Ευχαριστούμε που μας παρακολουθήσατε, καλή συνέχεια.

19:50

Λήξη της αναμέτρησης. Νίκη της Κέρκυρας με 2-0 επί του Αχαρναϊκού.

19:47

90': Σουτ του Γκόμες με το αριστερό, ο Μπαμπανιώτης διώχνει σε κόρνερ, το οποίο εκτελεί ο Αρναρέλλης, αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

19:47

19:46

89': Ξαφνικό μακρινό σουτ Χιντζίδη, αρκετά έξω από το δεξί δοκάρι του Μπαμπανιώτη.

19:44

87': Κίτρινη κάρτα στον Κρητικό.

19:43

86': Σουτ Ανδρεόπουλου, στην αγκαλιά του Μπαμπανιώτη.

19:40

83': Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Μακρίδης αντί του Ζορμπά.

19:37

80': Κόρνερ για την Κέρκυρα με τον Κόντο. Διώχνει σε νέο κόρνερ ο Μπαμπανιώτης. Εκτελεί ο Χιντζίδης, η μπάλα φτάνει στον Γκόμες, που σουτάρει, άουτ.

19:30

73': Κίτρινη κάρτα στον Χιντζίδη.

19:29

72': Φάση διαρκείας στα καρέ της Κέρκυρας. Ωραίο σουτ του Μπέλιτς διώχνει ο Κουτζαβασίλης, δεύτερη προσπάθεια από τον Παβίσεβιτς, ξανά σε ετοιμότητα ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων, σουτ Μουστάκη, η μπάλα φεύγει άουτ και λύεται η πολιορκία.

19:28

71': Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Γεωργακόπουλος αντί του Μπαλντοβαλίεφ.

19:25

68': Αλλαγή για τον Αχαρναϊκό. Ο Μπέλιτς αντί του Παπατόλιου.

19:24

68': Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Κρητικός αντί του Νίκιτς.

19:17

61': Αλλαγή για τον Αχαρναϊκό. Ο Παγώνης αντί του Αναστασίου.

19:14

58': Κόρνερ για τον Αχαρναϊκό, σε νέο κόρνερ διώχνει ο Μπαλντοβαλίεφ. Εκτελεί ο Παπατόλιος, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:13

Ο Μπαλντοβαλίεφ μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά και βγάζει για τον Αρναρέλλη, που μόνος απέναντι στην εστία δεν δυσκολεύεται να στείλει την μπάλα στα δίχτυα και να γράφει το 2-0.

19:13

56': ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

19:12

55': Μακρινό δυνατό σουτ Ανδρεόπουλου, έξω από το δεξί δοκάρι του Μπαμπανιώτη.

19:10

54': Αλλαγή για τον Αχαρναϊκό. Ο Καλογερόπουλος αντί του Ομπράντοβιτς.

19:07

Πολύ νωθρά έχουν μπει στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες σε αυτά τα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους.

18:46

Ο Κόντος σημαδεύει την αριστερή γωνία, ο Μπαμπανιώτης πέφτει σωστά, αλλά δεν καταφέρνει να αποσοβήσει το γκολ.

18:45

45': ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

18:44

44': Κίτρινη στον Μωυσιάδη.

18:44

44': ΠΕΝΑΛΤΙ για την Κέρκυρα! Βρίσκει ξεκάθαρα την μπάλα με το χέρι ο αμυντικός των φιλοξενούμενων, ο οποίος διαμαρτύρεται πως σπρώχτηκε.

18:41

41': Κίτρινη στον Νίκιτς.

18:39

39': Ο Χιντζίδης εκτελεί το φάουλ και σημαδεύει το τείχος.

18:38

38': Κίτρινη στον Αναστασίου. Ο διαιτητής κρίνει ότι δεν ήταν σε προφανή θέση ο Μπαλντοβαλίεφ. Σωστά, πάντως, δίνεται φάουλ, ήταν οριακά εκτός περιοχής.

18:37

Στο 57% η κατοχή μπάλας για την Κέρκυρα.

18:36

36': Δοκιμάζει το πόδι του ο Κόντος και δεν βρίσκει στόχο.

18:33

33': Απευθείας φάουλ από μακριά κάνει ο Χιντζίδης, εύκολα μπλοκάρει ο Μπαμπανιώτης.

18:31

31': Κόρνερ για την Κέρκυρα. Το εκτελεί ο Ζορμπάς και ο Μπαμπανιώτης μπλοκάρει.

18:29

29': Ο Αρναρέλλης παίρνει την μπάλα αριστερά στην περιοχή, αδειάζει τον προσωπικό του αντίπαλο, κάνει το σουτ και ο Μπαμπανιώτης μπλοκάρει.

18:27

27': Ο Ομπράντοβιτς μπαίνει στην περιοχή, ανοίγει την μπάλα και ο Κουτζαβασίλης πέφτει στα πόδια του.

18:24

24': Κίτρινη στον Ταμπάκη.

18:22

Στο έδαφος ο Ομπράντοβιτς, προσωρινή διακοπή.

18:18

Δεν υπάρχουν χώροι για τους Φαίακες, οι οποίοι δυσκολεύονται αρκετά.

18:14

Κλειστά παρατάσσονται οι Μενιδιάτες. Όταν χάνουν την μπάλα, μόνο ένας εξ αυτών μένει μπροστά από τη σέντρα.

18:10

Από νωρίς ελέγχει το ματς η Κέρκυρα.

18:07

7': Απευθείας φάουλ από τον Ζορμπά, εύκολα μπλοκάρει ο Μπαμπανιώτης.

18:05

5': Κόρνερ για την Κέρκυρα. Ο Κόντος το εκτελεί και ο Μπαμπανιώτης απομακρύνει.

18:01

17:59

17:55

Αρκετά καλές οι καιρικές συνθήκες για ποδόσφαιρο.

17:52

Τρία ματς χωρίς νίκη μετρούν οι Μενιδιάτες, οι οποίοι πάντως δύσκολα θα κινδυνέψουν.

17:48

Νίκη που θα τους διατηρήσει μια ανάσα από την ΑΕΛ και παράλληλα θα εξασφαλίσει ότι ο Απόλλων Σμύρνης δεν τους πλησιάζει θέλουν οι Φαίακες.

17:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Κέρκυρας με τον Αχαρναϊκό ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΚΕΡΚΥΡΑ
Κουτζαβασίλης, Γκόμες, Γρομητσάρης, Ιωάννου, Χιντζίδης, Νίκιτς, Ανδρεόπουλος, Κόντος, Αρναρέλλης, Ζορμπάς, Μπαλντοβαλίεφ.
Αναπ: Αραμπατζής, Κρητικός, Ντατίδης, Μακρίδης, Γεωργακόπουλος, Παμλίδης, Σουάνης.
ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ
Μπαμπανιώτης, Μουστάκης, Κωστόπουλος, Μωυσιάδης, Χριστοφιλέας, Εμέκα, Παπατόλιος, Αναστασίου, Παβίσεβιτς, Ταμπάκης, Ομπράντοβιτς.
Αναπ: Ψύχος, Σωτηράκος, Καλογερόποουλος, Μπέλιτς, Αποστολόπουλος, Πολίμος, Παγώνης.
Διαιτητής: Φωτιάδης (Καστοριάς) Βοηθοί: Μπετσόγλου (Κορινθίας), Θεοδώρου (Πιερίας) 4ος: Ρούσσος-Μπεκερτζής (Πρέβεζας)