Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

21:21

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 4-0 για τον Παναθηναϊκό.

21:20

90'+2: Ο Μπουμάλ συγκλίνει, κάνει και το σουτ και στέλνει την μπάλα άουτ.

21:18

21:16

89': Απευθείας φάουλ από τον Λέτο, ψηλά φεύγει η μπάλα.

21:14

86': Σουτ εκτός περιοχής από τον Αμπέντ, πέφτει και μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Χουάντερσον.

21:12

Στο έδαφος Νάνο και Μπουκουβάλας.

21:11

83': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Νάνο εκτελεί κόρνερ, ο Αμπεντ κάνει σουτ στην κίνηση, ο Μολέδο μπαίνει στην πορεία της μπάλας και στη γραμμή σώζει ο Μπουκουβάλας.

21:09

81': Στη θέση του Βιγιαφάνιες ο Μπουμάλ για τον Παναθηναϊκό.

21:08

81': Στη θέση του Σαραμαντά ο Ζαμπάζης για τον Ηρακλή.

21:07

80': Ο Μοντέιρο πατά για τον Βέλλιο, εκείνος κάνει δυνατό σουτ και η μπάλα φεύγει λίγο έξω αφού κόντραρε. Ανεκμετάλλευτο περνά το κόρνερ.

21:04

77': Κίτρινη στον Κουτρουμπή.

21:03

76': Πολύ καλό σουτ από τον Βιγιαφάνιες, πέφτει στη γωνιά του και διώχνει ο Χουάντερσον.

21:02

74': Στη θέση του Μπεργκ ο Μαμούτε για τον Παναθηναϊκό.

21:01

Ωραία εκτέλεση κόρνερ από τον Λέτο στο δεύτερο δοκάρι, σκοράρει ο Μολέδο. Κάκιστη έξοδος από τον Χουάντερσον που ζητά επιθετικό φάουλ ενώ πέφτει πάνω στον Κυριακίδη.

20:59

72': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:59

71': Στάμου αντί Ιντζόγλου για τον Ηρακλή.

20:56

Ο Μπεργκ μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, περνά την μπάλα κάτω από τα πόδια του Καρασαλίδη και κεραυνοβολεί τον Χουάντερσον με διαγώνιο σουτ.

20:56

68': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:53

65': Στη θέση του Εβανγκελίστα ο Αμπέντ για τον Παναθηναϊκό.

20:51

64': Ο Ζέκα δίνει στον Μπεργκ, εκείνος γυρίζει, κάνει και το σουτ και ο Χουάντερσον μπλοκάρει.

20:49

62': Ωραία ενέργεια από τον Μπεργκ, λίγο πιο ψηλά η μπαλιά του απ' ό,τι την ήθελε ο Λέτο.

20:47

59': Αδύναμο σουτ από μακριά από τον Μπεργκ, εύκολα μπλοκάρει ο Χουάντερσον.

20:45

57': Σοβαρό λάθος από τον Ζέκα, ο Λεοζίνιο κλέβει την μπάλα, δίνει στον Μοντέιρο, αλλά ο τελευταίος αδικαιολόγητα καθυστερεί.

20:44

56': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Εξαιρετική κάθετη από τον Βιγιαφάνιες, με τη μία το πλασέ του Μπεργκ και ο Χουάντερσον αποκρούει.

20:42

Έχει ανοίξει πολύ πλέον το ματς και είναι αρκετοί οι χώρο κυρίως για τον Παναθηναϊκό, καθώς ο Ηρακλής ρισκάρει.

20:38

50': Πέφτοντας ο Εβανγκελίστα προσπαθεί να βγάλει μπαλιά στο δεύτερο δοκάρι για τον αμαρκάριστο Λέτο, αλλά κόβεται.

20:35

47': Ο Βέλλιος γυρίζει για τον Μπουλούτ, την τελευταία στιγμή ο Μέστο με τάκλιν κόβει.

20:33

46': Μπουλούτ αντί Τσιλιανίδη για τον Ηρακλή.

20:33

20:32

20:16

20:16

45'+1: Κίτρινη στον Ιντζόγλου.

20:16

20:15

45': Κίτρινη στον Νάνο.

