Αποδοκιμάζουν την Ξάνθη οι οπαδοί της...

19:06

Λήξη αναμέτρησης στα Πηγάδια, τελικό αποτέλεσμα 0-0.

19:06

90'+6: Κόρνερ για την Καλλονή, σε νέο κόρνερ απομακρύνουν οι γηπεδούχοι.

19:05

90'+5: ΔΟΚΑΡΙ για την Καλλονή! Ο Τσαμπούρης άνοιξε για τον Γεωργίου, συρτό σουτ από θέση μέσα δεξιά η μπάλα σταματά στη δεξιά δοκό του Ζαρόπουλου. Τυχερή η Ξάνθη!

19:04

90'+3: Κόρνερ για την Ξάνθη με τον Ντιμιτρόφ από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο

19:01

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων...

18:59

90': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της και η Καλλονή. Ο Γκαμάγκας αντί του Μανούσου.

18:57

88': Τρίτη αλλαγή και για τον Λουτσέκου για την Ξάνθη. Ο Ντιμιτρόφ αντί του Νιέτο.

18:57

87': Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Συρτό διαγώνιο σουτ Γουάλας από θέση μέσα αριστερά, η μπάλα φεύγει ένα μέτρο από το αριστερό δοκάρι του Δαύκου.

18:55

86': Κόρνερ για την Καλλονή. Ο Τσαμπούρης το πάει για απευθείας από τα αριστερά, δεν αιφνιδιάζεται ο Ζαρόπουλος και μαζεύει.

18:53

83': Δεύτερη αλλαγή του Καραγεωργίου για την Καλλονή. Ο Ούκα στη θέση του Μπλάζιτς.

18:52

82': Κίτρινη κάρτα στον Γουάλας.

18:48

79': Σουτ Βασιλακάκη από το ημικύκλιο, μπλοκάρει σταθερά ο Δαύκος.

18:48

79': Δεύτερη αλλαγή για την Ξανθη. Ο Σκούρτη αντί του Παπαστεργιανού.

18:47

78': Παπαστεργιανός εκτελεί φάουλ με σέντρα από τα δεξιά, κεφαλιά Γούτη, δεν έχει πρόβλημα ο Δαύκος.

18:47

77': Συρτό διαγώνιο σουτ Γουάλας από τα αριστερά, άουτ.

18:45

75': ΔΟΚΑΡΙ για την Καλλονη! Καλοτραβηγμένη εκτέλεση φαουλ από τον Τσαμπούρη, η μπάλα με φάλτσα σταματά στη συμβολή των δοκών.

18:43

Έχει πρόβλημα ο Ζαρόπουλος... Μιρή διακοπή για τις πρώτες βοήθειες στον τραυματισμένο τερματοφύλακα της Ξάνθης. Αρχίζει στο δίλεπτο ξανά το ματς.

18:39

69': Κόρνερ για την Ξάνθη με τον Νιέτο από τα αριστερά, διώχνουν οι αμυντικοί της Καλλονής.

18:36

66': Πρώτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Κρίστοφερ στη θέση του Σολτάνι.

18:36

66': Τεράστια ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Ορφανίδης βγάζει στον Παπαστεργιανό, ο οποίος από τα αριστερά περνά και το Δαύκο, κάνει το πλασέ από πλάγια θέση σε κενή εστία και... άουτ!

18:35

65': Καλοτραβηγμένο σουτ Σολτάνι έξω από την περιοχή, πέφτει και διώχνει σε κόρνερ ο Δαυκος. Εκτελεί ο Νιέτο, απομακρύνουν οι φιλοξενούμενοι.

18:33

64': Φάουλ για την Ξάνθη από τα δεξιά. Απευθείας ο Νιέτο, εύκολα ο Δαύκος.

18:32

63': Κίτρινη κάρτα στον Μπλάζιτς.

18:30

Και τα πρώτα σφυρίγματα από τους φιλάθλους της Ξάνθης για την εικόνα της ομάδας τους!

18:29

59': Ψηλοκρεμαστό σουτ Ξυδά λίγο πριν από το ημικύκλιο, άουτ.

18:26

56': Ο Μανούσος κινήθηκε από τα αριστερά, μπήκε στην περιοχή της Ξάνθης, δυνατό διαγώνιο σουτ, η μπάλα πάνω από την εστία του Ζαρόπουλου.

18:24

55': Πρώτη αλλαγή για την Καλλονή. Ο Ξύδας στη θέση του Γουερέ.

18:19

50': Οφσάιντ ο Μανούσος... Σωστή υπόδειξη.

18:18

49': Εκτελεί το κόρνερ ο Νιέτο από τα αριστερά, κεφαλιά Γούτα, σταθερά ο Δαύκος.

18:17

48': Καλή στιγμή για την Ξάνθη. Φάουλ-γέμισμα από τα αριστερά, κεφαλιά-πάσα Γούτα στον Σολτάνι, νέα κεφαλιά εξ επαφής, διώχνει σωτήρια ο Δαύκος.

18:15

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.