-
2
16:50

16:49

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την Κέρκυρα με 2-1. Επιστρέφουν στην κορυφή οι Φαίακες έχοντας συγκάτοικο τον Απόλλωνα.

16:48

90'+4: Ευκαιρία για την Αναγέννηση! Ο Μπλέντι κάνει τη σέντρα, η μπάλα στρώνεται στον Δημόπουλο, εκείνος κάνει το πλασέ και ο Γκόμες βάζει κόντρα λίγο πριν τη γραμμή.

16:45

16:45

90': Ευκαιρία για την Αναγέννηση! Δυνατό σουτ του Τζέκου στον Ιωάννου, δεύτερο σουτ στη συνέχεια και ο Γκόμες απομακρύνει.

16:42

87': Χωρίς δύναμη το εκτός περιοχής σουτ του Μαυριά, εύκολα μπλοκάρει ο Αραμπατζής.

16:39

84': Δυνατό σουτ από τον Κόντο, άουτ η μπάλα.

16:38

Στο έδαφος ο Αρναρέλλης, προσωρινή διακοπή.

16:36

81': Κίτρινη στον Δημόπουλο.

16:36

81': Ακυρώνεται γκολ της Αναγέννησης Καρδίτσας, έξαλλοι οι παίκτες της πηγαίνουν στον βοηθό. Ο Μαυριάς κάνει σουτ εκτός περιοχής, ο Τζέκος σηκώνει το πόδι, επηρεάζει σαφώς τη φάση και από τη στιγμή που είναι ακάλυπτος ορθά ακυρώνεται το τέρμα.

16:33

79': Μαυριάς αντί Πιτταρά για την Αναγέννηση.

16:33

78': Σουτ στην κίνηση από μέσα δεξιά κάνει ο Σκαθαρούδης και στέλνει την μπάλα άουτ.

16:31

Κοντρολάρει το ματς η Κέρκυρα, που κρατά την Αναγέννηση μακριά από την περιοχή της.

16:27

73': Στη θέση του Ακασού ο Τζέκος για την Αναγέννηση.

16:27

73': Εκτελείται φάουλ, ο Δημόπουλος παίρνει την κεφαλιά και ο Αραμπατζής μπλοκάρει.

16:24

70': Ντιόγκο αντί Χιντζίδη για την Κέρκυρα.

16:22

67': Τσιλούλης αντί Υφαντή για την Αναγέννηση Καρδίτσας.

16:21

66': Ευκαιρία για την Κέρκυρα. Πολύ καλό σουτ του Μπαλντοβαλίεφ εκτός περιοχής, με δυσκολία αποκρούει ο Τσάμης.

16:19

Ο Μπαλντοβαλίεφ μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, ταλαιπωρεί Γκόλια και Δημόπουλο, βγάζει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι κι εκεί ο Αρναρέλλης με κεφαλιά σκοράρει.

16:19

64': ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

16:17

62': Σουτ εκτός περιοχής κάνει ο Ντουαλά, στα σώματα κοντράρει η μπάλα.

16:13

59': Κόντος αντί Σουάνη για την Κέρκυρα.

16:10

56': Μπαλντοβαλίεφ αντί Παμλίδη για την Κέρκυρα.

16:08

Νέα διακοπή, στο έδαφος ο Νίκιτς.

16:07

Παίρνει μέτρα στο γήπεδο η Αναγέννηση.

16:03

Στο έδαφος ο Παμλίδης, προσωρινή διακοπή.

16:01

16:01

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:46

15:45

15:45

45': Κίτρινη στον Νίκιτς.

15:41

Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Ακασού.

15:40

41': Κάνει το σουτ ο Σουάνης και η μπάλα κοντράρει στα σώματα.

15:38

Προβλήματα έχουν στην ανάπτυξή τους και οι δύο ομάδες.

15:35

35': Κόρνερ για την Αναγέννηση, περνά ανεκμετάλλευτο.

15:31

Απίστευτο γκολ από τον Χιντζίδη, ο οποίος σούταρε από πολύ μακριά! Τρομερό σουτ από τον μπακ της Κέρκυρας. Θα μπορούσε, πάντως, να έχει αντιδράσει καλύτερα ο Τσάμης.

15:30

31': ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

15:27

28': Ο Ζορμπάς ανοίγει δεξιά για τον Γκόμες, εκείνος κάνει σουτ στην κίνηση και ο Τσάμης μπλοκάρει.

15:24

25': Ο Υφαντής κάνει το γύρισμα και κερδίζει κόρνερ. Από την εκτέλεσή του ο Ντουαλά απομακρύνει.

15:22

23': Ο Ντουαλά δίνει στον Παμλίδη, εκείνος ανοίγει την μπάλα και κόβεται.

15:20

Αρκετά τα λάθη από τους παίκτες των δύο ομάδων.

15:16

17': Κίτρινη στον Πιτταρά.

15:14

Ανέβασε ταχύτητα η Κέρκυρα, παίζεται στο μισό γήπεδο το ματς.

15:11

12': Κίτρινη στον Ιωάννου.

15:11

11': Ο Παμλίδης στρώνει στον Σουάνη, εκείνος κάνει το σουτ και η μπάλα κοντράρει στα σώματα.

15:10

Δεν έχει βγάλει σημάδια αντίδρασης η Κέρκυρα.

15:06

Από εκτέλεση φάουλ ο Σκαθαρούδης παίρνει την κεφαλιά στη μικρή περιοχή από τον Αρναρέλλη και νικά τον Αραμπατζή.

15:06

6': ΓΚΟΛ για την ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ!

15:03

4': Αργεί να διώξει την μπάλα ο Τσάμης, αλλά δεν το πληρώνει τελικά.

15:03

Δυνατές μονομαχίες από νωρίς.

15:01

14:58

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

14:55

Μουντός ο καιρός στην Καρδίτσα, συννεφιασμένος ο ουρανός.

14:52

Από δύο σερί νίκες προέρχονται οι Φαίακες, οι οποίοι στο τελευταίο τους ματς εκτός έδρας είχαν ηττηθεί από την Καλλιθέα (2-0).

14:49

Από ήττα σοκ στην Πάτρα κόντρα στην Παναχαϊκή προέρχονται οι Θεσσαλοί, οι οποίοι έχουν να νικήσουν εντός έδρας από τις 28 Νοεμβρίου κόντρα στον Αχαρναϊκό.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Αναγέννησης Καρδίτσας με την Κέρκυρα ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Τσάμης, Γκουγκούδης, Μπλέντι, Δημόπουλος, Γκόλιας, Καραχάλιος, Ακασού, Υφαντής, Τσούκαλος, Πιτταράς, Σκαθαρούδης.
Αναπ: Κουτσόπουλος, Τσιλούλης, Τζέκος, Μαυριάς, Μπιτέλης, Τζάνης, Κοντός
ΚΕΡΚΥΡΑ
Αραμπατζής, Γκόμες, Ιωάννου, Βενέτης, Χιντζίδης, Νίκιτς, Ζορμπάς, Σουάνης, Ντουαλά, Αρναρέλλης, Παμλίδης.
Αναπ: Κουτζαβασίλης, Κρητικός, Κόντος, Μπαρντοβαλίεφ, Ανδρεόπουλος, Ντιόγκο, Γεωργακόπουλος.
Διαιτητής: Μακρυπόδης (Αχαΐας) Βοηθοί: Μεϊντανάς (Αχαΐας), Σπανός (Αχαΐας) 4ος: Γρατσάνης (Τρικάλων)