Στα σημεία καλύτερη η Καλλιθέα κέρδισε δίκαια και πήρε το μίνι αθηναϊκό ντέρμπι κόντρα στον φιλότιμο Αχαρναϊκό.

16:53

Λήξη αναμέτρησης. Τελικό αποτέλεσμα Καλλιθέα - Αχαρναϊκός 1-0.

16:51

90'+4: Σέντρα Μπέλιτς από τα αριστερά, κεφαλιά, Όμο, άουτ.

16:50

90'+3: Επιχειρεί το σουτ ο Παβίσεβιτς, δεν διώχνει καλά ο Μιχελής που έχει βγει από την εστία του, νέο προσπάθεια από τον Σέρβο επιθετικό του Αχαρναϊκού για να απομακρύνει τελικά τον κίνδυνο ο τερματοφύλακας τον γηπεδούχων.

16:47

Συμπληρώθηκαν τα 90'. Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

16:46

89': Μακρινό σουτ Όμο, η μπάλα κοντράρει, δεν έχει πρόβλημα να μαζέψει ο Μιχελής.

16:42

85': Κίτρινη κάρτα στον Όμο (για "θέατρο" σε βουτιά μέσα στην περιοχή της Καλλιθέας). Σωστή απόφαση από τη Μήτση.

16:40

83': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του και ο Τίμος Καβακάς για τον Αχαρναϊκό. Ο Παπατόλιος αντί του Μάρη. Ενισχύει τη γραμμή κρούσης ο κόουτς της ομάδας του Μενιδίου.

16:37

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο. Ελέγχει το ματς η Καλλιθέα και πλέον το ζητούμενο είναι αν ο Αχαρναϊκός ρισκάρει για να φτάσει στην ισοφάριση.

16:35

78': Τρίτη αλλαγή από τον Λουκά Καραδήμο την Καλλιθέα. Ο Μπούζας στη θέση του Σμυρλή.

16:34

77': Κίτρινη κάρτα στον Μασένα.

16:34

77': Δεύτερη αλλαγή για τον Αχαρναϊκό. Ο Καλογερόπουλος στη θέση του Ταμπάκη.

16:30

73': Ο Μπέλης έβγαλε για τον Μασένα, βεβιασμένο σουτ από θέση έξω αριστερά, πολλά μέτρα άουτ.

16:28

71': Κίτρινη κάρτα στον Μάρη.

16:27

70': Ατομική προσπάθεια Μπέλη, ξεκινά από τη μεσαία γραμμή, κουράζεται όμως, δεν δίνει την μπάλα και κάνει ένα αδύναμο σουτ, μπλοκάρει ο Μπαμπανιώτης, κακή επιλογή...

16:25

68': Νέο κόρνερ για τον Αχαρναϊκό, αυτή τη φορά από τα αριστερά με τον Ομπράντοβιτς και πάλι, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:24

67': Κόρνερ για τον Αχαρναϊκό. Εκτελεί από τα δεξιά ο Ομπράντοβιτς, διώχνουν εύκολα οι αμυντικοί της Καλλιθέας.

16:19

62': Αλλαγή και για τον Αχαρναϊκό. Ο Μπέλιτς αντί του Εμέκα.

16:16

59': Κίτρινη κάρτα στον Μούκταρη.

16:15

58': Ατομική προσπάθεια Μασένα από τα δεξιά, σουτ, η μπάλα πάει πολύ πλάγια και καταλήγει πλάγιο από την απέναντι πλευρά.

16:13

Κόρνερ για την Καλλιθέα από τα αριστερά. Εκτελείται πλασαριστά, ο Μπέλης βγάζει η σέντρα, καρφωτή κεφαλιά του Μούκταρη από το ύψος του δεύτερου δοκαριού και 1-0.

16:13

56': ΓΚΟΛ για την ΚΑΛΛΙΘΕΑ!

16:10

53': Διπλή αλλαγή για την Καλλιθέα. Ο Φράγκος στη θέση του Ντουρμισάι και ο Μπέλης στη θέση του Σταύρου.

16:02

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.