-
0
19:06

19:06

Λήξη αναμέτρησης, 3-0 η νίκη για τον ΠΑΟΚ. Υποβιβάστηκε οριστικά στη Β' Εθνική η Καλλονή.

19:05

90'+3: Ο Πέλκας δίνει στον Αθανασιάδη, εκείνος δοκιμάζει μία λομπα και η μπάλα φεύγει πάνω από τα δοκάρια.

19:02

18:58

86': Καλό σουτ ο Ροντρίγκες, εύκολα μπλοκάρει ο Δαύκος.

18:55

Υποβιβάζεται και μαθηματικά η Καλλονή με αυτό το αποτέλεσμα.

18:51

79': Στη θέση του Λέοβατς ο Μαλεζάς για τον ΠΑΟΚ.

18:51

79': Γιουκαρής αντί Τσαμπούρη για την Καλλονή.

18:48

Ο Σκόνδρας δίνει στον Ροντρίγκες, εκείνος βγάζει τη σέντρα και ο Κοροβέσης σκοράρει στο δεύτερο δοκάρι. Σε αυτόν πιστώνεται το γκολ, έχει βρει στον μηρό του η μπάλα.

18:48

76': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

18:47

75': Μπαίνει στην περιοχή ο Κοροβέσης, πέφτει αλλά δεν υπάρχει κάτι.

18:43

71': Δοκιμάζει το πόδι του και αστοχεί ο Μανούσος με εκτός περιοχής σουτ.

18:40

68': Ροντρίγκες αντί Μυστακίδη για τον ΠΑΟΚ. Πολύ ζεστό χειροκρότημα για τον πρώτο.

18:36

Στο έδαφος ο Μυστακίδης, προσωρινή διακοπή.

18:35

64': Σπυρόπουλος αντί Φαβάλι για την Καλλονή.

18:34

63': Χωρίς ιδιαίτερη δύναμη το σουτ του Σκόνδρα, εύκολα ο Δαύκος.

18:33

61': Ξύδας αντί Μάρκοβιτς για την Καλλονή.

18:33

60': Χαρίσης έξω, Κοροβέσης μέσα για τον ΠΑΟΚ.

18:30

Ο Πέλκας αφήνει στον Λέοβατς, εκείνος βγάζει ωραία συρτή σέντρα και ο Αθανασιάδης στην κίνηση τελειώνει υποδειγματικά τη φάση.

18:30

58': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

18:27

56': Ο Κάτσε κάνει το σουτ και ο Δαύκος αποκρούει. Σκοράρει στη συνέχεια ο Αθανασιάδης από θέση οφσάιντ, σωστά ακυρώνεται το γκολ.

18:26

55': Ο Γκόλιας εκτελεί κόρνερ, ο Μανούσος παίρνει την κεφαλιά και ο Βελλίδης μπλοκάρει.

18:25

Από τα πλάγια προσπαθεί να χτίσει επιθέσεις ο ΠΑΟΚ.

18:22

50': Αντεπίθεση με καλές προϋποθέσεις από τον ΠΑΟΚ, κακή η τελική επιλογή του Πέλκα.

18:18

46': Κίτρινη στον Χαρίση.

18:17

18:15

18:01

17:59

17:58

45': Κόρνερ για την Καλλονή, μπλοκάρει ο Βελλίδης από την εκτέλεση του Φαβάλι.

17:54

41': Βγάζει τη σέντρα ο Γεωργίου, δεν καταφέρνει ο Φαβάλι να κάνει το κοντρόλ και χάνεται η ευκαιρία.

17:50

Στο μισό γήπεδο παραμένει η Καλλονή, η οποία δεν έχει διάθεση να πρεσάρει.

17:46

Συνεχίζει να έχει την κατοχή ο ΠΑΟΚ.

17:42

Ο Χαρίσης μπαίνει στην περιοχή, κάνει και το γύρισμα και ο Μυστακίδης με πλασέ στην κίνηση νικά τον Δαύκο.

17:42

28': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

17:42

28': Διαγώνιο σουτ από τον Κάτσε, στον Μίκιτς κοντράρει η μπάλα.

17:39

25': Νέο μακρινό σουτ του Μπλάζιτς, άστοχο και αυτό.

17:36

22': Σουτ από τον Μπλάζιτς, άουτ φεύγει η μπάλα.

17:31

17': Σουτ από πολύ μακριά από τον Χαρίση, κοντράρει η μπάλα και μαζεύει ο Δαύκος.

17:30

Κυκλοφορεί την μπάλα ο ΠΑΟΚ, διπλή ζώνη άμυνας από την Καλλονή.

17:27

12': Εκτελεί φάουλ ο Κάτσε, απομακρύνεται η μπάλα.

17:23

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά, αργός ο ρυθμός.

17:19

4': Απευθείας φάουλ εκτελεί ο Κάτσε, εύκολα μπλοκάρει ο Δαύκος.

17:15

17:12

Δεν είναι πολύς ο κόσμος στην Τούμπα.

17:08

Από εντός έδρας ήττα προέρχεται από τον ΠΑΣ Γιάννινα η ουραγός Καλλονή.

17:05

Από άνετη νίκη επί του Παναιτωλικού προέρχονται οι Θεσσαλονικείς που ψάχνουν τρίποντο για να μην μπλέξουν εν όψει πλέι οφ, καθώς υπενθυμίζεται πως θα τους αφαιρεθούν και βαθμοί για όσα έγιναν στο Κυπελλο με τον Ολυμπιακό.

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του ΠΑΟΚ με την Καλλονή ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Βελλίδης, Σκόνδρας, Βίτορ, Τζαβέλλας, Λέοβατς, Τζιόλης, Κάτσε, Χαρίσης, Πέλκας, Μυστακίδης, Αθανασιάδης.
Αναπ: Μελίσσας, Μαλεζάς, Ροντρίγκες, Κοροβέσης, Σάμπο, Κούστα, Γκολάσα.
ΚΑΛΛΟΝΗ
Δαύκος, Τσαμπούρης, Ούκα, Μίκιτς, Γκόλιας, Μπλάζιτς, Καλτσάς, Φαβάλι, Γεωργίου, Μανούσος, Μάρκοβιτς.
Αναπ: Στρατηλάτης, Ξύδας, Γουερέ, Μπουρούς, Γιουκάρης, Σπυρόπουλος, Χατζηδημητρίου.
Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας) Βοηθοί: Καραϊσαρίδης (Πιερίας), Δίπλαρης (Καρδίτσας) 4ος: Κιοτζένης (Ξάνθης)