Λήξη αγώνα, νίκη για τον ΠΑΟΚ με 3-0.

21:20

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:19

90': Στη θέση του Μυστακίδη ο Δημητριάδης για τον ΠΑΟΚ.

21:19

90': Μακρινό σουτ από τον Μάκο, ψηλά η μπάλα.

21:18

89': Κίτρινη στον Κίτσιου.

21:17

Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά.

21:14

85': Μαλεζάς αντί Βίτορ για τον ΠΑΟΚ.

21:12

83': Κίτρινη στον Μάκο.

21:08

80': Στη θέση του Ουάρντα ο Ρουμπουλάκου για τον Παναιτωλικό.

21:07

78': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:04

75': Στη θέση του Κέβιν ο Βασιλείου για τον Παναιτωλικό.

21:01

72': Κίτρινη στον Χαντάκια.

21:01

Στα χέρια οι παίκτες του ΠΑΟΚ, έξαλλος ο Μάκος, τα έχει με τον Κάτσε.

20:59

Ο Μυστακίδης βγάζει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Κοροβέσης παίρνει την κεφαλιά και πετυχαίνει το πρώτο του γκολ με τη φανέλα του "Δικέφαλου του Βορρά".

20:58

70': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:57

68': ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναιτωλικό! Από τις κόντρες η μπάλα πάει στον Μονιός, εκείνος κάνει το πλασέ και σημαδεύει την εξωτερική πλευρά της δεξιάς δοκού.

20:54

65': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Γίνεται η σέντρα από τον Μυστακίδη, ο Κοροβέσης παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα κολλά στο έδαφος. Απομακρύνει ο Χαντάκιας.

20:52

Αρκετά τα λάθη, οι παίκτες των δύο ομάδων παλεύουν ακόμη και για να κρατήσουν την μπάλα στην κατοχή τους.

20:48

60': Κοροβέσης αντί Πέλκα για τον ΠΑΟΚ.

20:47

58': Ο Κλέσιο κάνει δυνατό σουτ, άουτ η μπάλα.

20:45

55': Μεγάλη ευκαιρία για το ΠΑΟΚ! Ο Πέλκας έχει μπει στην περιοχή, καθυστερεί και αντί να πλασάρει κάνει πάσα στον Κάτσε. Σουτ από τον Αλβανό ύστερα από λανθασμένο διώξιμο του Κούσα, άουτ η μπάλα.

20:43

Έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο ο Παναιτωλικός.

20:40

Έχει γίνει... πισίνα ο αγωνιστικός χώρος. Πολύ βαρύς πλέον, δυσκολεύονται αρκετά οι παίκτες των δύο ομάδων.

20:36

47': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Από την μπαλιά του Τζιόλη ο Αθανασιάδης φεύγει στην πλάτη της άμυνας του Παναιτωλικού, κάνει το πλασέ και μπάλα φεύγει λίγο άουτ.

20:34

46': Χαντάκιας αντί Φερέιρα για τον Παναιτωλικό.

20:14

44': Επικίνδυνη σέντρα από τον Φερέιρα, διώχνει ο Βελλίδης προ του Μαρκόφσκι.

20:10

40': Κίτρινη στον Ουάρντα.

20:09

Ο Βίτορ κάνει μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Παναιτωλικού, Ο Αθανασιάδης κοντρολάρει και τελειώνει αμέσως τη φάση μετά. Διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους για οφσάιντ, δεν έχουν δίκιο.

20:08

39': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:07

Έχει ανεβεί ο Παναιτωλικός και αυτό φαίνεται και στην κατοχή που πήγε στο 46-54%.

20:05

35': Ψαλίδι εκτός περιοχής κάνει ο Μουνιός, ψηλά φεύγει η μπάλα.

20:02

Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Μυστακίδης.

20:01

31': Ο Κέβιν βγάζει τη σέντρα, ο Μουνιός βγάζει την προβολή στο πρώτο δοκάρι και η μπάλα πάει άουτ.

19:57

Δεν δείχνει σημάδια αντιδρασης ο Παναιτωλικός.

