0
21:21

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

21:21

Έσπασε το σερί των πέντε ματς χωρίς νίκη για τους γηπεδούχους στη Λεωφόρο. Πήγε στους οπαδούς ο Λέτο και έδωσε τη φανέλα του.

21:20

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Παναθηναϊκό με 2-0.

21:17

21:16

89': Κίτρινη στον Ούμπιντες.

21:15

88': Κάνει το σουτ ο Μαμούτε, κοντράρει η μπάλα και φεύγει λίγο έξω μετά την επέμβαση του Μπάρκα. Ανεκμετάλλευτο περνά το κόρνερ.

21:11

85': Θεολόγου αντί Γροντή για τον Ατρόμητο.

21:11

84': Στη θέση του Μπεργκ ο Μαμούτε για τον Παναθηναϊκό.

21:09

83': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Ούμπιντες εκτελέι φάουλ, από τις κόντρες η μπάλα πάει στον Παπαδόπουλο, αλλά το πλασέ του σταματά στον Μπεργκ. Φαίνεται να έχει βρει και στο χέρι του Σουηδού, αλλά ήταν από πολύ κοντά.

21:06

80': Παπαδόπουλος αντί Ματέι για τον Ατρόμητο.

21:06

79': Μπαίνει από αριστερά στην περιοχή ο Μπεργκ, κάνει και το σουτ και στέλνει την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

21:05

78': Κεφαλιά προς τα πίσω από τον Μπεργκ, αλλά η μπάλα φεύγει λίγο άουτ. Γλίτωσε το αυτογκόλ. Ανεκμετάλλευτο πέρασε το κόρνερ.

21:03

77': Κίτρινη στον Βιγιαφάνιες.

21:03

76': Αυτό εκτελείται, ο Μολέδο παίρνει την κεφαλιά και στη γραμμή διώχνει ο Κιβρακίδης.

21:02

76': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Λέτο από πλάγια μπαίνει μόνος του στην περιοχή, κάνει και το πλασέ και ο Μπάρκας παραχωρεί κόρνερ.

21:01

74': Εντελώς άστοχο το μακρινό σουτ του Μπρίτο.

20:59

73': Ουσέρο αντί Φυτανίδη για τον Ατρόμητο.

20:59

Στο έδαφος ο Φυτανίδης, έβγαλε και το περιβραχιόνιο και δείχνει ότι δεν μπορεί να συνεχίσει.

20:57

Ο Βιγιαφάνιες ανοίγει στον Λέτο, ο Μπάρκας αποκρούει το σουτ του Αργεντινού, αλλά έρχεται ο Βιγιαφάνιες από τη μικρή περιοχή για να κάνει το 2-0.

20:57

70': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:55

68': Κίτρινη στον Μπεργκ για διαμαρτυρία. Του έγινε φάουλ που δεν δόθηκε.

20:54

67': Λέτο στη θέση του Εβανγκελίστα για τον Παναθηναϊκό.

20:53

67': Δυνατό σουτ του Εβανγκελίστα από μακριά, άουτ φεύγει η μπάλα.

20:51

65': Κόρνερ κερδίζει ο Παναθηναϊκός, αλλά η φάση ολοκληρώνεται με επιθετικό φάουλ του Τελάντερ.

20:48

62': Καλό σουτ του Γροντή εκτός περιοχής, λίγο έξω φεύγει η μπάλα.

20:47

61': Κίτρινη στον Ματέι.

20:46

59': Από κάθετη του Βιγιαφάνιες ο Μπεργκ φεύγει μόνος του και σηκώνεται το σημαιάκι. Φάνηκε να είναι στην ίδια ευθεία ο Σουηδός.

20:43

Δόθηκε η εντολή να πάει για ζέσταμα ο Λέτο και αποθεώνεται από τους οπαδούς του Παναθηναϊκού.

20:40

Αρκετά λάθη και ματς χωρίς ρυθμό στο δεύτερο ημίχρονο.

20:36

49': Ο Μπίτολο βγάζει τη σέντρα, ο Ματέι παίρνει τνη κεφαλιά και στέλνει την μπάλα ψηλά.

20:32

46': Καλτσάς αντί Βλαχοδήμου για τον Παναθηναϊκό.

20:32

20:31

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

20:19

Πριν το παιχνίδι βραβεύτηκε ο Μάρκους Μπεργκ για τη συμπλήρωση 100 αγώνων με το "τριφύλλι".

20:16

20:12

42': Κόρνερ για τον Ατρόμητο. Ο Ούμπιντες το εκτελεί στο πρώτο δοκάρι και ο Τελάντερ απομακρύνει.

