-
1
16:56

16:55

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 2-1 ο Ατρόμητος, ο οποίος έκανε εντυπωσιακή ανατροπή δεδομένου ότι έπαιζε με δέκα.

16:53

90'+3: Κίτρινη στον Σανκαρέ.

16:50

16:48

Ο Ούμπιντες εκτελεί φάουλ, ο Λαζαρίδης κινείται στην πορεία της μπάλας, προλαβαίνει τον Μπαντή και σκοράρει. Κάκιστη έξοδος από τον τερματοφύλακα του Αστέρα. Ίσως έχει κάνει επιθετικό φάουλ ο φορ των Περιστεριωτών.

16:48

88': ΓΚΟΛ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ!

16:46

86': Κίτρινη στον Φερνάντες.

16:43

83': Στη θέση του Παπαδόπουλου ο Λε Ταλέκ για τον Ατρόμητο.

16:42

Διαμαρτυρίες για από τους Περιστεριώτες για πέναλτι. Ο Σανκαρέ τράβηξε και έριξε τον Ούμπιντες, αλλά ο τελευταίος δεν είχε την μπάλα στην κατοχή του. Πιθανότατα γι' αυτό δεν δόθηκε.

16:40

80': Σουτάρει ο Φερνάντες, μπλοκάρει ο Μπάρκας.

16:39

79': Απίστευτη ευκαιρία για τον Αστέρα! Η σέντρα χαμηλά από τον Λούι, ο Μπάρκας αποκρούει το σουτ του Φερνάντες από το σημείο του πέναλτι και στη συνέχεια από τη μικρή περιοχή ο Στανισάβλιεβιτς σουτάρει ψηλά!

16:38

77': Στανισάβλιεβιτς αντί Κουρμπέλη για τον Αστέρα.

16:35

75': Εκτελεί φάουλ ο Ούμπιντες, ο Φυτανίδης μπαίνει στην πορεία της μπάλας και ο Μπαντής μπλοκάρει.

16:35

74': Κίτρινη στον Μπερτόλιο.

16:34

73': Ουσέρο αντί Σουμπίνιο για τον Αστέρα.

16:32

71': Οφσάιντ στον Μάτα, ο οποίος πήρε την μπάλα από πλάγια εκτός περιοχής, λανθασμένη η υπόδειξη.

16:29

69': Φερνάντες αντί Δημούτσου για τον Αστέρα.

16:29

Ο Ούμπιντες εκτελεί κόρνερ, ο Λαζαρίδης ξεμαρκάρεται υποδειγματικά από τον Ιγκλέσιας και με κεφαλιά από κοντά νικά τον Μπαντή.

16:28

68': ΓΚΟΛ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ!

16:24

64': Κίτρινη στον Κουρμπέλη.

16:23

63': Αποβάλλεται ο Κεϊτά, ο οποίος πήρε δεύτερη κίτρινη για ανόητο μαρκάρισμα στον Δημούτσο.

16:19

Πίεση στα στόπερ του Ατρομήτου για να μην κατεβαίνουν, θέλει από τον Ιωαννίδη ο Χάβος.

16:16

55': Ιωαννίδης αντί Τσάβες για τον Αστέρα.

16:12

Έχει μπει δυνατά ο Ατρόμητος.

16:09

48': Ο Μπίτολο κάνει τη σέντρα στο πρώτο δοκάρι, ο Παπαδόπουλος προλαβαίνει τον Μπαντή αλλά αστοχεί.

16:06

46': Ματέι αντί Στόιτσεφ για τον Ατρόμητο.

16:06

16:05

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:50

15:48

45'+1: Κίτρινη στον Κεϊτά.

15:48

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

15:47

45': Γίνεται η σέντρα από τον Φυτανίδη, παίρνει την κεφαλιά ο Παπαδόπουλος και στέλνει την μπάλα άουτ.

15:44

Ο Δέλλας ζητά να υπάρχει στήριγμα στον Παπαδόπουλο.

15:41

40': Κόρνερ για τον Ατρόμητο. Το εκτελεί ο Ούμπιντες και μπλοκάρει ο Μπαντής.

15:39

Έχει οχυρωθεί ο Αστέρας και περιμένει. Του βγαίνει έως τώρα, αφού δεν απειλείται.

