19:09

19:08

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Λεβαδειακό με 2-0 στη Νέα Σμύρνη.

19:07

90'+3: Παππάς αντί Στάθη για τον Λεβαδειακό.

19:05

19:02

88': Ο Μπακασέτας εκτελεί φάουλ, ο Μπαργκάν παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

19:01

87': Μπεν αντί Γιακουμάκη για τον Λεβαδειακό.

18:59

85': Κίτρινη στον Χαλκιαδάκη για θέατρο.

18:57

83': Ωραία αλλάζουν την μπάλα οι "κυανέρυθροι", αλλά ο Μπαργκάν ενώ πρέπει να σουτάρει κάνει γύρισμα προς τον Μπακασετα.

18:56

82': Κάνει το σουτ ο Μπαργκάν και αστοχεί.

18:54

80': Συρτό σουτ από τον Καθάριο, άουτ φεύγει η μπάλα.

18:52

78': Κίτρινη στον Μπαργκάν.

18:51

77': Μπαργκάν αντί Τασουλή για τον Πανιώνιο.

18:51

77': Τόπι στη θέση του Μίνγκα για τον Λεβαδειακό.

18:49

75': Σουτ εκτός περιοχής από τον Χαλκιαδάκη, εύκολα μπλοκάρει ο Βερέμκο.

18:47

73': Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Ο Μίνγκας δίνει στον Ατζαγκούν κι εκείνος αμαρκάριστος στέλνει την μπάλα άουτ.

18:45

Στο μισό γήπεδο παίζεται το ματς, όλος ο Λεβαδειακός πίσω από την μπάλα.

18:41

67': Κίτρινη στον Ατζαγκούν.

18:40

66': Μακρινό σουτ και εντελώς άστοχο από τον Μπακασέτα.

18:39

65': Κόρνερ για τον Πανιώνιο, διώχνει ο Μαχαμάτ μετά την εκτέλεση του Μπακασέτα.

18:38

64': Χαλκιαδάκης αντί Τζανδάρη για τον Πανιώνιο. Ο Μπακασέτας θα πάει να παίξει δίπλα στον Σιώπη.

18:34

60': Καθάριος αντί Μασούρα για τον Πανιώνιο.

18:33

59': Εντελώς άστοχο το μακρινό σουτ του Μπακασέτα.

18:33

59': ΔΟΚΑΡΙ για τον Πανιώνιο! Ο Μασούρας πατά στον Καραμάνο, εκείνος κάνει το σουτ με το αριστερό και σημαδεύει το αριστερό δοκάρι του Βερέμκο.

18:28

Σταδιακά φαίνεται να πάρει τον έλεγχο του αγώνα ο Λεβαδειακός.

18:24

Έχει πρόβλημα ο Βερέμκο και φαίνεται πως θα γίνει αλλαγή.

18:21

47': Καλό σουτ από τον Τασουλή, άουτ φεύγει η μπάλα.

18:20

18:19

18:04

18:03

Τραγικό λάθος από τον Κόρμπο, πάει να γυρίσει την μπάλα προς τα πίσω με το κεφάλι, ο Γιακουμάκης την τσιμπά και κρεμά τον Διούδη.

18:02

45': ΓΚΟΛ για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ!

18:01

44': Κίτρινη στον Μαχαμάτ.

18:01

43': Κίτρινη στον Μανωλά.

17:59

43': Κάνει το σουτ εκτός περιοχής ο Μπακασέτας και μπλοκάρει ο Βερέμκο.

17:57

Φτιάχνουν ωραία τριγωνάκια οι παίκτες του Πανιωνίου, αλλάζουν καλά την μπάλα, αλλά τους λείπει η τελική επιλογή.

17:54

Διαμαρτύρεται έντονα ο Κόρμπος. Υπάρχει στιγμιαίο τράβηγμα από τον Στάθη, αλλά δύσκολα δίνεται πέναλτι αυτό. Υπερβολικός ο αρχηγός του Πανιωνίου.

17:53

Στο μισό γήπεδο παίζεται το ματς παρόλο που ο Πανιώνιος είναι με 10.

17:50

33': Την τελευταία στιγμή απομακρύνει ο Τριποτσέρης προ του Καραμάνου.

17:49

33': Κίτρινη στον Στάθη.

17:46

Στο 62% η κατοχή για τον Πανιώνιο.

17:45

28': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Μασούρας παίρνει τις κόντρες και από τη μικρή περιοχή πλασάρει πάνω στον Βερέμκο, ο οποίος στη συνέχεια μπλοκάρει σουτ του Μπακασέτα.

