Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Από το Παμπελοποννησιακό, καλή συνέχεια!

16:52

Λήξη της αναμέτρησης. Παναχαϊκή - Πανσερραϊκός 0-1.

16:51

90'+3: Εκτέλεση φάουλ του Πέδρο, δεν διώχνει κανείς την μπάλα, ο Μουκίδης πιάνει το σουτ, το οποίο φεύγει άουτ.

16:48

16:45

86': Φάουλ του Πέδρο περίπου από τα 40 μέτρα, μπλόκαρε με δυσκολία ο Ανδρούτσος.

16:43

Φάουλ του Μπαρέττα από τα δεξιά, στο ύψος του πέναλτι ο Ανδρέου κάνει την προβολή, αποκρούει ενστικτωδώς ο Στρέζος, η μπάλα φτάνει στον Φουρτάδο, που πλασάρει σε κενή εστία για να γράψει το 0-1.

16:43

84': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟ!

16:42

83': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό. Μπαλιά Τριανταφυλλάκου, βγαίνει ο Στρέζος στο ύψος του πέναλτι, αλλά υπό την πίεση του Φουρτάδο δεν καταφέρνει να μπλοκάρει και σε δεύτερο χρόνο διώχνει ο Λαμπρόπουλος σε πλάγιο.

16:41

83': Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό. Ο Ρούτσης αντί του Γιάντση.

16:40

81': Σουτ Τριανταφυλλάκου έξω από την περιοχή, άουτ.

16:38

80': Ο Πέδρο από τα αριστερά βγάζει την κάθετη για τον Ρόκα, ο οποίος γυρίζει παράλληλα στη μικρή περιοχή, αλλά ο Χαρτσιάς προ κενής εστίας δεν πρόλαβε να πλασάρει.

16:27

70': Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό. Ο Ανδρέου αντί του Τσιμίκα.

16:25

69': Σουτ έξω από την περιοχή του Πινδώνη, ψηλά άουτ.

16:25

68': Φάουλ με τον Μπαρέττα με το αριστερό, βγήκε ο Στρέζος και μπλόκαρε.

16:23

66': Κίτρινη κάρτα στον Ρόκα.

16:20

62': Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό. Ο Καρράς αντί του Χοσέ.

16:17

59': Συρτό σουτ Πέδρο έξω από την περιοχή, η μπάλα βρίσκει σε σώμα αμυντικού και καταλήγει κόρνερ. Το εκτελεί ο Πέδρο, κεφαλιά του Μουκίδη άουτ.

16:13

55': Σουτ Τσιμίκα έξω από την περιοχή, άουτ.

16:03

Έναρξη β' ημιχρόνου.

15:49

Λήξη α' ημιχρόνου.

15:47

45': Κόρνερ για τον Πανσερραϊκό με τον Τριανταφυλλάκο. Στο πρώτο δοκάρι, ο Γιάντσης προσπαθεί να κάνει τακουνάκι, σε νεό κόρνερ διώχνουν οι αμυντικοί, που περνά ανεκμετάλλευτο.

15:45

43': Ατομική ενέργεια του Φουρτάδο, που μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, αποφεύγει τον Παπανικολάου, πιάνει το διαγώνιο σουτ, η μπάλα άουτ.

15:43

41': Κόρνερ για την Παναχαϊκή με τον Πέδρο. Έδιωξε ο Ανδρούτσος.

15:39

Ένταση στην εξέδρα του Παμπελοποννησιακού, με κάποιους φιλάθλους που καταφέρθηκαν εναντίον του προπονητή της Παναχαϊκής να έρχονται σε λεκτική αντιπαράθεση με κάποιους που δυσανασχέτησαν, η κατάσταση πήγε να ξεφύγει, ωστόσο με την παρέμβαση της Αστυνομίας και των ψυχραιμότερων τα πνεύματα ηρέμησαν.

15:36

35': Μακρινό σουτ Τριανταφυλλάκου, άουτ.

15:35

33': Σουτ Ρόκα με το αριστερό έξω από την περιοχή, στην αγκαλιά του Ανδρούτοσυ.

15:33

32': Φάουλ του Πέδρο λίγο έξω από το ημικύκλιο, πάνω στο τείχος.

15:26

24': Κίτρινη κάρτα στον Λαμπρόπουλο.

15:26

24': Καλή στιγμή για τον Πανσερραϊκό. Φάουλ από τα δεξιά με τον Τριανταφυλλάκο, στο δεύτερο δοκάρι προβολή του Φουρτάδο, η μπάλα περνά παράλληλα με την εστία, νέα προσπάθεια από τον Τριανταφυλλάκο, διώχνει ο Λαμπρόπουλος.

15:17

15': Άσχημη εκτέλεση φάουλ Χαρτσιά, στην αγκαλιά του Ανδρούτσου.

15:16

14': Κόρνερ για την Παναχαϊκή με τον Πέδρο. Διώχνει ο Βοσκόπουλος.

15:13

11': Σουτ Χούσα έξω δεξιά, η μπάλα έφυγε άουτ.

15:11

9': Πολύ κακή εκτέλεση φάουλ από τα δεξιά του Πέδρο, άουτ.

15:07

5': Πρώτο κόρνερ του ματς για την Παναχαϊκή με τον Πέδρο. Περνά ανεκμετάλλευτο.

15:06

4': Σέντρα-σουτ του Χαρτσιά από αριστερά, η μπάλα πήρε πορεία προς το τέρμα, αλλά πέρασε άουτ.

15:03

1': Σέντρα του Χούσα από δεξιά, αδύναμη κεφαλιά Ρόκα, μπλοκάρει ο Ανδρούτσος.

15:02

Έναρξη της αναμέτρησης.

14:56

Στο κερκίδες βρίσκονται περίπου 150 φίλαθλοι, μεταξύ των οποίων και 15 φίλοι του Πανσερραϊκού.

14:52

Γεια σας, είμαι ο Βαγγέλης Μιχάλης και μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης μεταξύ Παναχαϊκής και Πανσερραϊκού στο Παμπελοποννησιακό, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής.

01:01

Το ματς ξεκινά στις 15.00 της Κυριακής (6/3).

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ
Στρέζος, Παπανικολάου, Ασίγκμπα, Χούσα, Πινδώνης, Πέδρο, Μουκίδης, Ρόκας, Τρίγκας, Γ. Λαμπρόπουλος, Χαρτσιάς.
Αναπ: Βορύλλας, Ρουμπάτος, Μητρόπουλος, Σαμπατάκος.
Ανδρούτσος, Παπατζίκος, Βοσκόπουλος, Κιόσε, Ιωαννίδης, Σιάκκας, Τσιμίκας, Τριανταφυλλάκος, Γιάντσης, Μπαρέττας, Φουρτάδο.
Αναπ: Μέλκας, Καρράς, Ρούτσης, Δωματάς, Ανδρέου, Μπεριάν, Καψάλης.
Διαιτητής: Ρούσσος-Μπερκεντζής (Πρέβεζας - Λευκάδας). Βοηθοί: Πήττας (Ηλείας), Κωνσταντίνου (Πρέβεζας - Λευκάδας). Τέταρτος: Αδαμόπουλος (Ζακύνθου).