Ένταση ανάμεσα σε Λαμπρόπουλο και Ιγκλέσιας. Είναι έξαλλος ο αμυντικός της ΑΕΚ, τον κυνηγάει. Όλα άρχισαν όταν ο Αργεντινός πήγε πάνω του και άρχισε να του μιλά.

21:24

Λήξη αναμέτρησης, χωρίς σκορ.

21:23

90'+2: Κόκκινη για τον Τζιμπούρ, ο οποίος πήρε δεύτερη κάρτα για τράβηγμα. Σωστή η απόφαση.

21:22

21:21

90': Ο Μάσα πατά για τον Ιγκλέσιας, εκείνος κάνει αδύναμο σουτ και ο Μπαρόχα μπλοκάρει.

21:20

89': Διαμαρτυρίες για πέναλτι από τους γηπεδούχους. Βρίσκει στο χέρι του Άρθο η μπάλα, αλλά φαίνεται ακούσιο.

21:19

88': Κίτρινη στον Λαμπρόπουλο.

21:16

Στο έδαφος ο Άρθο, προσωρινή διακοπή.

21:13

83': Συγκλίνει προς τα μέσα ο Μπερτόλιο, κάνει και το σουτ και αστοχεί.

21:12

81': Στη θέση του Κουρμπέλη ο Χαμντανί για τον Αστέρα.

21:11

81': Ωραία αναπτύσσεται η ΑΕΚ, ο Αραβίδης στρώνει στον Σιμόες, αλλά ο Μπαντής αποκρούει το σουτ του τελευταίου.

21:11

80': Ο Μπουονανότε εκτελεί φάουλ, ο Σιμόες παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

21:09

78': Ο Λαμπρόπουλος στρώνει στον Σιμόες, εκείνος κάνει το σουτ και στέλνει την μπάλα άουτ.

21:07

76': Κίτρινη στον Τζιμπούρ.

21:05

74': Κίτρινη στον Ιγκλέσιας.

21:04

73': Τζανετόπουλος αντί Κορδέρο για την ΑΕΚ.

21:02

Ανεβασμένος ο Αστέρας, κάνουν εύκολα το λάθος οι παίκτες της ΑΕΚ.

21:01

70': Σέντρα του Λούι κόβει ο Γκάλο, κάνει λάθος κοντρόλ ο Σιμόες αλλά το σουτ του Λούι φεύγει ψηλά.

20:57

67': Ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Λούι βγάζει τη σέντρα, ο Μπαρόχα διώχνει με τις μπουνιές η μπάλα πηγαίνει στον Μπερτόλιο και το σουτ του σταματά στον Λαμπρόπουλο.

20:55

65': Στη θέση του Φερνάντες ο Τσάβες για τον Αστέρα.

20:55

64': Μπουονανότε αντί Μπαρμπόσα για την ΑΕΚ.

20:54

Έχει την μπάλα η ΑΕΚ, παθητικά παίζει ο Αστέρας μέχρι να περάσει η μπάλα στο δικό του μισό. Στη συνέχεια πηγαίνουν στην μπάλα οι παίκτες του.

20:51

60': Δυνατό και άστοχο το εκτός περιοχής σουτ του Βάργκας.

20:49

58': Μάσα αντί Ιωαννίδη για τον Αστέρα.

20:46

55': Κόρνερ για την ΑΕΚ, η οποία κερδίζει ένα ακόμη. Ο Μπαρμπόσα εκτελεί στο πρώτο δοκάρι και ο Ζησόπουλος απομακρύνει.

20:42

51': Κόρνερ για τον Αστέρα. Η μπάλα πάει στο δεύτερο δοκάρι, ο Σανκαρέ είναι αμαρκάριστος αλλά το σουτ του πάει στα σώματα.

20:40

50': Στη θέση του Γιόχανστον ο Τζιμπούρ.

20:36

46': Σουτ από μακριά από τον Σιμόες, εύκολα μπλοκάρει ο Μπαντής.

20:36

20:34

Επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες με μικρή καθυστέρηση.

20:16

20:15

Στο έδαφος ο Γιόχανσον, προσωρινή διακοπή. Έχει γυρίσει το πόδι του καθώς προσγειωνόταν στο έδαφος.

20:14

43': Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Μπαρμπόσα, είναι εντελώς άστοχος.

20:13

42': Απευθείας φάουλ από καλή θέση εκτελεί ο Φερνάντες, ψηλά φεύγει η μπάλα.

20:12

41': Κίτρινη στον Σιμόες.

20:11

40': Κάνει επικίνδυνο γύρισμα ο Σοϊλέδης, διώχνει ο Γιαννούλης.

20:10

Έχει ανεβάσει στροφές η ΑΕΚ και έχει τον Αστέρα στο μισό γήπεδο.

