16:51

16:51

Λήξη αναμέτρησης, 2-2 το τελικό σκορ.

16:50

90'+4: Κίτρινη στον Στάθη.

16:49

90'+4: Κίτρινη στον Μουλόπουλο.

16:46

16:45

89': Ευκαιρία για την Ξάνθη! Εκτελείται φάουλ από τον Τριάδη, τρεις παίκτες από τη μικρή περιοχή βρίσκονται στην πορεία της μπάλας, αλλά δεν της αλλάζουν την πορεία.

16:42

86': Στάθης στη θέση του Μπεν για τον Λεβαδειακό.

16:40

Ο Λουσέρο εκτελεί το πέναλτι, ο Βερέμκο ακουμπά την μπάλα αλλά εκείνη καταλήγει στα δίχτυα.

16:39

84': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

16:38

82': Κίτρινη στον Βερέμκο.

16:38

82': ΠΕΝΑΛΤΙ για την Ξάνθη! Ο Λουσέρο κάνει ωραία μπαλιά, ο Τριάδης κοντρολάρει και στη συνέχεια ανατρέπεται από τον Βερέμκο.

16:34

78': Παπαστεριανός αντί Μπέρτου για την Ξάνθη.

16:33

78': Πολύ κακό το μακρινό σουτ του Τριάδη.

16:32

Έχει ανεβεί πολύ η πίεση της Ξάνθης.

16:31

75': Τριάδης αντί Ορφανίδη για την Ξάνθη.

16:28

73': Ο Γούτας σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι, αλλά σωστά υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ.

16:27

71': Κίτρινη στον Μπέρτο.

16:26

70': Σούρτης αντί Φλίσκα για την Ξάνθη.

16:25

69': Επικίνδυνο γύρισμα από τον Νιέτο, δεν βρίσκεται συμπαίκτης του στην πορεία της μπάλας.

16:22

Σοκαρισμένοι δείχνουν οι παίκτες της Ξάνθης.

16:20

Ο Ατζαγκούν βγάζει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι και ο Μάντζιος με εξαιρετικό σουτ στην κίνηση κάνει την ανατροπή!

16:20

64': ΓΚΟΛ για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ!

16:19

Ο Γιακουμάκης από αριστερά βγάζει τη σέντρα, ο Μπεν πιάνει καρφωτή κεφαλιά, ο Ζαρόπουλος αποκρούει και με νέα κεφαλιά κι ενώ βρίσκεται στο έδαφος ο Μπεν σκοράρει.

16:18

63': ΓΚΟΛ για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ!

16:16

Αναγκαστικά περιμένει ο Λεβαδειακός πλέον.

16:12

57': Μεντί αντί Τριποτσέρη στον Λεβαδειακό.

16:10

Σταθερά καλύτερη η Ξάνθη.

16:07

Στο έδαφος ο Τριποτσέρης, προσωρινή διακοπή.

16:05

50': Ο Νιέτο φεύγει στην πλάτη της άμυνας του Λεβαδειακού, πέφτει από το μαρκάρισμα του Ουόν και ο τελευταίος αντικρίζει δεύτερη κίτρινη. Υπερβολικά έπεσε ο Ισπανός, δεν φάνηκε να υπάρχει κάτι.

16:04

49': Μακρινό και εντελώς άστοχο το σουτ του Μουλόπουλου.

16:02

16:01

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:46

15:45

15:45

45': Δυνατό και εντελώς άστοχο το σουτ του Μαχαίρα.

15:43

44': Κίτρινη στον Γούτα.

15:40

41': Ο Λουσέρο εκτελεί το κόρνερ, ο Γούτας παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα ψηλά.

15:39

39': Κίτρινη στον Ουόν.

15:37

38': Ωραία προσπάθεια από τον Νιέτο, αλλάζει την μπάλα με Καπετάνο και στη συνέχεια με Σολτάνι και ο Βερέμκο μπλοκάρει το σουτ του.

15:35

36': Μανωλάς αντί Τσουρίκοφ για τον Λεβαδειακό.

