Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

19:49

Λήξη αναμέτρησης, 1-0 το τελικό σκορ.

19:49

90'+3: Σουτ με πολλά φάλτσα από τον Βρούτσινα, άουτ φεύγει η μπάλα.

19:47

90'+1: Κίτρινη στον Βρούτσινα για θέατρο.

19:46

19:44

88': Νέο μακρινό σουτ από τον Σερτζίνιο, ψηλά φεύγει και αυτό.

19:43

87': Μακρινό σουτ από τον Σερτζίνιο, άουτ φεύγει η μπάλα.

19:41

85': Με τη μία το σουτ του Γκμπαλέ, άουτ φεύγει η μπάλα.

19:37

81': Δοκιμάζει το πόδι του ο Μεντούρ και στέλνει την μπάλα άουτ.

19:33

Διάθεση υπάρχει από τη Ζάκυνθο, αλλά στερείται ξεκάθαρα ποιότητας. Φαίνεται πολύ η απουσία του Ζαϊρί.

19:29

Στο έδαφος ο Κουσκουνάς, μικρή διακοπή.

19:25

70': Μεγάλη ευκαιρία για τη Ζάκυνθο! Ο Πέττας δίνει στον Αποστόλου, εκείνος από μέσα αριστερά είναι αμαρκάριστος, κάνει διαγώνιο σουτ και στέλνει την μπάλα άουτ.

19:24

69': Ορφανίδης αντί Λέκκα για τη Ζάκυνθο.

19:23

Στο 67% η κατοχή μπάλας για τα Τρίκαλα.

19:21

65': Στη θέση του Δουκάκη ο Γκμπαλέ για τα Τρίκαλα.

19:18

62': Μακρινό σουτ από τον Ζέλιο, κανένας λόγος ανησυχίας για τον Χιώτη.

19:15

Εντελώς ακίνδυνη η Ζάκυνθος, έστω κι αν είναι αναγκασμένη να βγει μπροστά.

19:12

56': Κόρνερ για τα Τρίκαλα, το εκτελεί ο Βρούτσινα και κερδίζει ένα ακόμη. Αυτή τη φορά αναλαμβάνει την εκτέλεση ο Ναβάρο και ο Κυριακίδης απομακρύνει.

19:08

52': Κουρέλλας αντί Κάρδαρη για τη Ζάκυνθο.

19:07

51': Κίτρινη στον Βοσνακίδη.

19:04

Ο Δουκάκης ανοίγει για τον Βρούτσινα, εκείνος κάνει παράλληλη μπαλιά και από τη μικρή περιοχή ο Κουσκουνάς σκοράρει.

19:04

48': ΓΚΟΛ για τα ΤΡΙΚΑΛΑ!

19:02

46': Φλίγκος και Βρούτσινα μπαίνουν για τα Τρίκαλα, Φαγιέ και Στουρνάρας βγαίνουν.

19:01

46': Ζέλιος αντί Ν. Πέττα για τη Ζάκυνθο.

19:01

19:01

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:46

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, αποδοκιμασίες από τον κόσμο του ΑΟΤ.

18:43

44': Ο Κουσκουνάς το εκτελεί σημαδεύοντας τη δεξιά γωνιά του Παπαδόπουλου, ο οποίος αποκρούει!

18:43

43': Κίτρινη στον Καμπούρη.

18:42

43': ΠΕΝΑΛΤΙ για τα Τρίκαλα! Ο Ριζογιάννης περνά τον Καμπούρη και ο τελευταίος τον ανατρέπει.

18:41

42': Κάνει το σουτ από μακριά ο Σερτζίνιο και η μπάλα περνά πάνω από τα δοκάρια.

18:39

Με κάθε τρόπο προσπαθούν να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα οι γηπεδούχοι, αλλά προς το παρόν δεν τα καταφέρνουν.

18:36

37': Κίτρινη στον Μεντούρ.

18:35

36': Απευθείας φάουλ από τον Ναβάρο, λίγο πάνω από τα δοκάρια περνά η μπάλα.

