1
-
2
23:34

Πανάξια στην προημιτελική φάση η Παρί, η οποία διπλασίασε τις νίκες της επί της Τσέλσι. Σας ευχαριστούμε που απολαύσατε μαζί μας το ματς. Καλό ξημέρωμα.

23:34

92': Τέλος αγώνα. Τσέλσι - Παρί Σεν Ζερμέν 1-2.

23:32

90': Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:31

90': Κίτρινη στον Ιβάνοβιτς για αγκωνιά στον Μότα. Σωστή η απόφαση.

23:28

87': Τρίτη αλλαγή για την Παρί. Ο Φαν ντερ Βιλ στη θέση του Ματουιντί.

23:27

86': Κίτρινη στον Ματουιντί. Σωστή η απόφαση.

23:26

85': Σουτ του Τραορέ, εύκολα ο Τραπ.

23:24

83': Οφσάιντ ο Καβάνι. Σωστή η απόφαση.

23:23

82': Δεύτερη αλλαγή για την Παρί. Ο Καβάνι στη θέση του Ντι Μαρία.

23:21

80': Γύρισμα του Μάξγουελ, ο Ιμπραΐμοβιτς δεν μπορεί να σκοράρει από κοντά.

23:19

78': Ο Τιάγκο Σίλβα παραχωρεί κόρνερ, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο για την Τσέλσι.

23:18

77': Πρώτη αλλαγή για την Παρί. Ο Παστόρε στη θέση του Λούκας.

23:18

77': Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για την Τσέλσι. Ο Όσκαρ στη θέση του Αζάρ.

23:17

76': Πονάει και ο Αζάρ!

23:14

73': Οφσάιντ ο Λούκας. Σωστή η απόφαση.

23:12

Πλέον, η Τσέλσι χρειάζεται τρία γκολ για να πάρει το εισιτήριο της προημιτελικής φάσης.

23:10

Πανομοιότυπο με το πρώτο γκολ και το δεύτερο της Παρί. Δύσκολα τα πράγματα για την Τσέλσι, δεδομένου ότι λείπει και ο Ντιέγκο Κόστα.

23:09

67': Ο Αθπιλικουέτα χάνει τον Ντι Μαρία, ο οποίος γίνεται αποδέκτης της μπάλας από αριστερά, τη γυρίζει στον Ιμπραΐμοβιτς κι εκείνος προ κενής εστίας δίνει σαφές προβάδισμα πρόκρισης στην Παρί.

23:08

ΓΚΟΛ! Τσέλσι - Παρί Σεν Ζερμέν 1-2.

23:06

65': Σουτ του Γουίλιαν, ο Τραπ αποκρούει δύσκολα, νέο σουτ του Αζάρ κι άλλη επέμβαση ο Τραπ. Μεγάλη ευκαιρία για την Τσέλσι.

23:04

62': Ο Ζλάταν ανοίγει το κοντρόλ και χάνει την ευκαιρία να απειλήσει έμπρακτα. Κόρνερ για την Παρί, αφού τον προλαβαίνει ο Κουρτουά. Η εκτέλεση του Ντι Μαρία δεν αποφέρει αποτέλεσμα για τους φιλοξενούμενους.

23:02

Αναμφίβολα, ένας "πονοκέφαλος" λιγότερος για την Παρί.

23:01

60': Ο Κόστα δεν μπορεί να συνεχίσει. Στη θέση του ο Τραορέ, ο οποίος αποτελεί την πρώτη αλλαγή για την Τσέλσι.

23:01

Πρόβλημα ο Κόστα. Αποχωρεί εκτός αγωνιστικού χώρου.

23:01

Πολλά χιλιόμετρα έχει "καταπιεί" ο Γουίλιαν, ο οποίος γενικώς είναι εξαιρετικός την τρέχουσα σεζόν.

22:57

56': Οφσάιντ ο Κόστα. Ορθώς διακόπτεται η φάση.

22:55

54': Οφσάιντ ο Ιμπραΐμοβιτς. Σωστή η απόφαση.

22:54

53': Κίτρινη στον Μίκελ για φάουλ στον Λούκας. Σωστή η απόφαση. Στιγμές νωρίτερα, ο διαιτητής δεν συγκινήθηκε σε πτώση του Γουίλιαν λίγο εκτός περιοχής. Δύσκολη φάση.

22:52

Το κακό για τους "μπλε" είναι ότι ο Αζάρ δεν πατάει καλά το πόδι του. Ο Όσκαρ έχει ήδη σηκωθεί για ζέσταμα.

22:51

Η Τσέλσι έχει "παγιδεύσει" την Παρί με το χώρο που της δίνει. Ασύνδετο το κέντρο των φιλοξενούμενων με την επίθεση.

22:50

49': Επέλαση του Γουίλιαν από αριστερά, γύρισμα, ο Κόστα σουτάρει πάνω στον Λουίζ, ο Αθπιλικουέτα πάνω στον Μάξγουελ. Λήξη συναγερμού για την Παρί.

22:49

Η Τσέλσι δείχνει διάθεση να πιέσει ψηλότερα. Λογικό, από τη στιγμή που αυτή χρειάζεται το γκολ.