19:53

Τραυματίστηκε στη φάση ο Βίτορ λόγω σύγκρουσης που είχε με τον Κυριακίδη.

19:52

Βίτορ και Αθανασιάδης αλλάζουν ωραία την μπάλα, ο Πορτογάλος από μέσα δεξιά κάνει παράλληλο γύρισμα και ο αρχηγός του ΠΑΟΚ σκοράρει.

19:52

22': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

19:50

Τώρα έρχεται για πρώτη φορά σε επαφή με την μπάλα ο Βελλίδης, που δεν έχει δεχτεί καμία πίεσω.

19:47

17': Ευκαιρία ξανά ο ΠΑΟΚ! Ο Λέοβατς βγάζει τη σέντρα, ο Αθανασιάδης μπαίνει στην πορεία της μπάλας, αλλά ο Κυριακίδης μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.

19:44

15': Απίστευτη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μυστακίδης μπαίνει στην περιοχή, κάνει παράλληλη μπαλιά και από ιδανική θέση ο Αθανασιάδης δεν μπορεί να σημαδέψει εστία.

19:44

Στο 67% η κατοχή μπάλας για τον ΠΑΟΚ.

19:42

13': Γίνεται η μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Παναιτωλικού, την τελευταία στιγμή δεν προλαβαίνει ο Αθανασιάδης.

19:40

11': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Αθανασιάδης δίνει στον Πέλκα, εκείνος από μέσα δεξιά κάνει το σουτ και ο Κυριακίδης πραγματοποιεί πολύ καλή επέμβαση.

19:39

Έχει μπει καλά ο ΠΑΟΚ, δυσκολεύει αρκετά τον Παναιτωλικό να αναπτυχθεί.

19:36

7': Μακρινό σουτ από τον Τζιόλη, άουτ πάει η μπάλα.

19:34

Πιέζει ψηλά ο ΠΑΟΚ.

19:31

2': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Μπερδεύονται οι παίκτες του Παναιτωλικού, ο Πέλκας παίρνει την μπάλα, κάνει το πλασέ από μέσα αριστερά και ο Κυριακίδης αποκρούει.

19:30

19:27

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Εορταστική η ατμόσφαιρα, καθώς συμπλήρωσε 90 χρόνια ζωής ο Παναιτωλικός την Τετάρτη και γι' αυτό υπάρχουν βεγγαλικά.

19:25

Το συγκεκριμένο παιχνίδι ήταν και το κύκνειο άσμα του Τούντορ που αποχαιρέτησε την Τετάρτη (9/3). Ντεμπούτο κάνει σήμερα ο Ίβιτς.

19:22

Από ήττα και κακή εμφάνιση στα Ιωάννινα προέρχονται τα "καναρίνια". Ήττα στην Κομοτηνή και για τον ΠΑΟΚ στο τελευταίο του ματς.

19:18

Το τελευταίο τους χαρτί για τα πλέι οφ παίζουν οι Αγρινιώτες που με νίκη πάνε στους 34, τη στιγμή που ο ΠΑΟΚ έχει 38 αλλά θα του αφαιρεθούν τουλάχιστον τρεις βαθμοί.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Παναιτωλικού με τον ΠΑΟΚ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Κυριακίδης, Κέβιν, Μάκος, Κούσας, Μύγας, Μουνιός, Μάρκος Πάουλο, Φερέιρα, Κλέσιο, Ουάρντα, Μαρκόφσκι
Αναπ: Κριστιάνο, Βόουτερ, Ρουσκουλέδα, Ρουμπουλάκου, Βασιλείου, Χαντακιάς, Βασιλούδης.
Βελλίδης, Κίτσιου, Βίτορ, Τζαβέλλας, Λέοβατς, Τζιόλης, Χαρίσης, Κάτσε, Πέλκας, Μυστακίδης, Αθανασιάδης.
Αναπ: Μελίσσας, Μαλεζάς, Κοροβέσης, Σάμπο, Κάκκο, Δημητριάδης, Αντόνις
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου) Βοηθοί: Ποντίκης (Πρέβεζας), Μαγιάννης (Άρτας) 4ος: Πουλήμας (Κέρκυρας)