16:53

16:53

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την ΑΕΛ με 1-0.

16:50

90'+4: Αποβάλλεται σε χρόνο ρεκόρ ο Μάνιας, σωστή η απόφαση γιατί έκανε χωρίς λόγο σκληρό φάουλ.

16:48

90'+1: Κίτρινη στον Μάνιας.

16:47

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

16:44

Ο Μπόγιοβιτς εκτελεί το πέναλτι, σημαδεύει τη δεξιά γωνιά του Λαζαρίδη και σκοράρει.

16:44

87': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

16:43

87': Κίτρινη στον Λαζαρίδη.

16:42

86': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΛ! Γίνεται βαθιά μπαλιά και ο Τζημογιάννης γκρεμίζει τον Μαρουκάκη.

16:41

Με προβολή βγαίνει επικίνδυνα ο Λαζαρίδης για να κόψει την μπάλα. Έμμεσο θα έπρεπε να δοθεί.

16:41

84': Εκτελείται κόρνερ για την ΑΕΛ, ο Γιοβάνοβιτς παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

16:39

82': Κίτρινη στον Τζημογιάννη.

16:37

81': Κίτρινη σε Ουρτάδο και Γιαννίτση.

16:34

78': Στη θέση του Βαρέλα ο Ναγιάρ για την ΑΕΛ.

16:34

78': Μάνιας αντί Σελινιωτάκη για τον Κισσαμικό.

16:31

75': Κίτρινη στον Ενγκουέμ.

16:29

Φαίνεται να έχει τραυματιστεί ο Λαζαρίδης, ο οποίος έπεσε στο έδαφος.

16:28

72': Ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Ρέντζας κάνει ωραία προσωπική ενέργεια, από πλάγια σουτάρει και ο Λαζαρίδης αποκρούει. Στην εξέλιξη τις φάσεις οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι στον Βαρέλα.

16:27

70': Σουτ από μακριά κάνει ο Ουρτάδο και ο Λαζαρίδης μπλοκάρει εύκολα.

16:23

66': Κίτρινη στον Μπανούση.

16:22

65': Σουτ από μακριά από τον Μαρουκάκη, κοντράρει η μπάλα και ο Λαζαρίδης μπλοκάρει εύκολα.

16:20

63': Λώττας αντί Αυγενικού για τον Κισσαμικό.

16:16

59': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ! Γίνεται η σέντρα από αριστερά από τον Μονιάκη, ο Μαρουκάκης πιάνει καρφωτή κεφαλιά και ο Λαζαρίδης αποκρούει.

16:12

55': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΚΙΣΣΑΜΙΚΟ! Ο Ποσίνκοβιτς κάνει το 1-2 με τον Σαπαλίδη, βγαίνει μόνος του από αριστερά με τον Ξενοδόχοφ, αλλά πλασάρει πάνω του.

16:11

54': Απευθείας φάουλ από αρκετά πλάγια από τον Αυγενικού, διώχνει ο Ξενοδόχοφ.

16:09

Καλύτερα έχει μπει ο Κισσαμικός.

16:05

48': Γυρίζουν ωραία την μπάλα οι παίκτες του Κισσαμικού, στον Ποσίνκοβιτς σταματά το σουτ του Αυγενικού.

16:02

46': Ρέντζας και Λαμπρόπουλος μπαίνουν, Νικολακάκης και Κουτσιανικούλης βγαίνουν.

15:44

45': Πάνω στον Σελινιωτάκη πέφτει ο Βαρέλα. Ζητά πέναλτι ο παίκτης της ΑΕΛ, αλλά δεν έχει δίκιο.

15:43

44': Κόρνερ για την ΑΕΛ. Απομακρύνει ο Σελινιωτάκης από την εκτέλεση του Ουρτάδο.

15:39

Με βαθιές μπαλιές αναπτύσσονται οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι ψάχνουν πολύ τον Σαπαλίδη.