15:35

34': Σουτ εκτός περιοχής κάνει ο Μάσα, μπλοκάρει ο Μπάρκας.

15:34

Έχει την μπάλα ο Ατρόμητος αλλά φαίνεται να μην ξέρει τι να την κάνει.

15:31

Αργός ο ρυθμός του ματς.

15:28

Στο έδαφος ο Δημούτσος, προσωρινή διακοπή.

15:26

24': Γίνεται η σέντρα από τον Ούμπιντες, ο Μπρίτο παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα ψηλά.

15:23

21': Ο Σουμπίνιο στρώνει στον Παπαδόπουλο, εντελώς άστοχο το σουτ του τελευταίου.

15:22

Στο 68% η κατοχή μπάλας για τον Ατρόμητο.

15:20

Ωραία μπαλιά από τον Μπερτόλιο, ο Δημούτσος κατεβάζει με το στήθος και σκοράρει εντός περιοχής. Τον έχασαν εντελώς οι Περιστεριώτες. Ο Λαζαρίδης προσπάθησε να κόψει την πάσα χωρίς να τα καταφέρει, ενώ ο Μπίτολο δεν έκλεισε όπως έπρεπε.

15:19

17': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

15:18

17': Ο Στόιτσεφ παίρνει την κεφαλιά, ο Παπαδόπουλος κερδίζει την πρώτη κόντρα, αλλά όχι και τη δεύτερη.

15:15

14': Ο Σουμπίνιο δίνει στον Μπρίτο, εκείνος από μέσα αριστερά κάνει διαγώνιο σουτ και η μπάλα φεύγει άουτ.

15:12

10': Κίτρινη στον Δημούτσο.

15:08

Μικρή διακοπή, στο έδαφος Μπρίτο και Λούι.

15:06

Πιέζει ψηλά ο Αστέρας και αυτό δυσκολεύει τον Ατρόμητο να κυκλοφορήσει την μπάλα.

15:02

14:58

14:54

Από ήττα κόντρα στον Παναθηναϊκό προέρχεται ο Ατρόμητος, από λευκή ισοπαλία με την ΑΕΚ οι "κιτρινομπλέ", στο ματς που έκανε για εκείνους ντεμπούτο ο Μάκης Χάβος στον πάγκο.

14:51

Από την άλλη πλευρά, μετά τους ΠΑΟΚ και ΑΕΚ οι Αρκάδες παίζουν στο Περιστέρι και ακολουθούν Ολυμπιακός, Ηρακλής εκτός και Παναθηναϊκός. Πολύ δύσκολα ματς, στην προσπάθεια που κάνουν να μπουν στα πλέι οφ. Γι' αυτό είναι ιδιαίτερα σημαντικό να πάρουν κάτι κόντρα στον Ατρόμητο.

14:48

Προλαβαίνει πεντάδα ο Ατρόμητος; Μοιάζει πολύ δύσκολο, αλλά για να τα καταφέρει θα πρέπει οπωσδήποτε να κερδίσει τον Αστέρα. Στη συνέχεια το πρόγραμμά του είναι ιδιαίτερα βατό.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Ατρομήτου με τον Αστέρα Τρίπολης ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
Μπάρκας, Κιβρακίδης, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Μπίτολο, Κεϊτά, Μπρίτο, Σουμπίνιο, Στόιτσεφ, Ούμπιντες, Παπαδόπουλος.
Αναπ: Γκορμπούνοφ, Ουσέρο, Λε Ταλέκ, Ματέι, Κοντοές, Μπάλλας και Γροντής.
Μπαντής, Λούι, Ζησόπουλος, Σανκαρέ, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας, Κουρμπέλης, Δημούτσος, Τσάβες, Μπερτόλιο, Μάσα.
Αναπ: Θεοδωρόπουλος, Χαμντανί, Ιωαννίδης, Γκοϊάν, Νίκο Φερνάντες, Στανισάβλιεβιτς και Ντούντου.
Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτικής Αττικής) Βοηθοί: Καρσιώτης (Κορινθίας), Κουρομπύλια (Δυτικής Αττικής) 4ος: Σελίμος (Λακωνίας)