1
-
3
21:17

Σας ευχαριστούμε που απολαύσατε μαζί μας αυτόν το συναρπαστικό τελικό. Καλή σας νύχτα.

21:17

Tέταρτο Λιγκ Καπ στην ιστορία της Σίτι.

21:16

Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Καμπαγέρο, ο οποίος έκανε τρεις αποκρούσεις στην ψυχοφθόρα διαδικασία!

21:16

ΓΚΟΛ! Ο Τουρέ σκοράρει και η Σίτι κατακτά το Λιγκ Καπ με 3-1 στα πέναλτι.

21:15

Αν το βάλει ο Τουρέ, η Σίτι παίρνει το Λιγκ Καπ.

21:15

Ο Καμπαγέρο αποκρούει και τρίτο πέναλτι! Αυτό του Λαλάνα.

21:14

Ο Αγκουέρο ευστοχεί και γράφει το 1-2 για τη Σίτι μετά από 3 εκτελέσεις εκατέρωθεν.

21:13

Ο Κουτίνιο εκτελεί, ο Καμπαγέρο αποκρούει. Το 1-1 παραμένει.

21:13

Η Μάντσεστερ Σίτι ισοφαρίζει 1-1 με τον Νάβας.

21:12

Ο Λούκας εκτελεί, ο Καμπαγέρο αποκρούει. Το 1-0 παραμένει.

21:11

Ο Φερναντίνιο εκτελεί, η μπάλα στο δοκάρι. Το 1-0 παραμένει.

21:10

Η Λίβερπουλ προηγείται 1-0 με τον Τσαν (εκτέλεση αλα Πανένκα).

21:09

Η διαδικασία θα γίνει μπροστά στην εξέδρα των φιλάθλων της Σίτι.

21:08

Στατιστικό: Η Λίβερπουλ έχει κερδίσει και στους πέντε προηγούμενους τελικούς που οδηγήθηκαν στη διαδικασία των πέναλτι.

21:05

Τέλος β' ημιχρόνου παράτασης. Λίβερπουλ-Μάντσεστερ Σίτι 1-1. Ο τελικός οδηγείται στα πέναλτι.

21:04

120': Κεφαλιά του Φερναντίνιο μετά από κόρνερ του Νάβας, η μπάλα άουτ.

21:01

116': Κίτρινη σε Λαλάνα και Τουρέ για επεισόδιο που είχαν.

20:56

112': Ο Μίλνερ προσπαθεί να βγάλει πάσα με το κεφάλι στον Μινιολέ, ο Αγκουέρο παρεμβάλλεται, αλλά δεν μπορεί να βάλει καλά το πόδι του.

20:53

110': Τρίτη αλλαγή και για τη Σίτι. Ο Μπονί στη θέση του Σίλβα.

20:53

110': Κεφαλιά του Οριγκί, ο Καμπαγέρο αποκρούει με υπερένταση.

20:52

108': Ο Καμπαγέρο σταματά τον Οριγκί. Καλή στιγμή αυτή για τη Λίβερπουλ.

20:50

106': Έναρξη β' ημιχρόνου παράτασης.

20:47

Λήξη α' ημιχρόνου παράτασης. Λίβερπουλ-Μάντσεστερ Σίτι 1-1.

20:46

104': Μεγάλη ευκαιρία για τη Σίτι. Ο Μινιολέ νικά τον Αγκουέρο στο μεταξύ τους τετ α τετ.

20:43

100': Πάσα του Κουτίνιο στον Οριγκί, εκείνος δοκιμάζει το πόδι του αλλά είναι πολύ άστοχος.

20:41

Το πρώτο ημίχρονο της παράτασης δεν έχει σε καμία περίπτωση το ρυθμό του τελευταίου δεκαλέπτου της κανονικής διάρκειας.

20:40

Τα "γλυκόλογα" στο Twitter για την εμφάνιση του Στέρλινγκ δίνουν και παίρνουν. Δεν έχουν και άδικο...

20:39

96': Ωραία αντεπίθεση των "κόκκινων" με Λαλάνα και Κουτίνιο, ανακόπτεται από φάουλ του Φερναντίνιο.

20:38

93': Ανεκμετάλλευτο ένα κόρνερ της Λίβερπουλ.

20:36

Επιπλέον, συνεχίστηκε η παράδοση που θέλει και τις δύο ομάδες να βρίσκουν δίχτυα στα τελευταία 9 μεταξύ τους ματς.

20:35

Αυτός είναι ο τρίτος συνεχόμενος τελικός Λιγκ Καπ που μετέχει η Λίβερπουλ και οδηγείται σε παράταση.

20:32

91': Δύο αλλαγές για τη Σίτι. Ο Σαμπαλέτα στη θέση του Σανιά και ο Νάβας σ' εκείνη του Φερνάντο.

20:31

91': Σέντρα στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης.

20:26

Εμφανώς βελτιωμένη η ομάδα του Πελεγκρίνι στο δεύτερο ημίχρονο, θα μπορούσε να είχε καθαρίσει το ματς, προτού ισοφαρίσει ο Κουτίνιο. Η Σίτι, μάλιστα, έχασε καλές ευκαιρίες στα τελευταία λεπτά για να ανακτήσει το προβάδισμα και να κατακτήσει το Λιγκ Καπ.

20:25

Λήξη κανονικής διάρκειας. Λίβερπουλ-Μάντσεστερ Σίτι 1-1. Το ματς οδηγείται σε παράταση.

20:23

Να σημειωθεί ότι ο Πελεγκρίνι δεν έχει κάνει αλλαγή. Αντίθετα, ο Κλοπ τις έχει "σπαταλήσει" όλες.

20:20

90': Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις της κανονικής διάρκειας.

20:19

89': Ανεκμετάλλευτα δύο συνεχόμενα κόρνερ για τη Σίτι. Η κοντινή προσπάθεια του Γιάγια Τουρέ ανακόπτεται από Μινιολέ και Κόλο Τουρέ.

20:19

Το γκολ του Κουτίνιο έχει δώσει άγρια ομορφιά στον τελικό του Λιγκ Καπ.

20:19

87': Δυνατό σουτ του Χέντερσον έξω από την περιοχή, κόντρα στον Κουτίνιο, η μπάλα χάνει ταχύτητα και ο Καμπαγέρο μπλοκάρει.

20:18

86': Σπουδαία ευκαιρία για τη Σίτι. Ο Φερναντίνιο πλασάρει από τη μικρή περιοχή και ο Μινιολέ αποκρούει πέφτοντας.