20:14

44': Ο Βιγιαφάνιες κάνει εξαιρετική πάσα, αλλά ο Μπεργκ ανοίγει πολύ την μπάλα και δεν την προλαβαίνει.

20:11

Στο έδαφος ο Ζέκα, προσωρινή διακοπή.

20:10

Έχει πέσει ο ρυθμός γιατί ο Παναθηναϊκός έχει κατεβάσει ταχύτητα και περιμένει τον Ηρακλή.

20:06

36': Ευκαιρία για τον Ηρακλή! Ο Κυριακίδης από δεξιά βγάζει ωραία μπαλιά προς το πέναλτι, ο Μοντέιρο κάνει το πλασέ στην κίνηση και στέλνει την μπάλα άουτ.

20:05

35': Κίτρινη στον Λουντ.

20:04

Μπεργκ και Εβανγκελίστα αλλάζουν ωραία την μπάλα, ο πρώτος ψάχνει τον Λέτο αλλά δεν είναι καλή η πάσα του.

20:01

Για πρώτη φορά αρχίζουν να παίρνουν μέτρα στο γήπεδο οι φιλοξενούμενοι.

19:57

Ο Εβανγκελίστα βγάζει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Μολέδο παίρνει διαγώνια κεφαλιά και σκοράρει. Μεγάλο μερίδιο ευθύνης από τον Χουάντερσον, μέσα από τα χέρια του πέρασε η μπάλα.

19:57

27': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

19:53

23': Συγκλίνει προς τα μέσα ο Εβανγκελίστα, κάνει και το δυνατό σουτ και η μπάλα κοντράρει.

19:50

Στο 63% η κατοχή μπάλας για τον Παναθηναϊκό.

19:46

16': Κίτρινη στον Καρασαλίδη.

19:46

16': Ο Εβανγκελίστα δίνει στον Μπεργκ, ο τελευταίος στον Λέτο, αλλά ο Αργεντινός χάνει το κοντρόλ.

19:43

13': Κίτρινη στον Μπουκουβάλα.

19:39

Κακή η εκτέλεση του Μπεργκ, αποκρούει ο Χουάντερσον, αλλά στη συνέχεια ο Σουηδός σκοράρει.

19:38

9': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

19:38

8': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Παναθηναϊκό! Ο Εβανγκελίστα είναι μέσα δεξιά, κάνει την ντρίμπλα και τον ανατρέπει ο Τσιλιανίδης.

19:37

7': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό περνά ανεκμετάλλευτο.

19:33

3': Κίτρινη στον Εβανγκελίστα.

19:31

19:28

19:25

Έκπληξη με Λουντ από Στραματσιόνι, δεν μπορεί να πει κανείς ότι δεν ήταν αναμενόμενη η ενδεκάδα του "Γηραιού".

19:22

Ισόπαλοι με τη Βέροια εντός έδρας είχαν έρθει οι Θεσσαλονικείς στο τελευταίο τους ματς.

19:18

Από την ήττα στο ντέρμπι κόντρα στον Ολυμπιακό προέρχονται οι "πράσινοι" που ψάχνουν να κάνουν το καλύτερο δυνατό τελείωμα στη σεζόν.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Παναθηναϊκού με τον Ηρακλή ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Στιλ, Μέστο, Κουτρουμπής, Μολέδο, Νάνο, Λουντ, Ζέκα, Βιγιαφάνιες, Εβανγκελίστα, Λέτο, Μπεργκ.
Αναπ: Κοτσόλης, Εσιέν, Αμπέντ, Ταυλαρίδης, Μπουμάλ, Βλαχοδήμος, Μαμούτε
ΗΡΑΚΛΗΣ
Χουάντερσον, Μπουκουβάλας, Καρασαλίδης, Ζιαμπάρης, Σαραμαντάς, Ιντζόγλου, Κυριακίδης, Λεοζίνιο, Τσιλιανίδης, Μοντέιρο, Βέλλιος.
Αναπ: Περνίς, Στάμου, Κάσσος, Ρομάνο, Πουρτουλίδης, Ζαμπάζης, Μπουλούτ.
Διαιτητής: Γιάχος (Χίου) Βοηθοί: Μεσσήνης (Αχαΐας), Κουράκης (Ηρακλείου) 4ος: Φουκάκης (Ηρακλείου)