Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την ΑΕΛ με 1-0 στον Εύοσμο.

Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Ναγιάρ.

16:46

Στο μισό γήπεδο παίζεται το παιχνίδι με τον Αγροτικό να ψάχνει την ισοφάριση.

16:44

85': Μακρινό σουτ από τον Νταβίντοφ, μπλοκάρει ο Ξενοδόχοφ.

16:42

84': Στη θέση του Βαρέλα ο Βέρτζος για την ΑΕΛ.

16:39

81': Νταβίντοφ αντί Σαμουηλίδη για τον Αγροτικό.

16:36

Στο 57% η κατοχή μπάλας για την ΑΕΛ.

16:35

76': Κίτρινη στον Διαμαντόπουλο.

16:32

73': Στη θέση του Μπιτάνγκ ο Συμελίδης για τον Αγροτικό.

16:31

73': Κάνει το σουτ ο Κουτσιανικούλης, εύκολα μπλοκάρει ο Βοσνιάδης.

16:29

70': Εντελώς άστοχο το σου του Βαρέλα από μακριά.

16:26

68': Ο Διαμαντόπουλος κοντρολάρει, στρώνει στον Τοπούζη αλλά εκείνος από καλή θέση δεν σουτάρει καλά.

16:23

65': Στη θέση του Μαρουκάκη ο Λαμπρόπουλος για την ΑΕΛ.

16:23

65': Κίτρινη στον Σαμουηλίδη.

16:21

63': Τοπούζης αντί Θεοδωρίδη για τον Αγροτικό.

16:20

Πιέζουν ψηλά οι φιλοξενούμενοι δυσκολεύοντας έτσι τον Αγροτικό να αναπτυχθεί.

16:16

Ο Βαρέλα εκτελεί φάουλ προς το δεύτερο δοκάρι, ο Μαρουκάκης κάνει διαγώνια κεφαλιά, η μπάλα περνάν απ' όλους και καταλήγει στα δίχτυα.

16:16

57': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

16:13

Ανεβάζει στροφές η ΑΕΛ.

16:10

Από διακοπή σε διακοπή πάμε στο δεύτερο ημίχρονο. Στο έδαφος ο Μπόγιοβιτς.

15:44

44': Κόρνερ για τον Αγροτικό, το εκτελεί στο πρώτο δοκάρι ο Μπιτάνγκ και η μπάλα απομακρύνεται.

15:41

Αποβάλλεται ο Κώστας Γεωργιάδης, ενώ λίγο πριν αποβλήθηκε και συνεργάτης του από τον πάγκο του Αγροτικού.

15:38

38': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΛ! Γίνεται η σέντρα από δεξιά, ο Μακρυδημήτρης προσπαθεί να διώξει από τη μικρή περιοχή αλλά τελικά στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Βοσνιάδη. Στη συνέχεια της φάσης ο Μαρουκάκης βγάζει σέντρα, ο Βαρέλα κάνει σουτ στην κίνηση και ο Βοσνιάδης αποκρούει.

15:37

Λογομαχία μεταξύ Διαμαντόπουλου και Ναγιάρ.

15:34

35': Ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Βαρέλα εκτελεί κόρνερ, ο Μαρουκάκης κάνει σουτ στην κίνηση και ο Σκλιοπίδης διώχνει πάνω στη γραμμή.

15:33

34': Εντελώς άψυχο το σουτ του Κουτσιανικούλη, άουτ φεύγει η μπάλα.

15:32

32': Κόρνερ για τον Αγροτικό, το εκτελεί ο Μπιτάνγκ και η μπάλα απομακρύνεται.

15:29

30': Κουτσιανικούλης αντί Κοντοχρήστου για την ΑΕΛ.

15:29

29': Αναπτύσσεται πολύ ωραία ο Αγροτικός, αλλά το σουτ του Διαμαντόπουλου είναι αδύναμο και ο Ξενοδόχοφ μπλοκάρει.

15:25

25': Κόρνερ για την ΑΕΛ, το εκτελεί ο Κοντοχρήστος και περνά ανεκμετάλλευτο.

15:22

23': Κίτρινη στον Αναστασόπουλο.

15:21

Διαμαρτυρίες για πέναλτι από τους γηπεδούχους. Φαίνεται να έχει βρει και μπάλα, πάντως, ο Κομεσίδης στο μαρκάρισμα που κάνει στον Διαμαντόπουλο.

15:18

19': Βγάζει τη σέντρα από δεξιά ο Βαρέλα, βάζει την προβολή ο Μπόγιοβιτς και στέλνει την μπάλα ψηλά.

15:17

17': Ο Μαρουκάκης κάνει ωραία διαγώνια μπαλιά, ο Κοντοχρήστος πλασάρει με τη μία και στέλνει την μπάλα άουτ.

15:13

Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Σαμουηλίδης.

15:11

12': Νέο κόρνερ για τον Αγροτικό. Το εκτελεί ο Μπιτάνγκ, ο Διαμαντόπουλος παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

15:11

11': Κόρνερ για τον Αγροτικό Αστέρα περνά ανεκμετάλλευτο.

15:09

9': Απευθείας φάουλ από τον Κοντοχρήστο από καλή θέση, η μπάλα φεύγει ψηλά.

15:08

8': Κίτρινη στον Καπία.

15:07

Στο έδαφος ο Καπίας, προσωρινή διακοπή.

15:04

Αρκετοί οπαδοί της ΑΕΛ στις εξέδρες, αλλά χωρίς διακριτικά.

15:01

14:57

14:55

Στους 13 βαθμούς η θερμοκρασία στον Εύοσμο, καλές οι καιρικές συνθήκες.

14:51

Πρώτη εκτός έδρας αναμέτρηση για τους "βυσσινί" επί Τσιώλη, ο οποίος μετρά δύο νίκες με 1-0 κόντρα σε Απόλλωνα Σμύρνης και Κισσαμικό στη Λάρισα.

14:48

Από ήττα από τη Λαμία προέρχονται οι Θεσσαλονικείς, οι οποίοι στον Εύοσμο δεν έχουν δεχτεί γκολ στα τρία τελευταία ματς τους.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Αγροτικού Αστέρα με την ΑΕΛ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Βοσνιάδης, Σκλιοπίδης, Καπίας, Μακρυδημήτρης, Καραμπάς, Τσεμπερίδης, Σαμουηλίδης, Θεοδωρίδης, Βελλίνης, Μπιτάνγκ, Διαμαντόπουλος
Αναπ: Γιακουμής, Κνέζεβιτς, Συμελίδης, Μπάρμπας, Βαφέας, Τοπούζης, Νταβίντοφ
ΑΕΛ
Ξενοδόχοφ, Ρέντζας, Γιοβάνοβιτς, Κομεσίδης, Μονιάκης, Αναστασόπουλος, Ναγιάρ, Κοντοχρήστος, Βαρέλα, Μπόγιοβιτς, Μαρουκάκης
Αναπ: Καβουσάκης, Νικολακάκης, Ροβίθης, Βέρτζος, Κουτσιανικούλης, Καπός, Λαμπρόπουλος
Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου) Βοηθοί: Τζάνης (Τρικάλων), Χριστάκογλου (Χαλκιδικής) 4ος: Μαρόπουλος (Ημαθίας)