1
20:57

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

20:56

Αποθέωση για τους γηπεδούχους, οι οποίοι πήγαν κι έκαναν "όλε" μπροστά από τους οργανωμένους και στη συνέχεια και μπροστά από τα επίσημα.

20:55

Λήξη αναμέτρησης, μεγάλη νίκη με 3-1 για τον Πανιώνιο, ο οποίος κλειδώνει και την πεντάδα.

20:54

90'+3: ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Ο Ροντρίγκες δίνει στον Αθανασιάδη, εκείνος κάνει το γύρισμα και ο Οικονόμου λίγο έλειψε να βάλει αυτογκόλ. Για καλή του τύχη η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι.

20:52

90'+1: Στη θέση του Καραμάνου ο Αργυρόπουλος για τον Πανιώνιο.

20:52

90'+1: Κίτρινη στον Σιώπη.

20:51

20:50

89': Στη θέση του Κάτσε ο Άντονις για τον ΠΑΟΚ.

20:49

Προσωρινή διακοπή, στο έδαφος ο Πατσατζόγλου.

20:48

87': Κίτρινη στον Αθανασιάδη.

20:45

85': Στη θέση του Μασούρα ο Χαλκιαδάκης για τον Πανιώνιο.

20:44

Τρομερό σόλο από Ανσαριφάρντ! Αδειάζει αρχικά τον Τζιόλη, χορεύει στη συνέχεια τον Βίτορ και τελειώνει υποδειγματικά τη φάση.

20:43

82': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

20:42

81': Την τελευταία στιγμή κόβεται από τον Τασουλή ο Ροντρίγκες κι ενώ μόλις είχε πατήσει περιοχή.

20:39

78': Πλασαριστά εκτελείται κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, ο Λέοβατς κάνει το σουτ από μέσα αριστερά και στέλνει την μπάλα ψηλά.

20:39

78': Μακρινό σουτ από τον Κάτσε, διώχνει με γροθιές ο Διούδης.

20:38

77': Κίτρινη στον Τασουλή.

20:36

75': Γκολάσα αντί Κοροβέση για τον ΠΑΟΚ.

20:35

74': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Τρομερή ντρίμπλα από τον Κίτσιου, αποφεύγει τον Τασουλή, βγάζει τη σέντρα, ο Κοροβέσης βάζει την προβολή και η μπάλα σταματά στο οριζόντιο δοκάρι ύστερα από εξαιρετική επέμβαση του Διούδη.

20:33

72': Φαλτσαριστό σουτ από τον Πέλκα, άουτ φεύγει η μπάλα.

20:32

Παρατηρήσεις σε Καραμάνο και Τζανδάρη, οι οποίοι είχαν μία αψιμαχία.

20:29

Αφιερωμένο στον άτυχο Τζανδάρη το γκολ. Υπενθυμίζεται ότι ο Έλληνας μέσος υπέστη ρήξη χιαστών στην προπόνηση της Τρίτης (29/3).

20:28

Απίστευτο σουτ από τον Μπακασέτα με το που βρίσκει χώρο, δεν υπάρχουν περιθώρια για να αντιδράσει ο Βελλίδης.

20:27

66': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

20:26

65': Ανσαριφάρντ αντί Καθάριου για τον Πανιώνιο.

20:25

64': Κόρνερ εκτελεί ο Κάτσε, ο Τζιόλης παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

20:23

62': Κίτρινη στον Διούδη για διαμαρτυρία.

20:22

61': Δεν καταφέρνει να μπλοκάρει ο Διούδης, κάνει ένα γυριστό ο Βίτορ και η μπάλα φεύγει ψηλά.

20:21

Στο έδαφος ο Καθάριος, προσωρινή διακοπή.

20:18

Άρχισαν να συνέρχονται οι γηπεδούχοι μετά το σοκ της ισοφάρισης.

20:14

Ο Κάτσε εκτελεί κόρνερ, ο Τζιόλης παίρνει την κεφαλιά, σημαδεύει την αριστερή γωνιά του Διούδη και σκοράρει. Τον έχασε εντελώς στο μαρκάρισμα ο Καθάριος.

20:14

53': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:13

52': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Κοροβέσης μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, κάνει το πλασέ, ο Διούδης αποκρούει και στη συνέχεια απομακρύνει ο Βλάχος.

20:10

Καλύτερα έχει μπει ο ΠΑΟΚ.

20:06

46': Ροντρίγκες αντί Χαρίση για τον ΠΑΟΚ.

