-
1
16:51

16:51

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Πανθρακικό με 2-1 κόντρα στον ΠΑΟΚ και μάλιστα με ανατροπή.

16:50

90'+3: Στη θέση του Ντιγκινί ο Βάλτερ για τον Πανθρακικό.

16:48

16:47

90': Κίτρινη στον Αθανασιάδη.

16:47

90': Νικόλτσης αντί Ιγκόρ για τον Πανθρακικό.

16:45

89': Κίτρινη στον Παπαγεωργίου.

16:45

Ο ΠΑΟΚ έχει χάσει την αμυντική του ισορροπία, ο Ιγκόρ ανοίγει στον Παπαγεωργίου και ο τελευταίος με δυνατό διαγώνιο σουτ σκοράρει.

16:45

88': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟ!

16:44

87': Ο Μπαϊκαρά κάνει το γύρισμα, ο Ντιγκινί παρενοχλείται για την κεφαλιά και ζητά πέναλτι.

16:40

83': Εκτελεί φάουλ ο Πέλκας, ο Χατζηισαΐας παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

16:38

81': Αδύναμο σουτ από τον Αθανασιάδη, η μπάλα φεύγει εκτός εστίας.

16:35

78': Κίτρινη στον Λαδάκη, ο οποίος είναι εκτός εαυτού γιατί πήγε στην μπάλα με το τάκλιν που έκανε.

16:33

76': Κίτρινη στον Άντονις.

16:32

Να ανεβάσουν ρυθμό ζητά από τους παίκτες του ο Τούντορ.

16:28

72': Ο Πέλκας εκτελεί φάουλ, ο Μυστακίδης παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

16:28

71': Λαδάκης αντί Μουδούρογλου για τον Πανθρακικό.

16:27

71': Κάκκο αντί Λέοβατς για τον ΠΑΟΚ.

16:25

69': Σουτ στην κίνηση από το δεύτερο δοκάρι από τον Λέοβατς, αποκρούει ο Αθανασιάδης.

16:23

67': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Ο Μυστακίδης παίρνει την κεφαλιά, ο Αθανασιάδης βάζει την προβολή προ του τερματοφύλακα του Πανθρακικού και σημαδεύει το δεξί δοκάρι.

16:21

Στο έδαφος ο Ιγκόρ από εναέρια μονομαχία με τον Βίτορ.

16:20

63': Εκτελεί κόρνερ ο Πέλκας, ο Αθανασιάδης παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

16:18

61': Δύο κόρνερ στη σειρά για τον ΠΑΟΚ περνούν ανεκμετάλλευτα.

16:15

58': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Κεφαλιά προς τα πίσω κατά λάθος από τον Παπαγεωργίου, σώζει το αυτογκόλ ο Αθανασιάδης με καλή επέμβαση.

16:14

57': Κάτσε αντί Τζιόλη για τον ΠΑΟΚ και Αθανασιάδης αντί Χαρίση.

16:12

55': Από βολέ του Αθανασιάδη η μπάλα περνά στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΟΚ, αλλά το τελείωμα του Μπαϊκαρά δεν είναι καλό και ο Βελλίδης μπλοκάρει.

16:09

Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Ντιγκινί.

16:07

Πολύ ωραία κάθετη από τον Τσιάρα, εντελώς αλλού η άμυνα του ΠΑΟΚ, και ο Ιγκόρ με αριστερό διαγώνιο σουτ σκοράρει. Είχε ανεβεί ο Βίτορ, εκτός θέσης ο Χατζηισαΐας.

16:07

50': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟ!

16:05

49': Απευθείας φάουλ εκτελεί ο Ποτουρίδης, άουτ φεύγει η μπάλα.

16:03

16:01

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:46

15:44

43': Ο Μυστακίδης κάνει το σουτ από μέσα αριστερά και ο Αθανασιάδης μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.

15:42

41': Κακό σουτ από τον Ηλιάδη, κανένας λόγος ανησυχίας για τον Βελλίδη.