20:06

35': Ο Μπαρμπόσα εκτελεί φάουλ, η μπάλα περνά απ' όλους, αλλά ο Μπαντής δεν αιφνιδιάζεται και παραχωρεί κόρνερ. Ο Μπαρμπόσα το εκτελεί και αυτό και ο τερματοφύλακας του Αστέρα μπλοκάρει.

20:05

34': Κίτρινη στον Κουρμπέλη.

20:03

32': Καλό δυνατό σουτ από τον Δημούτσο, άουτ φεύγει η μπάλα.

20:01

30': Κίτρινη στον Σανκαρέ.

20:01

29': Ο Μπερτόλιο το εκτελεί, ο Μπαρόχα απομακρύνει με μπουνιές και ο Φερνάντες κάνει κάτι ανάμεσα σε σέντρα και σουτ. Μπλόκαρε ο Βενεζουελάνος τερματοφύλακας.

19:59

28': Κάνει κάποια μέτρα με την μπάλα ο Μπερτόλιο, δοκιμάζει και το πόδι του και κερδίζει κόρνερ, αφού η μπάλα κόντραρε.

19:57

27': Κόρνερ για την ΑΕΚ, η οποία κερδίζει και δεύτερο στη σειρά από την απομάκρυνση του Σανκαρέ. Με πάσα το κάνει ο Βάργκας αρχικά, που δεν βρίσκει συμπαίκτη στη συνέχεια.

19:55

24': Ο Φερνάντες προσποιείται αρχικά, κάνει σουτ με το δεξί και αστοχεί.

19:51

20': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Λαμπρόπουλος μέσα από τη μεγάλη περιοχή κάνει το σουτ και ο Μπαντής πέφτει και παραχωρεί κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

19:48

17': Δοκιμάζει το πόδι του ο Μπερτόλιο και αστοχεί.

19:46

Αντεπιθέσεις ψάχνει ο Αστέρας από τα πρώτα λεπτά.

19:43

Κυκλοφορεί την μπάλα η ΑΕΚ χωρίς να πιέζεται στο δικό της μισό. Μετά δεν είναι εύκολο να βρει χώρος.

19:39

8': Μπαίνει στην περιοχή ο Φερνάντες, κόρνερ παραχωρεί ο Άρθο. Άστοχη η κεφαλιά του Κουρμπέλη μετά την εκτέλεσή του.

19:37

Μικροένταση με τον Ιγκλέσιας να ζητά τα ρέστα από τον Γιόχανσον.

19:34

Στις εξέδρες του γηπέδου και ο Ζουκουλίνι με τον νάρθηκα στο πόδι.

19:31

19:28

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:25

Δεν είναι πολύς ο κόσμος στο γήπεδο. Υπενθυμίζεται πως δεν υπάρχουν φίλοι της ΑΕΚ.

19:23

Από τη νίκη με τον Παναθηναϊκό προέρχεται η Ένωση, καθώς υπενθυμίζεται πως δεν έγινε ποτέ τελικά το ματς Κυπέλλου με τον Ατρόμητο.

19:20

Από ήττα κόντρα στον ΠΑΟΚ προέρχονται οι Αρκάδες, οι οποίοι προχώρησαν και σε αλλαγή προπονητή. Ντεμπούτο για τον Χάβο κόντρα στην ΑΕΚ.

19:18

Την είσοδό του στα πλέι οφ μέχρι τέλους θα προσπαθήσει να κυνηγήσει ο Αστέρας, αλλά το έργο του δεν είναι εύκολο. Ο Πανιώνιος πάντως άφησε βαθμούς στα Περιβόλια με την ισοπαλία κόντρα στον Πλατανιά.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Αστέρα Τρίπολης με την ΑΕΚ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Μπαντής, Λούι, Σανκαρέ, Ζησόπουλος, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας, Κουρμπέλης, Μπερτόγλιο, Δημούτσος, Φερνάντες, Ιωαννίδης.
Αναπ: Θεοδωρόπουλος, Αλόκο, Ντουντού, Παντελιάδης, Χαμντανί, Τσάβες, Μάσα.
ΑΕΚ
Μπαρόχα, Γκάλο, Άρθο, Λαμπρόπουλος, Σοϊλέδης, Σιμόες, Γιόχανσον, Βάργκας, Μπαρμπόσα, Κορδέρο, Αραβίδης.
Αναπ: Ανέστης, Κολοβέτσιος, Βασιλαντωνόπουλος, Μπουονανότε, Τζανετόπουλος, Τζεμπούρ, Πέκχαρτ.
Διαιτητής: Παπαπέτρου (Αθηνών) Βοηθοί: Ακρίβος, Τουμπακάρης (Αθηνών) Τέταρτος: Δημητρόπουλος (Φθιώτιδας)