20:06

20:04

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:46

19:45

19:43

Νεύρα ανάμεσα σε Τζαβέλλα και Καθάριο. Παρατηρήσεις από τον Παπαπέτρου.

19:42

42': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Το εκτελεί ο Πέλκας και η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ.

19:39

Κλέβουν την μπάλα οι παίκτες του Πανιωνίου, βρίσκουν ανοργάνωτη την άμυνα του ΠΑΟΚ, ο Κόρμπος δίνει την κατάλληλη στιγμή στον Μπακασέτα και ο τελευταίος με πλασέ νικά τον Βελλίδη.

19:39

39': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

19:35

36': ΔΟΚΑΡΙ για τον Πανιώνιο! Τρομερή εκτέλεση φάουλ από τον Μπακασέτα, στο οριζόντιο δοκάρι η μπάλα. Κινήθηκε προς αυτήν ο Βελλίδης.

19:32

32': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Ο Πέλκας το εκτελεί και ο Αθανασιάδης κάνει φάου.

19:28

29': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Από ωραία πάσα του Μπακασέτα ο Μασούρας φεύγει στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΟΚ, κάνει καλό σουτ και ο Βελλίδης διώχνει με δυσκολία. Πολύ καλή επέμβαση.

19:27

27': Κίτρινη στον Βίτορ.

19:25

Στο 56% η κατοχή μπάλας για τον ΠΑΟΚ.

19:22

23': Ο Αθανασιάδης παίρνει την κεφαλιά, ο Χαρίσης κάνει σουτ στην κίνηση και στέλνει την μπάλα άουτ.

19:19

Πρόβλημα για τον Κίτσιου, δείχνει να έχει πρόβλημα στον προσαγωγό.

19:15

Στο έδαφος ο Σιώπης, προσωρινή διακοπή.

19:13

14': Ψάχνει χώρο για σουτ ο Μπακασέτας, το κάνει και στέλνει την μπάλα άουτ.

19:12

Έχουν ανεβεί οι φιλοξενούμενοι.

19:09

9': Δύο κόρνερ στη σειρά για τον ΠΑΟΚ. Ο Κάτσε τα εκτελεί αλλά περνούν ανεκμετάλλευτα.

19:07

7': Επικίνδυνη σέντρα από τον Κίτσιου, η μπάλα περνά απ' όλους.

19:05

Έχει μπει καλύτερα ο Πανιώνιος.

19:02

2': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Καθάριος βγάζει σέντρα, ο Μασούρας παίρνει την κεφαλιά και ο Βελλίδης παραχωρεί με δυσκολία κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

19:01

18:58

18:55

Μόνο Έλληνες στην ενδεκάδα τους έχουν οι "κυανέρυθροι", κάτι εντυπωσιακό. Μόλις τρεις, πάντως, και οι ξένοι για τους "ασπρόμαυρους".

18:53

Δύο νίκες και μάλιστα με το ίδιο σκορ (3-0) μετρούν οι Θεσσαλονικείς με τον Βλάνταν Ίβιτς στον πάγκο τους.

18:49

Από ισοπαλία στα Γιάννενα προέρχονται οι Νεοσμυρνιώτες, οι οποίοι με νίκη πιάνουν τον ΠΑΟΚ χωρίς να υπολογίζουμε στους βαθμούς που θα χάσει ο "Δικέφαλος του Βορρά" λόγω της τιμωρίας του.

18:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Πανιωνίου με τον ΠΑΟΚ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Διούδης, Βλάχος, Πατσατζόγλου, Οικονόμου, Τασουλής, Σιώπης, Κόρμπος, Μπακασέτας, Καθάριος, Μασούρας, Καραμάνος
Αναπ: Παπαδόπουλος, Αργυρόπουλος, Μπαργκάν, Ποζατζίδης, Ανσαριφάρντ, Βιγιάλμπα, Χαλκιαδάκης
Βελλίδης, Κίτσιου, Βίτορ, Τζαβέλλας, Λέοβατς, Τζιόλης, Χαρίσης, Κάτσε, Κοροβέσης, Πέλκας, Αθανασιάδης
Αναπ: Γλύκος, Γκολάσα, Μαλεζάς, Ροντρίγκες, Κούστα, Αντόνις, Σκόνδρας
Διαιτητής: Παπαπέτρου (Αθηνών) Βοηθοί: Τουμπακάρης (Αθηνών), Καμπούρης (Εύβοιας) 4ος: Σταθόπουλος (Δυτικής Αττικής)