Μπήκε καλά ο Παναθηναϊκός, αλλά στη συνέχεια "έσκασε". Λανθασμένες αλλαγές από τον Στραματσιόνι, όπως και σε άλλα παιχνίδια, λάθη στο φινάλε από Μέστο και Ταυλαρίδη.

Χτύπησε στο φινάλε ο Ολυμπιακός, ο οποίος μετά το μισάωρο είχε την υπεροχή και πιέζε. Πανηγυρίζουν τώρα οι παίκτες των Πειραιωτών μπροστά από τους οργανωμένους.

21:25

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Ολυμπιακό με 3-1.

21:24

90'+4: Ο Πάρντο βγάζει τη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Ερνάνι παίρνει την κεφαλιά και ο Στιλ αποκρούει.

21:23

Μεγάλη ένταση υπήρξε λίγο πριν με τους ανθρώπους του Παναθηναϊκού προσωρινά να αποχωρούν από τον πάγκο.

21:22

90'+2: Βγάζει σέντρα ο Πράνιτς, ο Μπεργκ παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα πάει παράλληλα με την εστία.

21:21

90'+1: Ο Φορτούνης κάνει σουτ από μακριά και ο Στιλ μπλοκάρει.

21:21

21:20

90': Πέτριτς αντί Κουτρουμπή για τον Παναθηναϊκό.

21:20

Γίνεται κάθετη στην πλάτη της άμυνας, ο Μέστο κόβει, ο Ταυλαρίδης δεν διώχνει και ο Ιντέγιε κλέβει την μπάλα και σκοράρει.

21:19

89': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

21:18

Ο Φορτούνης εκτελεί φάουλ από πλάγια, ο Ντα Κόστα παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

21:18

87': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

21:16

Ο Ολυμπιακός έχει την υπεροχή και προσπαθεί με σέντρες να βρει το γκολ.

21:13

Φουστέρ και Καμπιάσο έχουν προβλήματα τραυματισμού. Και στους δύο έχει τοποθετηθεί πάγος.

21:11

81': Φουστέρ και Καμπιάσο βγαίνουν, Ερνάνι και Πουλίδο μπαίνουν για τον Ολυμπιακό.

21:09

Προσωρινή διακοπή, στο έδαφος ο Μπεργκ που έχει φάει κλωτσιά από τον Μποτία.

21:08

77': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Μπεργκ δίνει στον Μαμούτε, εκείνος κερδίζει στη μονομαχία τον Ντα Κόστα, ο Ρομπέρτο έχει βγει πολύ μακριά χωρίς λόγο, αλλά το σουτ του Βραζιλιάνου φεύγει άουτ.

21:07

76': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης το εκτελεί και η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ.

21:05

75': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης το εκτελεί, ο Ιντέγιε παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα δεν βγαίνει ούτε άουτ.

21:04

74': Στη θέση του Λέτο ο Μαμούτε για τον Παναθηναϊκό.

21:04

73': Ο Φορτούνης αναλαμβάνει την εκτέλεση, ο Στιλ εντυπωσιακά σε κόρνερ, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

21:03

Φάουλ σε καλό σημείο έχει κερδίσει από τον Ταυλαρίδη ο Φουστέρ.

21:01

71': Στη θέση του Βιγιαφάνιες ο Εσιέν για τον Παναθηναϊκό.

20:59

69': Ο Ζέκα κλέβει την μπάλα, κάνει και το συρτό σουτ και αστοχεί.

20:58

68': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ωραία ενέργεια από τον Μαζουακού, κάνει και το σουτ και η μπάλα φεύγει λίγο έξω.

20:57

Δυσκολεύεται να κρατήσει μπάλα ο Παναθηναϊκός, πατούν καλύτερα οι γηπεδούχοι.

20:54

Αριστερά πάει ο Φουστέρ, στο κέντρο ο Φορτούνης και ο Πάρντο δεξιά.

20:53

62': Στη θέση του Ντομίνγκεζ ο Πάρντο για τον Ολυμπιακό.

20:50

Έξαλλος ο Ταυλαρίδης, έχει πάρει αγκαλιά τον Μιλιβόγεβιτς και του κουνάει το δάχτυλο στο πρόσωπο. Τους χώρισαν.

20:49

59': Κίτρινη στον Μέστο.

20:48

57': Κίτρινη στον Μπεργκ.

20:46

55': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Φορτούνης κάνει την πάσα, ο Ντομίνγκεζ προσποιείται, η μπάλα φτάνει στον Φουστέρ και το σουτ του φεύγει λίγο πάνω από τα δοκάρια.

20:45

Παρατηρήσεις από Κύζα σε Μολέδο και Ντομίνγκεζ.

20:42

51': Ο Ρομπέρτο βγαίνει και προλαβαίνει τον Μπεργκ ύστερα από την κάθετη του Ζέκα.

20:41

Ψηλά προσπαθεί να πιέσει ο Ολυμπιακός για να δυσκολέψει τον Παναθηναϊκό να βγάλει την μπάλα από την άμυνά του.

20:38

47': Κίτρινη στον Ντα Κόστα.