16:53

16:53

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον ΠΑΣ με 2-0.

16:52

90'+3: Καρανίκας αντί Ναδάλες για τον ΠΑΣ.

16:52

Ηλιάδης βγαίνει από δεξιά, κάνει τη σέντρα προς το δεύτερο δοκάρι και ο Ακόστα με καρφωτή κεφαλιά σκοράρει.

16:50

90'+2: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ!

16:49

16:48

90': Ηλιάδης αντί Ίλιτς για τον ΠΑΣ.

16:46

88': Κλέσιο αντί Κέβιν για τον Παναιτωλικό.

16:45

87': Κίτρινη στον Μιχαήλ.

16:43

85': Εντελώς άστοχο το εκτός περιοχής σουτ του Τσουκαλά.

16:40

82': Γιάκος αντί Μανιά για τον ΠΑΣ.

16:38

80': Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό Φερέιρα και Χαντάκιας μπαίνουν, Βασιλούδης και Πάουλο βγαίνουν.

16:37

79': Κίτρινη στον Σκόνδρα.

16:35

77': Νέα πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Ακόστα εκτελεί φάουλ, ο Τζημόπουλος παίρνει την κεφαλιά από τη μικρή περιοχή και ο Κυριακίδης κάνει εκπληκτική επέμβαση.

16:34

76': Κίτρινη στον Μύγα.

16:32

Ο Ίλιτς εκτελεί κόρνερ στο πρώτο δοκάρι, ο Λίλα παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στην απέναντι γωνία.

16:31

73': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ!

16:30

Ασφυκτική η πίεση των γηπεδούχων.

16:27

68': Απίστευτη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Ίλιτς εκτελεί κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Τζημόπουλο κι εκείνος αστοχεί από τη μικρή περιοχή!

16:26

68': Δυνατό σουτ από τον Ίλιτς, νέα πολύ καλή επέμβαση για τον Κυριακίδη.

16:25

67': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Ακόστα παίρνει την κεφαλιά, ο Μανιάς κάνει το σουτ και ο Κυριακίδης πραγματοποιεί εντυπωσιακή επέμβαση.

16:24

66': Κίτρινη στον Πάουλο.

16:20

62': Πάει να μπει στην πορεία της μπάλας ο Μαρκόφσκι, αλλά ο Περιστερίδης βγαίνει και η φάση περνά.

16:18

60': Κίτρινη στον Κάπελ.

16:15

Δεν είναι καλός ο ρυθμός.

16:12

54': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, το εκτελεί ο Κέβιν και από την κεφαλιά του Λίλα ο Περιστερίδης μπλοκάρει.

16:10

Πιο δυνατά μπήκε ξανά ο ΠΑΣ.

16:06

47': Κακό σουτ από τον Τσουκαλά, ψηλά φεύγει η μπάλα.

15:40

40': Σαν σε προπόνηση ο Κυριακίδης μπλοκάρει το σουτ του Λίλα.

15:39

Σχεδόν σε κάθε μονομαχία είναι νικητές οι γηπεδούχοι.

15:36

35': Πολύ ωραία ενέργεια από τον Κάπελ, κάνει και δυνατό σουτ και ο Περιστερίδης πραγματοποιεί εξαιρετική επέμβαση.

15:33

33': Κίτρινη στον Κέβιν.

15:32

31': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, το εκτελεί ο Ουάρντα και περνά ανεκμετάλλευτο.

15:29

28': Μπαίνει στην περιοχή ο Ίλιτς, πέφτει θεαματικά στη συνέχεια, αλλά δεν υπάρχει κάτι.

15:27

26': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Μανιάς παίρνει την κεφαλιά και από κοντά ο Ίλιτς σημαδεύει τον Κυριακίδη. Ο Σέρβος έκανε κακό κοντρόλ και δυσκόλεψε τη ζωή του μετά.

15:26

Στο μισό γήπεδο βρίσκεται ο Παναιτωλικός, όταν αμύνεται. Μόνο ο Μαρκόφσκι καμιά φορά είναι μπροστά από τη σέντρα.

15:23

Στο 62% η κατοχή μπάλας για τον ΠΑΣ.

15:22

21': Ο Ουάρντα κάνει σουτ από μακριά, το οποίο είναι εντελώς άστοχο.

15:20

20': Κόρνερ για τον ΠΑΣ παραχωρεί ο Μύγας. Επιθετικό φάουλ χρεώνεται ο Σκόνδρας μετά την εκτέλεση του Ίλιτς.

15:18

17': Από απόσταση κάνει το σουτ ο Βασιλούδης, εύκολα μπλοκάρει ο Περιστερίδης.

15:17

16': Κόρνερ εκτελεί ο Ίλιτς, ο Σκόνδρας παίρνει την πρώτη κεφαλιά, ο Τσουκαλάς τη δεύτερη και αστοχεί.

15:16

15': Πατά περιοχή ο Κάπελ από αριστερά, κάνει και το σουτ και αστοχεί.

15:13

Προσωρινή διακοπή, στο έδαφος ο Κυριακίδης από τη σύγκρουση με τον Ισπανό.

15:12

11': Εξαιρετική κάθετη πάσα για τον Ακόστα, βγαίνει έγκαιρα και τον κλείνει ο Κυριακίδης με αποτέλεσμα να αποκρούει το πλασέ του.

15:10

9': Ο Ίλιτς μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, έχει όλη την άνεση να κάνει καλά το γύρισμα, βρίσκει τον Μανιά, αλλά εκείνος αστοχεί.

15:06

5': Ο Ακόστα δοκιμάζει το πόδι του και η μπάλα περνά λίγο άουτ.

15:04

3': Σουτ από πολύ μακριά κάνει ο Ουάρντα, εύκολα μπλοκάρει ο Περιστερίδης.

15:01

14:59

14:56

Ηλιόλουστος ο καιρός στα Ιωάννινα.

14:52

Διπλό για να διατηρηθούν ζωντανοί στο κυνήγι μίας θέσης για τα πλέι οφ θέλουν οι Αγρινιώτες.

14:48

Από νίκη κόντρα στον Πανθρακικό προέρχονται οι Γιαννιώτες, οι οποίοι ευελπιστούν να δώσουν και συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Παναιτωλικό ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Περιστερίδης, Σκόνδρας, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Στρούνα, Ναδάλες, Τσουκαλάς, Λίλα, Ακόστα, Ίλιτς, Μανιάς.
Αναπ: Πασχαλάκης, Γαρουφαλιάς, Καρανίκας, Ηλιάδης, Γιάκος, Μπέριος, Νικολιάς
Κυριακίδης, Μύγας, Μάκος, Κούσας, Κέβιν, Πάουλο, Βασιλούδης, Ουάρντα, Κάπελ, Μουνιός, Μαρκόφσκι
Αναπ: Κριστιάνο, Χαντάκιας, Φερέιρα, Κλέσιο, Ρουσουσέδα, Ρουμπουλάκου, Κόρσιενς
Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας) Βοηθοί: Καραγκιζόπουλος, Παρασίου (Ημαθίας) Τέταρτος: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)