16:51

16:51

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 3-0 για τα Τρίκαλα κόντρα στην Παναχαϊκή.

16:48

90'+1: Ο Δουκάκης κάνει το σουτ και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

16:47

16:44

87': Ο Πέδρο κάνει το σουτ και στέλνει την μπάλα άουτ.

16:43

Πέντε λεπτά έμειναν ακόμα συν τις όποιες καθυστερήσεις και αντιλαμβάνεται κανείς πως είναι εντελώς διαδικαστικά. Φαίνεται και από τις κινήσεις των παικτών.

16:39

81: Βορύλλας αντί Παπανικολάου για την Παναχαϊκή.

16:35

Έχει πάρει κάποια μέτρα η Παναχαϊκή στο γήπεδο.

16:31

Έχει πέσει πάρα πολύ ο ρυθμός, το ματς πλέον θυμίζει φιλικό του καλοκαιριού.

16:27

70': Ο Παπαπαναγιώτου κάνει την κούρσα, βρίσκει τον Φλίγκο και το σουτ του φεύγει άουτ.

16:23

Δεν δείχνει η Παναχαϊκή ικανή να πιέσει και να δυσκολέψει τους Θεσσαλούς.

16:19

63': Σερτζίνιο αντί Φαγιέ για τα Τρίκαλα.

16:15

Πολύ κινητικός ο Φλίγκος από τη στιγμή που μπήκε.

16:11

55': Βγάζει τη σέντρα ο Νιάρος, κάνει την προβολή ο Φλίγκος και αστοχεί για λίγο.

16:08

52': Αποκρούει ο Χιώτης σουτ του Πέδρο.

16:06

Ο Δουκάκης κάνει το γύρισμα και ο Φλίγκος από κοντά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

16:06

50': ΓΚΟΛ για τα ΤΡΙΚΑΛΑ!

16:03

46': Ντόικιτς και αντί Κουάτε και Φλίγκος αντί Βρούτσινα για τα Τρίκαλα.

16:02

16:01

15:46

15:44

44': Μεγάλη ευκαιρία για την Παναχαϊκή. Γίνεται παράλληλη μπαλιά από τον Πινδώνη, ο Πέδρο είναι στην περιοχή αλλά δεν έρχεται σε επαφή με την μπάλα.

15:41

42': Κάνει τη σέντρα ο Βρούτσινα, ο Στεφάνοβιτς παίρνει την κεφαλιά και δεν βρίσκει στόχο.

15:39

Σταθερά σε θέση άμυνας η Παναχαϊκή, δεν μπορούν να κρατήσουν την μπάλα οι παίκτες της.

15:35

37': Ο Βρούτσινα δοκιμάζει από μακριά να κρεμάσει τον Στρέζο αλλά δεν το καταφέρνει.

15:31

Ο Δουκάκης κάνει ένα σουτ, η μπάλα κοντράρει και πάει στο δοκάρι. Στην επαναφορά ο Βρούτσινα χωρίς να δυσκολευτεί σκοράρει.

15:31

33': ΓΚΟΛ για τα ΤΡΙΚΑΛΑ!

15:29

Κυκλοφορούν μπάλα οι γηπεδούχοι χωρίς να δέιχνουν μεγάλη διάθεση για να βγάλουν φάσεις.

15:25

Είναι στατικοί οι παίκτες των Τρικάλων και αυτό αποτελεί το μεγαλύτερο πρόβλημά τους έως τώρα.

15:22

23': Κάνει το σουτ ο Στουρνάρας χωρίς να βρει στόχο.

15:20

Δυσκολεύεται να γίνει απειλητική η Παναχαϊκή.

15:17

18': Δοκιμάζει το πόδι του ο Παπανικολάου και αστοχεί.

15:15

16': Ο Ναβάρο βγαίνει μόνος του με τον Στρέζο, αλλά στέλνει την μπάλα άουτ.

15:14

15': Κίτρινη στον Κουατέ.

15:10

Συνεχίζουν να πιέζουν τα Τρίκαλα παρά το γκολ.

15:07

Ο Νιάρος κάνει τη σέντρα, η μπάλα παίρνει περίεργη τροχιά και τελικά καταλήγει στα δίχτυα με τον Βρούτσινα να έχει βοηθήσει παρεμποδίζοντας τον αμυντικό των φιλοξενούμενων να διώξει. Λάθος εκτίμηση από τον Στρέζο.

15:07

8': ΓΚΟΛ για τα ΤΡΙΚΑΛΑ!

15:04

Δεν υπάρχει πολύς κόσμος στο γήπεδο. Ίσως είναι η μικρότερη προσέλευση στη φετινή σεζόν.

15:01

14:57

14:52

Αξιόμαχοι παρά τα πολλά τους προβλήματα οι Πατρινοί που προέρχονται από νίκη επί της Αναγέννησης Καρδίτσας.

14:49

Τρεις σερί ισοπαλίες και πέντε ματς χωρίς νίκη, αν βγάλουμε αυτό με τον Ολυμπιακό Βόλου, μετρούν οι Θεσσαλοί.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι των Τρικάλων με την Παναχαϊκή ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΤΡΙΚΑΛΑ
Χιώτης, Στουρνάρας, Παπαπαναγιώτου, Κουμπαρούλης, Νιάρος, Κουατέ, Φαγιέ, Δουκάκης, Στεφάνοβιτς, Βρούτσινα, Ναβάρο.
Αναπ: Γιδόπουλος, Φλίγκος, Σερτζίνιο, Χαροντάκης, Ντόικιτς, Κουσκουνάς, Ζώνας
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ
Στρέζος, Χούσα, Λαμπρόπουλος Γ., Λαμπρόπουλος Ιωσήφ, Χαρτσιάς, Μουκίδης, Τρίγκας, Πινδώνης, Παπανικολάου, Πέδρο, Ρουμπάτος.
Αναπ: Μητρόπουλος, Σαμπατάκος, Βορύλλας
Διαιτητής: Τεβεκέλης (Μακεδονίας) Βοηθοί: Νικολαΐδης, Χαδήμογλου (Μακεδονίας) 4ος: Παπαργυρίου (Πιερίας)