1
-
2
23:25

Ένα ακόμα συναρπαστικό κλάσικο έφτασε στο τέλος του, με τη Ρεάλ των 10 παικτών να ανατρέπει τα δεδομένα και να επικρατεί 2-1 της Μπαρτσελόνα στο "Καμπ Νόου". Σας ευχαριστούμε που απολαύσατε μαζί μας αυτό το υπέροχο ματς. Καληνύχτα.

23:21

Τέλος αγώνα: Μπαρτσελόνα - Ρεάλ Μαδρίτης 1-2.

23:21

90+2': Σουτ του Τουράν, η μπάλα κοντράρει στον Κασεμίρο.

23:19

90+1': Δεύτερη αλλαγή για τη Ρεάλ. Ο Βάθκεθ στη θέση του Μπέιλ.

23:18

90': Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:16

88': Ο Σουάρες απωθεί τον Κασεμίρο κι εν συνεχεία ο Πέπε πράττει αναλόγως με "θύμα" τον Ουρουγουανό. Η ώρα της έντασης.

23:15

Ο Μπέιλ σεντράρει από δεξιά, ο Ρονάλντο κοντρολάρει στην πλάτη του Άλβες, σουτάρει και νικά τον Μπράβο.

23:14

ΓΚΟΛ! 85': Μπαρτσελόνα - Ρεάλ Μαδρίτης 1-2.

23:12

83': Δεύτερη κίτρινη στον Ράμος για φάουλ στον Σουάρες. Σωστή η απόφαση.

23:11

82': Δοκάρι για τη Ρεάλ! Ο Μαρσέλο γυρίζει, ο Ρονάλντο σουτάρει από το ύψος της περιοχής και στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο της Μπαρτσελόνα.

23:10

81': Ο Μπέιλ βρίσκει δίχτυα με κεφαλιά, αλλά δεν χρίζεται σκόρερ για επιθετικό φάουλ στον Άλμπα. Πολύ δύσκολη φάση, πιθανότατα το διαιτητικό τιμ έχει πάρει λάθος απόφαση.

23:08

80': Καλή στιγμή για την Μπαρτσελόνα. Διαγώνιο βολέ του Σουάρες, η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Νάβας.

23:06

77': Πρώτη αλλαγή για τη Ρεάλ. Ο Χεσέ στη θέση του Μπενζεμά.

23:03

74': Πρώτη αλλαγή για την Μπαρτσελόνα. Ο Τουράν στη θέση του Ράκιτιτς.

23:02

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟ: Ο Μπενζεμά έφτασε τα 8 γκολ σε κλάσικο.

22:59

71': Σουτ του Σουάρες, η μπάλα κοντράρει στον Κασεμίρο, εν συνεχεία στον Νεϊμάρ και άουτ.

22:58

70': Οφσάιντ ο Ρονάλντο. Σωστή η απόφαση.

22:57

69': Ο Μπέιλ συνεργάζεται ωραία με τον Μπενζεμά στην κόντρα, έπειτα πλασάρει και υποχρεώνει τον Μπράβο σε επέμβαση.

22:56

69': Ο Πέπε παραχωρεί κόρνερ, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο για την Μπαρτσελόνα.

22:54

Υπενθυμίζεται ότι αυτό το αποτέλεσμα διατηρεί την Μπαρτσελόνα στο +10 από τη Ρεάλ, ενώ με τα τωρινά δεδομένα, η Ατλέτικο βρίσκεται στο -7 από την κορυφή.

22:53

Υπέροχη ατομική ενέργεια του Μαρσέλο, ο οποίος δίνει δεξιά στον Κρος, εκείνος σεντράρει και ο Μπενζεμά ισοφαρίζει με εκπληκτικό γυριστό.

22:51

ΓΚΟΛ! 63': Μπαρτσελόνα - Ρεάλ Μαδρίτης 1-1

22:49

58': Κίτρινη στον Ράκιτιτς.

22:48

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟ: Η Ρεάλ αγνοεί το «μηδέν» παθητικό σε κλάσικο από τον τελικό Κυπέλλου το 2011 (21 αγώνες).

22:46

Εκτέλεση κόρνερ του Ράκιτιτς από δεξιά, ο Πικέ ξεφεύγει από την επιτήρηση του Πέπε και με καρφωτή κεφαλιά ανοίγει το σκορ στο "Καμπ Νόου".

22:45

ΓΚΟΛ! 57': Μπαρτσελόνα - Ρεάλ Μαδρίτης 1-0.

22:44

57': Τρίτο διαδοχικό κόρνερ για την ομάδα του Λουίς Ενρίκε.

22:43

55': Εκπληκτική επέμβαση του Νάβας με το δεξί χέρι σε ψηλοκρεμαστό πλασέ του Μέσι! Κόρνερ για την Μπαρτσελόνα.

22:41

53': Σουτ εκτός περιοχής του Μόντριτς και τακουνάκι του Μπέιλ, η μπάλα στην αγκαλιά του Μπράβο. Οφσάιντ ο Ουαλός, αλλά δεν δίνεται τίποτα.

22:39

51': Δύο συνεχόμενα κόρνερ για τη Ρεάλ, το πρώτο έπειτα από αντεπίθεση και απειλητική κούρσα του Μπενζεμά.

22:38

Δύο φορές έχει παίξει με τη φωτιά ο Ράμος, ωστόσο δεν έχει... καεί.

22:37

48': Ο Μέσι εκτελεί, αλλά δεν απειλεί ιδιαίτερα. Η μπάλα καταλήγει άουτ.

22:36

47': Φάουλ σε καλό σημείο για την Μπαρτσελόνα. Οι φίλαθλοι ζητούν τη δεύτερη κίτρινη του Ράμος, αλλά ο διαιτητής έχει αντίθετη άποψη.