18:33

34': Διαμαρτύρονται τα Τρίκαλα, έχει βρει η μπάλα στο χέρι του Γραικού. Έπρεπε να δοθεί, αλλά θα ήταν φάουλ και όχι πέναλτι, αφού βρισκόταν εκτός περιοχής.

18:32

33': Σέντρα στο δεύτερο δοκάρι από τον Κουσκουνά, προλαβαίνει ο Γραικός προ του Δουκάκη.

18:28

29': Ένα ακόμη κόρνερ εκτελεί ο Ναβάρο, ο Φαγιέ παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα ψηλά.

18:26

27': Κόρνερ για τα Τρίκαλα. Το εκτελεί ο Ναβάρο και μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.

18:25

Δεν μπορεί με τίποτα να κρατήσει την μπάλα η Ζάκυνθος.

18:23

24': Εκτελεί το φάουλ ο Σερτζίνιο, εύκολα μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.

18:21

22': Στο έδαφος ο Κουσκουνάς, ο οποίος διαμαρτύρεται για πέναλτι. Έχει πάει πρώτος στην μπάλα, αλλά μετά φαίνεται να πέφτει εύκολα.

18:18

19': Αδύναμο σουτ από τον Ναβάρο, εύκολα μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.

18:15

16': Ωραία κάθετη του Σερτζίνιο στον Κουσκουνά, σε εμφανή θέση οφσάιντ ο τελευταίος. Σωστή η απόφαση.

18:12

13': Κόρνερ για τα Τρίκαλα. Το εκτελεί ο Ναβάρο και η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ.

18:08

9': Σουτ στην κίνηση από τον Σερτζίνιο, άουτ φεύγει η μπάλα.

18:04

5': Κόρνερ για τη Ζάκυνθο, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:03

4': Φεύγει στην πλάτη της άμυνας των Τρικάλων ο Κάρδαρης, αδύναμο το τελείωμά του και ο Χιώτης μπλοκάρει.

17:59

17:57

17:55

Ιδανικές για ποδόσφαιρο οι καιρικές συνθήκες στα Τρίκαλα.

17:52

Από μεγάλη νίκη προέρχονται οι Επτανήσιοι κόντρα στην Αναγέννηση Καρδίτσας. Έτσι έκαναν ένα ακόμη βήμα προς την παραμονή. Ωστόσο, μακριά από την έδρα τους δεν έχουν ούτε μία νίκη.

17:48

Τρεις νίκες στη σειρά μετρά ο ΑΟΤ, ο οποίος πλέον έχει και μεγάλο κίνητρο, την κατάληψη της τρίτης θέσης μετά την γκάφα του Απόλλωνα Σμύρνης στο ματς με τον Πανελευσινιακό.

17:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι των Τρικάλων με τη Ζάκυνθο ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΤΡΙΚΑΛΑ
Χιώτης, Στουρνάρας, Παπαπαναγιώτου, Σαρακατσάνος, Νιάρος, Ριζογιάννης, Σερτζίνιο, Φαγιέ, Ναβάρο, Δουκάκης, Κουσκουνάς.
Αναπ: Γιδόπουλος, Φλίγκος, Βρούτσινα, Χαροντάκης, Ντόικιτς, Κουμπαρούλης, Γκμπαλέ
ΖΑΚΥΝΘΟΣ
Παπαδόπουλος, Αποστόλου, Κυριακίδης, Καμπούρης, Πέττας Ρ., Λέκκας, Μεντούρ, Πέττας Ν., Βοσνακίδης, Γραικός, Κάρδαρης
Αναπ: Πολίτης, Ορφανίδης, Ζέλιος, Μυλιόρδος, Κουρέλλας, Τσαραούσης
Διαιτητής: Σφακιανάκης (Αθηνών) Βοηθοί: Κωνστάντιος (Εύβοιας), Δεληθοδωρής (Αθηνών) 4ος: Πουλημάς (Κέρκυρας)