17:44

Πιο κοντά στον άξονα θέλει τον Μασούρα ο Ουζουνίδης.

17:42

Καθυστερήσεις από το 15' κάνει ο Βερέμκο και γι' αυτό δέχεται παρατήρηση.

17:42

25': Ο Μασούρας εκτελεί φάουλ, η μπάλα περνά απ όλους και φεύγει άουτ.

17:40

23': Κάνει την ντρίμπλα ο Τζανδάρης, δοκιμάζει και το πόδι του και αστοχεί.

17:35

Ελέγχει το ματς ο Λεβαδειακός.

17:31

Στο έδαφος ο Μουλόπουλος, προσωρινή διακοπή.

17:30

13': Κόκκινη στον Ανσαριφάρντ! Έχει πάει σκληρά ο Ιρανός πάνω στον Μουλόπουλο, αλλά η απόφαση είναι αυστηρή. Να σημειωθεί ότι όλη την εβδομάδα ο Πανιώνιος διαμαρτυρόταν για τον συγκεκριμένο διαιτητή και ζήτησε μέχρι και αντικατάστασή του.

17:29

12': Ο Καραμάνος βγάζει τη σέντρα, η κεφαλιά του Ανσαριφάρντ πάει στον Μασούρα και το σουτ του τελευταίου μπλοκάρει ο Βερέμκο.

17:27

10': Κόρνερ για τον Πανιώνιο. Το εκτελεί ο Μπακασέτας, με δυσκολία διώχνει η άμυνα του Λεβαδειακού.

17:25

8': Ο Μουλόπουλος κάνει βαθιά μπαλιά, ο Τασουλής ανεξήγητα σκύβει και το σουτ του Μάντζιου πάει στην αγκαλιά του Διούδη. Σε θέση οφσάιντ υποδείχτηκε ο φορ του Λεβαδειακού.

17:24

Έχει μπει πολύ καλά ο Λεβαδειακός και φάνηκε από νωρίς ότι ο Πανιώνιος έχει κενό στο αριστερό άκρο της άμυνάς του. Από εκεί έγινε η ζημιά.

17:22

Ο Μάντζιος κάνει το γύρισμα από δεξιά συρτά και ο Γιακουμάκης σκοράρει με πλασέ στο πρώτο δοκάρι. Τον έχει χάσει εντελώς ο Κόρμπος.

17:22

5': ΓΚΟΛ για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ!

17:21

4': Μπαίνει στην περιοχή ο Μάντζιος, κάνει και το γύρισμα και κερδίζει κόρνερ ο Λεβαδειακός. Το εκτελεί ο Μίνγκας και η μπάλα απομακρύνεται.

17:18

17:15

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

17:12

Ιδανικές οι καιρικές συνθήκες για μπάλα.

17:08

Από νίκη επί της Καλλονής προέρχονται οι Βοιωτοί. Ο προπονητής τους, Άκης Μάντζιος, είναι από τους ανθρώπους που ξέρουν όσο λίγοι τον Πανιώνιο, μία ομάδα με την οποία πανηγύρισε και την κατάκτηση του Κυπέλλου το 1998.

17:05

Την επιστροφή στις νίκες αναζητούν οι Νεοσμυρνιώτες μετά την ισοπαλία στη Βέροια προκειμένου να εκμεταλλευτούν και την ήττα του Αστέρα στην Τούμπα.

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Πανιωνίου με τον Λεβαδειακό ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Διούδης, Βλάχος, Ρισβάνης, Κόρμπος, Τασουλής, Τζανδάρης, Σιώπης, Μπακασέτας, Μασούρας, Καραμάνος, Ανσαριφάρντ
Αναπ: Παπαδόπουλος, Αργυρόπουλος, Μπαργκάν, Ποζατζίδης, Κ. Βλάχος, Καθάριος, Χαλκιαδάκης
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
Βερέμκο, Μουλόπουλος, Τριποτσέρης, Γιάχιτς, Μανωλάς, Στάθης, Μαχαμάτ, Γιακουμάκης, Μίνγκας, Ατζαγκούν, Μάντζιος
Αναπ: Τσιντώτας, Μάγκας, Μπελγκαζουανί, Μπεν, Τόπι, Παππάς, Μεντί
Διαιτητής: Δελφάκης (Αρκαδίας) Βοηθοί: Δημητριάδης (Μακεδονίας), Κουράκης (Ηρακλείου) 4ος: Τσαμούρης (Πειραιά)