15:35

36': Εκτελεί φάουλ ο Αυγενικού ψάχνοντας συμπαίκτη του, ο Ξενοδόχοφ κάνει κακή έξοδο, αλλά κανένας δεν πηγαίνει στην πορεία της μπάλας.

15:32

32': Ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Κουτσιανικούλης μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, περνά σα σταματημένο τον Τσουβαλτσίδη, κάνει και το διαγώνιο σουτ και στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.

15:28

Στο έδαφος ο Μονιάκης, προσωρινή διακοπή. Πιάνει το στήθος του γιατί κόπηκε αρχικά η αναπνοή του.

15:26

27': Μπαίνει στην περιοχή ο Βαττής, στρώνει στον Ποσίνκοβιτς και το σουτ του τελευταίου φεύγει ψηλά.

15:23

Συνεχώς από τα πλάγια προσπαθεί να αναπτύσσεται η ΑΕΛ, καθώς στον άξονα δεν υπάρχουν χώροι.

15:19

19': Μακρινό και εντελώς άστοχο σουτ από τον Ενγκουέμ.

15:17

18': Κίτρινη στον Κομεσίδη.

15:17

Δεν μπορεί να κρατήσει μπάλα ο Κισσαμικός, αλλά καταφέρνει προς το παρόν να μην απειλείται.

15:14

15': Κρατά ο Μαρουκάκης, καταφέρνει να γυρίσει αλλά ο Λαζαρίδης μπλοκάρει το αδύναμο σουτ του.

15:13

Ανεβάζει σταδιακά στροφές η ΑΕΛ που αρχίζει να πιέζει.

15:09

9': Τζημογιάννης αντί Σταθάκη για τον Κισσαμικό.

15:07

Ξανά στο έδαφος ο Σταθάκης, δεν φαίνεται να μπορεί να συνεχίσει.

15:06

6': Αδύναμο πλασέ από τον Σαπαλίδη, εύκολα ο Ξενοδόχοφ.

15:03

Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Σταθάκης.

15:01

14:58

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

14:55

Δεύτερο ματς επί Σάκη Τσιώλη για τους Θεσσαλούς μετά από το νικηφόρο κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης. Και αυτό εντός έδρας.

14:51

Από τις εκπλήξεις της σεζόν ο Κισσαμικός, ο οποίος βρίσκεται αρκετά ψηλά. Όπλο του η άμυνα, κάτι που φαίνεται και από τα τέσσερα σερί ματς χωρίς να δεχτεί γκολ.

14:48

Στην κορυφή της Β' Εθνικής θέλουν να διατηρηθούν οι "βυσσινί" και γι' αυτό ψάχνουν μία ακόμη νίκη.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της ΑΕΛ με τον Κισσαμικό ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΑΕΛ
Ξενοδόχοφ, Νικολακάκης, Μονιάκης, Κομεσίδης, Γιοβάνοβιτς, Μπανούσης, Ουρτάδο, Βαρέλα, Κουτσιανικούλης, Μπόγιοβιτς, Μαρουκάκης.
Αναπ: Καβουσάκης, Βέρτζος, Καπός, Λαμπρόπουλος, Κοντοχρήστος, Ναγιάρ, Ρέντζας
ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ
Λαζαρίδης, Τσουβαλτσίδης, Γιαννίτσης, Σταθάκης, Κουρτεσιώτης, Ενγκουέμ, Σελινιωτάκης, Αυγενικού, Βαττής, Σαπαλίδης, Ποσίνκοβιτς.
Αναπ: Αγριμάκης, Λώττας, Μάνιας, Μάντζης, Κουρτεσιώτης, Τζημογιάννης, Ποκόνγκ
Διαιτητής: Κουλούδης (Λέσβου) Βοηθοί: Κελαζόγλου (Χαλκιδικής), Θεοδώρου (Πιερίας) 4ος: Συμεωνίδης (Πιερίας)