγερν. Ο Μαρτίνεθ στη θέση του Κίμιχ.

23:03

58': Κίτρινη στον Ζονάς.

23:02

57': Σουτ του Μπερνάτ από καλή θέση, η μπάλα άουτ.

23:01

57': Μεγάλη ευκαιρία για την Μπενφίκα με σουτ του Ζονάς, έπειτα από σκαφτή μπαλιά του Σάντσες. Ο Νόιερ αποκρούει και με τα δύο χέρια.

22:58

Διακοπή λόγω τραυματισμού του Ζαρντέλ, ο οποίος δέχθηκε την μπάλα με πολλή δύναμη στο κεφάλι από σουτ του Κόστα.

22:54

50': Οφσάιντ ο Λεβεντόφσκι. Σωστή η απόφαση.

22:52

48': Οφσάιντ ο Ριμπερί λίγες στιγμές μετά από κόρνερ που εκτέλεσε. Σωστή η απόφαση.

22:49

22:33

Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Μπάγερν - Μπενφίκα 1-0.

22:33

45+3': Γύρισμα του Μήτρογλου, ο Γκαϊτάν σουτάρει και ο Βιδάλ επεμβαίνει σωτήρια για ακόμα μία φορά.

22:30

45': Διακοπή λόγω τραυματισμού του Σάντσες από χτύπημα του Κόστα, ο οποίος το κάνει και με... ολίγη από σκοπιμότητα.

22:29

42': Κίτρινη στον Μπερνάτ για φάουλ στον Πίτσι. Σωστή η απόφαση.