0
17:05

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό σας βράδυ.

17:01

Σπουδαία νίκη για την Κέρκυρα, η οποία είναι πλέον μόνη πρώτη στη βαθμολογία της Β' Εθνικής με 48 πόντους. Δεν ήταν καλοί οι Φαίακες, αλλά αποτελεσματικοί και πιο έμπειροι απέναντι στα Τρίκαλα, που έκαναν μεγάλη προσπάθεια και θα μπορούσαν να έχουν πάρει κάτι.

16:47

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Κέρκυρα - Τρίκαλα 1-0.

16:44

Συμπληρώθηκαν τα 90', τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

16:41

87': Κόρνερ για τα Τρίκαλα με τον Ναβάρο από τα δεξιά, διώχνουν οι αμυντικοί της Κέρκυρας.

16:40

86': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Βοσνιάδης για λογαριασμό της Κέτκυρας. Ο Κρητικός στη θέση του Ζορμπά.

16:37

83': Καλή ευκαιρία για τον ΑΟΤ. Ο Φλίγκος έβγαλε σε Κουσκουνά, διαγώνιο σουτ από θέση μέσα δεξιά, η μπάλα φεύγει δύο μέτρα από το δεξί δοκάρι του Αραμπατζή.

16:32

78': Πέφτει ο Αρναρέλλης στην περιοχή του ΑΟΤ, δεν υπάρχει κάτι στη διεκδίκηση με τον Σαρακατσάνο και σωστά ο ρέφερι λέει "παίζετε", παρά την γκρίνια του επιθετικού των γηπεδούχων που ζητά πέναλτι.

16:30

76': ΔΟΚΑΡΙ για την Κέρκυρα. Ο Ντουαλά βγάζει για τον Ζορμπά, κινείται μέσα στην περιοχή και δεξιά, ντρίμπλες, σουτ, η μπάλα σταματά στο δεξί δοκό.

16:28

74': Δεύτερη αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Ανδρεόπουλος στη θέση του Μπαλντόβαλίεφ.

16:25

71': Κίτρινη κάρτα στον Μπαλντόβαλίεφ.

16:23

69': Καλή στιγμή και πολύ καλή συνεργασία για την Κέρκυρα. Κόντος και Ζορμπάς συνδυάζονται, ο πρώτος βγάζει συρτά στον Μπαλντόβαλίεφ, κάνει την κοντινή προβολή, αλλά δεν βρίσκει καλά την μπάλα από το δεύτερο δοκάρι και άουτ.

16:20

66': Αναγκαστική η τρίτη αλλαγή του ΑΟΤ. Ο Φλίγκος στη θέση του Δουκάκη, που κουτσαίνει...

16:15

62': Κίτρινη κάρτα στον Μουμίν.

16:14

Σέντρα του Γκόμες από τα δεξιά, προβολή Αρναρέλλη από το ύψος του πρώτου δοκαριού (τον χανει ο Λαμπάκης) και η μπάλα αργά κυλά και καταλήγει στα δίχτυα του ΑΟΤ, 1-0 η Κέρκυρα.

16:14

61': ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

16:08

55': Κόρνερ για την Κέρκυρα από τα αριστερά με τον Χιντζίδη, διώχνουν οι αμυντικοί των Τρικάλων.

16:08

55': Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Κόντος στη θέση του Παμλίδη.

16:07

54': Σουτ Ντουαλά από το ημικύκλιο, άουτ.

16:05

52': Κόρνερ για τα Τρίκαλα με τον Ναβάρα από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:04

51': Τεράστια ευκαιρία για τα Τρίκαλα. Σέντρα Ναβάρο από τα δεξιά, ο Δουκάκης επιχειρεί την προβολή από το ύψος της μικρής περιοχής, ο Αραμπατζής διώχνει εξ επαφής σωτήρια σε κόρνερ.

16:04

50': Μεγάλη ευκαιρία για τα Τρίκαλα. Κάθετη από το κέντρο για τον Δουκάκη, διαγώνιο συρτό σουτ μέσα από την περιοχή και δεξιά, η μπάλα φεύγει ένα μέτρα εξώ από το δεξί δοκάρι του Αραμπατζή.

16:03

49': Κόρνερ για την Κέρκυρα με τον Χιντζίδη, μπλοκάρει σταθερά ο Χιώτης.

16:02

48': Κίτρινη κάρτα στον Χιώτη

15:59

46': Δύο αλλαγές με το ξεκίνημα για τα Τρίκαλα. Ο Στεφάνοβιτς αντί του Φαγιέ και ο Κουσκουνάς αντί του Βρούτσινα.

15:59

15:44

Λήξη α' ημιχρόνου, χωρίς καθόλου έξτρα χρόνο, στο 0-0.

15:41

42': Ο Μπαλντόβαλίεφ βγάζει τη σέντρα από τα αριστερά, ο Παμλίδης επιχειρεί ένα δύσκολο σουτ και υπό πίεση μέσα από την περιοχή, άουτ η μπάλα.

15:33

35': Σέντρα Γκόμες από τα δεξιά, κεφαλιά Μπαλντόβαλίεφ, άουτ.

15:32

34': Κίτρινη κάρτα στον Ριζογιάννη.

15:32

33': Κακό σουτ από τον Ντουαλά, δεν έχει τύχη...

15:28

30': Κόρνερ για την Κέρκυρα. Ο Χιντζίδης εκτελεί από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

15:25

26': Κόρνερ για τον ΑΟΤ από τα αριστερά με τον Νιάρο, η μπάλα δεν απομακρύνεται σωστά και φτάνει στον Παπαπαναγιώτου, ψηλοκρεμαστό σουτ, πάνω από την εστία της Κέρκυρας.

15:25

25' Υπόδειξη οφσάιντ στον Δουκάκη... Λάθος, η μπάλα έχει φτάσει από αντίπαλο.

15:23

24': Ούτε σέντρα ούτε σουτ είναι αυτό που κάνει ο Ζορμπάς από θέση μέσα αριστερά, ίσως να φταίει και ο αέρας, αόυτ.

15:20

22': Στα μισά του α' ημιχρόνου, έχει μπλοκαριστεί στα τελευταία λεπτά η Κέρκυρα και δεν μπορεί να κυκλοφορήσει σωστά την μπάλα, μη μπορώντας να βρει διαδρόμους. Στο 51% - 49% η κατοχή οριακά για την Κέρκυρα.

15:18

19': Σέντρα-σουτ Ναβάρο από τα δεξιά, η μπάλα πάνω από την εστία της Κέρκυρας.

15:17

18': Συρτό σουτ Ζορμπά έξω από την περιοχή, η μπάλα αρκετά μέτρα άουτ.

15:15

16': Οφσάιντ ο Βρούτσινα. Σωστό και αυτό.

15:14

15': Ξαφνικό σουτ Ντουαλά μέσα από την περιοχή, σταθερά ο Χιώτης, δεν έχει κανένα πρόβλημα.

15:12

14': Οφσάιντ ο Αρναρέλλης. Σωστή υπόδειξη, έστω και οριακά ο επιθετικός της Κέρκυρας είναι ακάλυπτος.