-
0
16:55

16:54

Εκπληκτικό ματς από τον Μπακασέτα που σήμερα εκτός απροόπτου κλείδωσε τη μεταγραφή του. Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός, ΑΕΚ και ΠΑΟΚ ενδιαφέρονται για την απόκτησή του.

16:54

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 3-0 για τον Πανιώνιο, τον οποίο αποθεώνουν οι οπαδοί του.

16:52

Ο Μπακασέτας μπαίνει στην περιοχή, περνά τον προσωπικό του αντίπαλο και με το δεξί αυτή τη φορά κάνει χατ τρικ.

16:52

90'+5: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

16:48

90'+1: Κίτρινη στον Καραμάνο.

16:47

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

16:47

90': Μπαργκάν αντί Μασούρα για τον Πανιώνιο.

16:46

89': Μακρινό σουτ από τον Μπακασέτα, άουτ φεύγει η μπάλα.

16:45

88': Συρτό σουτ από τον Μπακασέτα, άουτ φεύγει η μπάλα.

16:43

Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά.

16:39

82': Κίτρινη στον Γουάλας.

16:38

82': Τζανδάρης αντί Ανσαριφάρντ για τον Πανιώνιο. Αποθεώνεται ο Ιρανός.

16:36

79': Κίτρινη στον Βλάχο.

16:34

78': Κίτρινη στον Ρισβάνη.

16:34

78': Φάουλ σε καλό σημείο για τον Πανιώνιο, στο τείχος η μπάλα.

16:32

75': Κίτρινη στον Λισγάρα.

16:29

73': Τρομερή ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Μπακασέτας εκτελεί κόρνερ, ο Ρισβάνης παίρνει την κεφαλιά και ο Τσέναμο αποκρούει από κοντά. Στη συνέχεια με εξουδετερωμένο τον Ιταλό το σουτ του Ρισβάνη φεύγει άουτ.

16:25

Μικρή διακοπή, πονάει ο Διούδης που έβγαλε το δεξί του παπούτσι.

16:22

66': Καραμάνος αντί Καθάριου για τον Πανιώνιο.

16:21

64': Ωραία αλλάζουν μπάλα Νιέτο και Ορφανίδης, άουτ το σουτ του πρώτου.

16:20

63': Κίτρινη στον Λουσέρο.

16:18

Έχει ανοίξει εντελώς ο ρυθμός.

16:15

58': Καπετάνος και Νιέτο μπαίνουν, Σκούρτης και Ντιμιτρόφ βγαίνουν.

16:13

56': Κίτρινη στον Καθάριο.

16:11

54': Απευθείας φάουλ από τον Γουάλας, ψηλά φεύγει η μπάλα.

16:07

50': Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Μπακασέτας δίνει στον Μασούρα, εκείνος μπαίνει στην περιοχή μόνος του, αλλά ο Τσέναμο αποκρούει.

16:06

49': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Μπακασέτας κάνει σουτ εκτός περιοχής, ο Τσέναμο αποκρούει και στη συνέχεια ο Ανσαριφάρντ από κοντά στέλνει την μπάλα άουτ.

16:05

48': Απευθείας φάουλ και πάλι από τον Μπακασέτα, εντυπωσιακή επέμβαση ο Τσέναμο.

16:02

46': Στη θέση του Φλίσκα ο Παπαστεριανός για την Ξάνθη.

16:02

16:01

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:46

15:44

Προσπαθεί να συνέλθει η Ξάνθη.

15:41

Ο Μπακασέτας εκτελεί ξανά τον Τσέναμο! Εντυπωσιακό σουτ εκτός περιοχής από τον 22χρονο, η μπάλα πάει συστημένη στη δεξιά γωνιά του τερματοφύλακα της Ξάνθης. Ολη η ομάδα (μαζί με τον Διούδη) αγκαλιάζεται και πανηγυρίζει.

15:41

42': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

15:38

Απευθείας φάουλ από τον Μπακασέτα με πολλή δύναμη, αιφνιδιάζεται ο Τσέναμο και παίρνει μέσα τα χέρια του το σουτ. Μεγάλη η ευθύνη για τον τερματοφύλακα της Ξάνθης, πάνω του πήγαινε η μπάλα.

15:38

39': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

15:35

36': Σκληρό φάουλ στον Σιώπη από τον Λουσέρο, δεν δίνεται κάρτα. Προσωρινή διακοπή.

15:34

Ο Σπάθας σταματά το ματς και τους κάνει συστάσεις. Δεν γίνεται πάντως να σηκώνονται σε κάθε φάση, μόνο ο προπονητής επιτρέπεται να είναι όρθιος.

15:33

Δεν δόθηκε φάουλ στον Λουσέρο, νέες διαμαρτυρίες από Λουτσέσκου, Καζναφέρη και Παπαδημητρίου.

15:32

32': Μπαίνει στην περιοχή ο Ντιμιτρόφ, κάνει από δύσκολη γωνία το πλασέ και στέλνει την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

15:31

31': Απευθείας φάουλ από πολύ πλάγια επιχείρησε ο Λουσέρο, με δυσκολία έδιωξε ο Διούδης.

15:30

30': Κίτρινη στον Τασουλή.

15:30

"Ξυπνήστε" φώναξε από τον πάγκο του ο Ουζουνίδης.

15:28

Λουτσέσκου, Παπαδημητρίου και Καζναφέρης σηκώθηκαν ταυτόχρονα από τον πάγκο για να διαμαρτυρηθούν προς τον διαιτητή και αυτό οδήγησε στο να τα ξυπνήσει και η εξέδρα και να τα... ακούσουν.