20:08

38': Άουτ η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βιγιαφάνιες.

20:07

37': Κίτρινη στον Μπίτολο.

20:05

35': Κίτρινη στον Κιβρακίδη.

20:03

Έχει ανεβεί αισθητά ο Ατρόμητος, αυτός έχει πλέον τον έλεγχο του αγώνα.

19:59

29': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Λε Ταλέκ γυρίζει ωραία προς το πέναλτι, ο Γροντής κάνει το πλασέ και η μπάλα φεύγει ελάχιστα έξω.

19:56

Περιμένει πλέον ο Παναθηναϊκός όταν αμύνεται.

19:53

Κάνει τη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι ο Βιγιαφάνιες, αλλά δεν βρίσκει συμπαίκτη.

19:49

Στο 65% η κατοχή μπάλας για τον Παναθηναϊκό.

19:48

18': Κόρνερ εκτελεί ο Βιγιαφάνιες, ο Μολέδο παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

19:46

16': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Βιγιαφάνιες κάνει το 1-2 με τον Μπεργκ, κερδίζει και τις κόντρες, στη συνέχεια "χορεύει" τους στόπερ του Ατρομήτου, αλλά από πολύ πλάγια το σου του φεύγει παράλληλα.

19:42

12': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Μπαίνει από πλάγια στην περιοχή ο Βλαχοδήμος, κάνει και το πλασέ και ο Μπάρκας αποκρούει. Από λάθος εκτίμηση του Κιβρακίδη ξεκίνησαν όλα.

19:39

10': Γίνεται η σέντρα από δεξιά από τον Κιβρακίδη, παίρνει ο Ματέι την κεφαλιά και ο Στιλ μπλοκάρει.

19:39

Ο Βιγιαφάνιες ανοίγει ωραία στον Εβανγκελίστα κι εκείνος με διαγώνιο σουτ νικά τον Μπάρκα. Έβαλε πολύ καλά το σώμα του ο Βραζιλιάνος και πέτυχε το παρθενικό του γκολ με τα "πράσινα" στο ντεμπούτο του στην ενδεκάδα.

19:38

8': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

19:37

7': Κόρνερ για τους γηπεδούχους. Ο Βιγιαφάνιες το εκτελεί στο πρώτο δοκάρι, αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

19:36

Έχει μπει καλύτερα ο Παναθηναϊκός.

19:32

Στο έδαφος ο Λαζαρίδης, ο οποίος έβαλε το κεφάλι του για να σταματήσει το σουτ του Εβανγκελίστα.

19:30

19:28

19:25

Έχουν ξεχάσει πώς είναι να νικούν στο γήπεδό τους οι "πράσινοι", οι οποίοι εδώ και πέντε παιχνίδια δεν τα έχουν καταφέρει. Τελευταίο τους τρίποντο αυτό στις 4 Ιανουαρίου με τον Παναιτωλικό.

19:22

Αγώνα Κυπέλλου ήταν προγραμματισμένο να δώσει ο Ατρόμητος την Πέμπτη (3/3) με την ΑΕΚ, αλλά από τη στιγμή που αυτός ματαιώθηκε πήγε στη Λεωφόρο έχοντας ως τελευταίο παιχνίδι του αυτό με τον Ηρακλή στο οποίο νίκησε για τη Σούπερ Λίγκα.

19:18

Χωρίς νίκη δύο αγωνιστικές στη σειρά βρίσκεται το "τριφύλλι", το οποίο προέρχεται από την ήττα κόντρα στην ΑΕΚ και την ισοπαλία με τον ΠΑΟΚ.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Παναθηναϊκού με τον Ατρόμητο ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Στιλ, Μαρινάκης, Μολέντο, Τελάντερ, Πράνιτς, Ζέκα, Κουτρουμπής, Εβανγκελίστα, Βλαχοδήμος, Βιγιαφάνιες, Μπεργκ.
Αναπ: Κοτσόλης, Εσιέν, Λέτο, Λουντ, Ταυλαρίδης, Καλτσάς, Μαμούτε.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
Μπάρκας, Κιβρακίδης, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Μπίτολο, Γροντής, Ούμπιδες, Μπρίτο, Ματέι, Σουμπίνιο, Λε Ταλέκ.
Αναπ: Γκορμπούνοφ, Ουσέρο, Μπάλλας, Στόιτσεφ, Θεολόγου, Λημνιός, Παπαδόπουλος.
Διαιτητής: Στυλιαράς (Αιτ/νίας) Βοηθοί: Κωσταράς (Αιτ/νίας), Λάμπρου (Ανατ. Αττικής) Τέταρτος: Δελφάκης (Αρκαδίας)