15:33

Η Ξάνθη πρεσάρει πολύ αποτελεσματικά. Δεν μπορεί να αναπτυχθεί ο Λεβαδειακός.

15:30

30': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό, περνά ανεκμετάλλευτο.

15:27

Προσπαθούν να ισορροπήσουν οι φιλοξενούμενοι.

15:24

25': Ευκαιρία για την Ξάνθη! Ο Σολτάνι δίνει στον Καπετάνο, εκείνος εντός περιοχής κάνει το πλασέ και στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.

15:20

21': Ευκαιρία για την Ξάνθη! Ο Λουσέρο από δεξιά μπαίνει στην περιοχή, κάνει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Νιέτο παίρνει την κεφαλιά και ο Βερέμκο αποκρούει.

15:18

Ο Λουσέρο εκτελεί το κόρνερ, ο Καρυπίδης βάζει την προβολή και στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνιά του Βερέμκο. Μπορούσε να αντιδράσει καλύτερα ο τελευταίος, αφού πήγαινε αργά η μπάλα.

15:17

17': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

15:16

16': Παράλληλη μπαλιά από τον Μπέρτο, την τελευταία στιγμή παραχωρείται κόρνερ.

15:15

15': Ο Σολτάνι πατά περιοχή και από μέσα κάνει κάτι ανάμεσα σε σέντρα και σουτ. Ούτε άουτ δεν κατέληξε η μπάλα.

15:11

12': Επικίνδυνη σέντρα από τον Νιέτο, ο Ουόν παραχωρεί κόρνερ προ του Καπετάνου. Το εκτελεί ο Λουσέρο και η μπάλα περνά απευθείας άουτ.

15:10

Κερδίζει μέτρα στο γήπεδο ο Λεβαδειακός όσο περνούν τα λεπτά.

15:07

8': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό. Το εκτελεί ο Μπεν και ο Καπετάνος διώχνει.

15:06

Από τα προηγούμενα 11 ματς με την Ξάνθη ο Λεβαδειακός έχει χάσει στα 10 και στα 8 δεν πέτυχε ούτε γκολ!

15:03

Στο έδαφος ο Μουλόπουλος, προσωρινή διακοπή.

15:02

3': Παίρνει την μπάλα στην περιοχή ο Σολτάνι, αργεί να τελειώσει τη φάση και τον κόβει ο Τσουρίκοφ.

15:01

14:57

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

14:55

Δεν υπάρχει πολύς κόσμος στο γήπεδο.

14:52

Εντός έδρας ήττα με το ίδιο σκορ από τον Πλατανιά για τους Βοιωτούς την προηγούμενη αγωνιστική.

14:49

Από ήττα στη Νέα Σμύρνη με 3-0 κόντρα στον Πανιώνιο προέρχονται οι Ακρίτες, οι οποίοι με τρίποντο προσπερνούν τον Λεβαδειακό.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Ξάνθης με τον Λεβαδειακό ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΞΑΝΘΗ
Ζαρόπουλος, Μπέρτος, Γούτας, Καρυπίδης, Μπαξεβανίδης, Λουσέρο, Φλίσκας, Ορφανίδης, Σολτάνι, Νιέτο, Καπετάνος
Αναπ: Τσέναμο, Τριάδης, Παπαστεριανός, Σκούρτης, Φάρκας, Κρίστοφερ, Ντιμιτρόφ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
Βερέμκο, Μουλόπουλος, Τριποτσέρης, Ουόν, Τσουρίκοφ, Μαχαίρας, Μαχαμάτ, Ατζαγκούν, Γιακουμάκης, Μπεν, Μάντζιος
Αναπ: Τσιντώτας, Μανωλάς, Μερεμπασβίλι, Μίνγκας, Στάθης, Μεντί, Μπελγκαζουανί
Διαιτητής: Μάνταλος (Καβάλας) Βοηθοί: Κουντουρέλης (Αθηνών), Χούσκογλου (Θράκης) 4ος: Φωτιάδης (Σερρών)