0
20:40

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό σας βράδυ.

20:36

Σπουδαία νίκη ανόδου για την ΑΕΛ, η οποία έτσι αφήνει πίσω της τον Απόλλωνα Σμύρνης. Έδειξαν ότι ήθελαν περισσότερο τη νίκη οι γηπεδούχοι σε ένα κλειστό ματς, πραγματικό ντέρμπι. Οι φιλοξενούμενοι δεν ήταν κακοί, αλλά έχασαν στα σημεία, ωστόσο, δεν έχουν δίκιο να φωνάζουν ούτε για το πέναλτι που δόθηκε γιατί ήταν, ούτε για αυτό που ζητούν γιατί δεν υπάρχει παράβαση.

20:29

Στο κέντρο του γηπέδου οι παίκτες του Απόλλωνα γύρω από τον Φωτιάδη για να διαμαρτυρηθούν.

20:28

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα ΑΕΛ - Απόλλων Σμύρνης 1-0.

20:27

90'+10: Κίτρινη κάρτα στον Κονέ.

20:26

Μπήκαμε στο 90'+9!

20:26

Έχουμε καθυστερήσεις στις καθυστερήσεις και σωστά από τον διαιτητή.

20:24

90'+6: Κίτρινη κάρτα στον Γιοβάνοβιτς (για καθυστέρηση).

20:24

Το ματς αρχίζει ξανά...

20:23

Και ο Αλέξης Κούγιας στην εξέδρα για να ηρεμίσει τον κόσμο.

20:22

Πέφτει και ένα μπουκάλι προς τον γενικό αρχηγό του Απόλλωνα Αντλωνη Λεβεντογιάννη, ο οποίος δευτερόλεπτα νωρίτερα ήταν σε έξαλλη κατάσταση.

20:19

90'+1: Οφσάιντ ο Φαρινόλα, που... δεν ακούει και σουτάρει για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Είναι δύο μέτρα πιο μπροστά ο

20:18

Ένταση πάνω από τον πάγκο του Απόλλωνα. Οι παίκτες της ΑΕΛ σπεύδουν να πουν στον κόσμο να ηρεμίσει. Υπάρχει διακοπή...

20:18

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:18

90': Κίτρινη κάρτα και στον Αναστασόπουλο.

20:17

89': Κίτρινη κάρτα στον Κουτσιανικούλη (την επιδιώξε).

20:14

86': Τρίτη αλλαγή για τον Σάκη Τσιώλη και την ΑΕΛ. Ο Λαμπρόπουλος στη θέση του Μπόγιοβιτς.

20:13

85': Βουτιά Βάντερσον σε μαρκάρισμα του Κομεσίδη μέσα και δεξιά της περιοχής. "Παίζετε", λέει ο ρέφερι και σωστά, το ριπλέι δικαιώνει τον Φωτιάδη.

20:12

84': Κόρνερ για τον Απόλλωνα. Από τα δεξιά με τον Βάντερσον, κακή εκτέλεση, διώχνουν εύκολα οι γηπεδούχων.

20:11

83': Κίτρινη κάρτα στον Μονιάκη.

20:08

81': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Απόλλωνας. Ο Μπουντόπουλος στη θέση του Σουνά.

20:06

79': Μακρινό σουτ Ψιάνου από τα αριστερά, πέφτει και μπλοκάρει ο Ξενοδόχοφ.

20:05

77': Κόρνερ για τον Απόλλωνα από τα δεξιά με τον Βάντερσον, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:04

76': Κίτρινη κάρτα στον Φαρινόλα (για διαμαρτυρία).

20:03

75': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Λάθος γύρισμα των αμυντικών προς τον Αποστολίδη, που είναι εκτός περιοχής. Ο Μαρουκάκης κλέβει, μπαίνει από τα αριστερά στην περιοχή, διαγώνιο συρτό σουτ σε κενή εστία, η μπάλα φεύγει λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι.

20:02

74': Κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον.

20:01

Ο Μπόγιοβιτς εκετελεί δυνατά, ξεγελά τον Αποστολίδη και 1-0 η ΑΕΛ.

20:01

73': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

20:01

72': Κίτρινη στον Αποστολίδη (ακόμα και κόκκινη θα μπορούσε να βγει με το γράμμα του κανονισμού καθώς ο επιθετικός ήταν σε προφανή θέση για γκολ - ωστόσο η εκτίμηση μας είναι ότι σωστά έμεινε στην κίτρινη ο ρέφερι).

19:58

70': Πέναλτι για την ΑΕΛ. Ο Αποστολιδης ανατρέπει τον Μπόγιοβιτς που βρέθηκε σε θέση τετ α τετ.

19:57

68': Kαλή στιγμή για την ΑΕΛ. Ο Κουτσιανικούλης άνοιξε για τον Βαρέλα, δυνατό διαγώνιο σουτ από θέση μέσα δεξιά, διώχνει ο Αποστολίδης.

19:56

67': Κακό σουτ έξω από την περιοχή του Αναστασόπουλου, πολλά μέτρα άστοχο.

19:54

65': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα δεξιά, εκτελεί ο Βαρέλα, απομακρύνουν εύκολα οι αμυντικοί του Απόλλωνα.

19:53

64': "Απαντά" αμέσως και ο Τεννές. Δεύτερη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Καμαρά αντί του Τζιώρα.

19:51

63': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Κουτσιανικούλης στη θέση του Μπανούση

19:50

62': Καλή στιγμή για την ΑΕΛ. Φάουλ από τα δεξιά. Ο Βαρέλα αφήνει για τον Μονιάκη, δυνατό σουτ, μόλις πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

19:48

60': Δυνατό σουτ Σουνά από τα δεξιά, η μπάλα κοντράρει στο σώμα του Κομεσίδη. Ζητούν πέναλτι οι παίκτες του Απόλλωνα. Δεν έχουν δίκιο, το χέρι του αμυντικού της ΑΕΛ είναι μαζεμένο σε κάθε περίπτωση.

19:45

57': Κίτρινη κάρτα στον Κύργια.

19:44

56': Φάουλ για την ΑΕΛ στα δεξιά και περίπου στα 25 μέτρα, με πάσα εκτελείται, δυνατό σουτ Μπόγιοβιτς, ψηλά πάνω από την εστία του Αποστολίδη.

19:39

52': Πρώτη αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Φαρινόλα στη θέση του Στεργίδη.

19:38

51': Κίτρινη κάρτα στον Ψιάνο.

19:36

49': Σουτ Κονέ έξω από την περιοχή, πολλά μέτρα άστοχο..

19:35

48': Κόρνερ για την ΑΕΛ με τον Βαρέλα από τα δεξιά, διώχνουν οι αμυντικοί του Απόλλωνα.

19:33

19:33

46': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Βαρέλα στη θέση του Πάτο.