Η Καλλιθέα θα μπορούσε κάλλιστα να κατακτήσει το τρίποντο, ωστόσο η Λαμία με καλή αμυντική λειτουργία κατάφερε να πάρει το βαθμό, που φάνηκε πως ήταν και η αρχική της επιδίωξη.

17:53

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Καλλιθέα - Λαμία 0-0.

17:52

90'+2: Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλιθέα. Φάση διαρκείας στα καρέ της Λαμίας, η μπάλα φτάνει στον Σταύρου, μόνος μπροστά από την εστία, σουτ, άουτ!

17:50

Συμπληρώθηκαν τα 90'. Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

17:46

86': Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Καραγιάννης βρέθηκε σε θέση τετ α τετ, σουτ από θέση μέσα δεξιά, διώχνει σωτήρια ο Μιχελής. Στην επαναφορά σουτ Νεόφυτου, άουτ.

17:44

84': Κόρνερ για τη Λαμία. Από τα αριστερά με τον Ντάσιο, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:43

83': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της και η Λαμία. Ο Σιλιγαρδάκης αντί του Καραλή.

17:43

83': Σέντρα Τζάκσον από τα αριστερά, κεφαλιά Μασένα, εύκολα ο Πίτκας.

17:41

81': Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Νεόφυτος αντί του Πίντο.

17:37

77': Κίτρινη κάρτα στον Μιχελή.

17:34

74': Τρίτη αλλαγή για την Καλλιθέα. Ο Μπούζας στη θέση του Μπέλη.

17:34

74': Κίτρινη κάρτα στον Λεβέντη.

17:34

74': Κόρνερ για την Καλλιθέα με τον Μπέλη, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:33

73': Φάουλ για την Καλλιθέα σε καλή θέση. Λίγο έξω από το ημικύκλιο. Εκτελεί ο Μασένα με δύναμη, κόντρα και κόρνερ...

17:32

72': Κίτρινη κάρτα στον Γιαλούση.

17:30

Στο 70' πλέον... Έχει μπει σαφώς καλύτερα η Καλλιθέα στο β' ημίχρονο και πιέζει τη Λαμία.

17:25

65': Πρώτη αλλαγή για τη Λαμία. Ο Καραγιάννης στη θέση του Μίλιεβιτς.

17:24

64': Κάθετη προς την περιοχή της Λαμίας, ο Μασένα καθυστερεί, γλιστρά και χάνει την ευκαιρία, αν και βρέθηκε προς στιγμή σε θέση τετ α τετ. Μαζεύει εύκολα ο Πίτκας.

17:18

58': Κόρνερ για την Καλλιθέα. Εκτελεί από τα αριστερά ο Τζάκσον, διώχνουν οι αμυντικοί της Λαμίας.

17:16

56': Δεύτερη αλλαγή για την Καλλιθέα. Ο Τζάκσον στη θέση του Φράγκου.

17:16

56': Κόρνερ για την Καλλιθέα. Εκτελεί ο Μπέλης, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:15

55': Σέντρα Μίλιεβιτς στην καρδιά της περιοχής της Καλλιθέας, δεν θα μπορέσει να κάνει την προβολή ο Πίντο από κοντά, απευθείας άουτ η μπάλα.

17:15

55': Ο Μπέλης έστρωσε για τον Σμυρλή, δυνατό σουτ από θέση έξω δεξιά, διώχνει ο Πίτκας.

17:11

51': Σουτ Φράγκου έξω απο την περιοχή, σε δεύτερο χρόνο μπλοκάρει ο Πίτκας.

17:09

49': Κόρνερ για τη Λαμία. Ο Μίλιεβιτς από τα δεξιά εκτελεί, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:07

47': Κόρνερ για την Καλλιθέα. Εκτελεί ο Μπέλης από τα αριστερά, απευθείας στα χέρια του Πίτκα.