15:27

27': Σουτάρει γλιστρώντας ο Μπακασέτας, εύκολα μπλοκάρει ο Τσέναμο.

15:26

Τώρα αρχίζει να παίρνει τον έλεγχο του αγώνα ο Πανιώνιος.

15:23

23': Πάνω στον Σολτάνι το βολέ του Διούδη, από πολύ μακριά κάνει σουτ ο Αλγερινός και του επιστρέφει πρακτικά την μπάλα.

15:23

Είναι σαφές πως πατούν καλύτερα οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι έχουν διαρκώς την μπάλα στην κατοχή τους.

15:20

20': Κόρνερ για την Ξάνθη. Ξανά η ίδια κομπίνα, δεν μπόρεσε να τελειώσει τη φάση ο Γουάλας στο δεύτερο δοκάρι.

15:19

19': Κόρνερ για την Ξάνθη. Εκτελείται πλασαριστά, απομάκρυνε ο Ρισβάνης τη σέντρα του Λουσέρο.

15:15

15': Καλή η κάθετη του Μπακασέτα για τον Ανσαριφάρντ, εκείνος περνά τον Τσέναμο, αλλά βγαίνει πολύ πλάγια και η φάση χάνεται.

15:13

13': Ο Ντιμιτρόφ δίνει στον Ορφανίδη, εκείνος κάνει επικίνδυνη σέντρα και ο Διούδης μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.

15:11

Όλο το παιχνίδι παίζεται στο κέντρο έως τώρα.

15:08

9': Κόρνερ για την Ξάνθη. Εκτελείται με πάσα και από τη σέντρα του Λουσέρο η μπάλα φεύγει απευθείας άουτ.

15:04

5': Προλαβαίνει τον Ορφανίδη ο Διούδης που βγαίνει έγκαιρα.

15:02

3': Καταχειροκροτείται ο Σιώπης που κέρδισε μία μονομαχία από τον Σκούρτη.

15:01

14:58

Βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

14:56

Τα ρέστα τους παίζουν οι Ακρίτες που γνωρίζουν ότι με νίκη μπαίνουν πολύ δυνατά στη διεκδίκηση μίας θέσης για την πεντάδα.

14:52

Τέσσερα ματς χωρίς νίκη έχει στη Σούπερ Λίγκα ο Πανιώνιος, ο οποίος προέρχεται από λευκή ισοπαλία στον Πλατανιά με τους Χανιώτες. Με τρίποντο οι "κυανέρυθροι" κάνουν αποφασιστικό βήμα για τα πλέι οφ.

14:48

Μόλις ήρθε στο γήπεδο ο Αντώνης Νικοπολίδης, ο οποίος είχε και μία σύντομη συνομιλία με τον Βασίλη Γκαγκάτση. Υπενθυμίζεται ότι ο Νικοπολίδης είναι ο τεχνικός της Εθνικής μας ομάδας Κ21.

14:45

Ολοκλήρωσαν το ζέσταμά τους οι παίκτες της Ξάνθης, γίνεται το ίδιο τώρα και με αυτούς του Πανιωνίου.

14:41

Σκούρτη και όχι Καπετάνο επέλεξε για την κορυφή της επίθεσης ο Λουτσέσκου, ο οποίος κάνει την έκπληξη και αφήνει στον πάγκο τον Νιέτο. Τη θέση του παίρνει ο Ντιμιτρόφ.

14:38

Πρώτη φορά βασικός σε ματς Σούπερ Λίγκας ο Πατσατζόγλου για τον Πανιώνιο. Μπορεί να θεωρηθεί και μικρή έκπληξη, αν και τον δοκίμαζε στη διάρκεια της εβδομάδα στις προπονήσεις ο Ουζουνίδης. Καθάριος και όχι Καραμάνος η άλλη επιλογή που μπορεί να σχολιάσει κανέις. Κανονικά στο κέντρο ο Κόρμπος δίπλα στον Σιώπη, επέστρεψε από την τιμωρία του και ο Ανσαριφάρντ.

14:35

Στον αγωνιστικό χώρο βρίσκονται οι δύο ομάδες που κάνουν ζέσταμα.

14:30

Καλησπέρα σας από τη Νέα Σμύρνη, είμαι ο Αντώνης Τσιράκης και θα σας μεταφέρω την εξέλιξη στο παιχνίδι του Πανιωνίου με την Ξάνθη, το οποίο θα ξεκινήσει σε περίπου μισή ώρα.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Διούδης, Βλάχος, Πατσατζόγλου, Ρισβάνης, Τασουλής, Κόρμπος, Σιώπης, Μπακασέτας, Καθάριος, Μασούρας, Ανσαριφάρντ
Αναπ: Παπαδόπουλος, Αργυρόπουλος, Μπαργκάν, Καραμάνος, Τζανδάρης, Βλάχος, Χαλκιαδάκης
ΞΑΝΘΗ
Τσέναμο, Μπέρτος, Γούτας, Λισγάρας, Γουάλας, Λουσέρο, Φλίσκας, Ντιμιτρόφ, Ορφανίδης, Σολτάνι, Σκούρτης
Αναπ: Ζαχαρόπουλος, Μπαξεβανίδης, Παπαστεριανός, Νιέτο, Καπετάνος, Καρυπίδης, Καμαρά
Διαιτητής: Σπάθας (Πειραιά) Βοηθοί: Ζησιμόπουλος (Πειραιά), Πυλαρινός (Ζακύνθου) 4ος: Γιαννουλάκης (Χανίων)