15:38

38': Ο Πέλκας κάνει απευθείας φάουλ και στέλνει την μπάλα στην αγκαλιά του Αθανασιάδη.

15:34

34': Κακό σουτ από τον Τζιόλη, άουτ φεύγει η μπάλα.

15:31

30': Ωραία ενέργεια από τον Ντιγκινί, κάνει και το σουτ και οι Βελλίδης πέφτει και μπλοκάρει.

15:27

Στο 78% η κατοχή μπάλας για τον ΠΑΟΚ.

15:24

24': Διαδοχικά κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Ο Πέλκας εκτελεί στο πρώτο δοκάρι, απομακρύνει ο Ηλιάδης.

15:22

Ο Πέλκας εκτελεί φάουλ προς το δεύτερο δοκάρι, ο Χατζηισαΐας πηδά ανενόχλητος και σκοράρει. Τον έχασε εντελώς στη φάση ο Ιγκόρ.

15:21

21': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

15:20

20': Αυτό εκτελείται από τον Πέλκα, από την κεφαλιά του Τζαβέλλα η μπάλα παίρνει περίεργη τροχιά και ο Αθανασιάδης διώχνει με μπουνιές.

15:19

19': Καλό απευθείας φάουλ από τον Τζαβέλλα, κόρνερ παραχωρεί ο Αθανασιάδης.

15:16

Μπλοκαρισμένος δείχνει ο ΠΑΟΚ. Δεν απειλείται, αλλά δεν καταφέρνει κι εκείνος να δημιουργήσει προβλήματα.

15:13

Νέα διακοπή, στο έδαφος ο Μουδούρογλου.

15:10

Προσωρινή διακοπή, στο έδαφος ο Μπουγαΐδης.

15:09

9': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Πέλκας εκτελεί φάουλ, ο Τζαβέλλας παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει άουτ.

15:07

7': Ο Μουδούρογλου από αριστερά κάνει διαγώνιο σουτ και αστοχεί.

15:06

Χωρίς ρυθμό τα πρώτα λεπτά, έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων ο ΠΑΟΚ.

15:03

3': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Με πάσα το εκτελεί ο Πέλκας, βγάζει στη συνέχεια σέντρα και η κεφαλιά του Τζαβέλλα είναι άστοχη.

15:01

14:58

14:54

Πολλές οι απουσίες για τους Θεσσαλονικείς.

14:51

Να αφήσει πίσω του τον επεισοδιακό ημιτελικό του Κυπέλλου με τον Ολυμπιακό καλείται ο "Δικέφαλος του Βορρά" και τα όσα έγιναν από τότε και μετά.

14:48

Εντός έδρας ήττα με αντίπαλο τον ΠΑΣ Γιάννινα ήταν το τελευταίο αποτέλεσμα του Πανθρακικού, ο οποίος μοιάζει εξαιρετικά δύσκολο να αποφύγει τον υποβιβασμό.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Πανθρακικού με τον ΠΑΟΚ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
Αθανασιάδης, Παπαγεωργίου, Ποτουρίδης, Μπουγαΐδης, Πεταυράκης, Τσιάρας, Ηλιάδης, Μπαϊκαρά, Μουδουρογλου, Ντιγκινί, Ίγκορ
Αναπ: Τζελέπης, Ρούσσος, Λαδάκης, Γαβριηλίδης, Φωτάκης, Βάλτερ, Νικόλτσης
Βελλίδης, Βίτορ, Χατζηισαΐας, Τζαβέλλας, Κίτσιου, Τζιόλης, Χαρίσης, Λέοβατς, Αντονις, Πέλκας, Μυστακίδης
Αναπ: Μελίσσας, Μαλεζάς, Κάτσε, Αθανασιάδης, Κοροβέσης, Σάμπο, Κάκκο
Διαιτητής: Βοσκάκης (Ρεθύμνου) Βοηθοί: Βλάσσης (Λασιθίου), Καλφάκης (Χανίων) Τέταρτος: Φωτιάδης (Σερρών)