Πανηγυρίζουν μπροστά στον κόσμο τους οι παίκτες των "ερυθρόλευκων" φορώντας μπλουζάκια με το νούμερο 43 και πιασμένοι χέρι χέρι κατευθύνονται προς όλες τις πλευρές του γηπέδου καταχειροκροτούμενοι.

Κλειδώνει και μαθηματικά το 43ο πρωτάθλημα στην ιστορία του ο Ολυμπιακός.

16:51

Λήξη της αναμέτρησης. Ολυμπιακός - Βέροια 3-0.

16:48

16:45

88': Γύρισμα από τα αριστερά του Ερνάνι, ο Φουστέρ θα στείλει την μπάλα άουτ.

16:44

86': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, διώχνουν σε νεό κόρνερ οι αμυντικοί της Βέροιας. Εκτελεί ο Φορτούνης, αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

16:42

84': Αλλαγή για τη Βέροια. Ο Μεληκιώτης αντί του Ανάκογλου.

16:41

Σουτ του Φουστέρ κοντράρει σε σώματα, η μπάλα στρώνεται στον Πουλίδο, ο οποίος με προβολή κάνει το 3-0.

16:41

83': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

16:39

82': Το κόρνερ εκτελείται, εξαιρετική κεφαλιά Ντα Κόστα, διώχνει σωτήρια σε κόρνερ ο Καντιμοίρης. Εκτελεί ο Φορτούνης, η μπάλα περνά απ' όλους και φεύγει άουτ.

16:38

81': Κίτρινη κάρτα στον Σιόντη.

16:38

81': Φάουλ σε καλή θέση για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Φορτούνης κοντράρει στο τείχος και κόρνερ.

16:36

79': Ο Μπουχαλάκης θα σουτάρει έξω από την περιοχή, πάνω από την εστία της Βέροιας.

16:30

73': Ανάποδο ψαλίδι από τον Φορτούνη, σε κόρνερ ο Καντιμοίρης, το οποίο απομακρύνουν οι αμυντικοί της Βέροιας. Πολύ ωραία φάση.

16:30

72': Σουτ Φορτούνη από το ύψος της περιοχής, διώχνει σε κόρνερ ο Καντιμοίρης, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

16:28

71': Αλλαγή για τη Βέροια. Ο Καϊκούτ αντί του Ναζλίδη.

16:26

68': Σέντρα του Τσιμίκα από τα αριστερά, ο Φουστέρ δεν θα καταφέρει να σκοράρει για τρίτη φορά, μπλοκάρει ο Καντιμοίρης.

16:23

66': Δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης αντί του Ντομίνγκεζ και ο Ερνάνι αντί του Κολοβού.

16:23

Ο Σαλίνο βγάζει τη σέντρα από τα δεξιά, ο Κολοβός στοπάρει με το στήθος και ο Φουστέρ με σουτ στέλνει την μπάλα στο βάθος της εστίας της Βέροιας για να γράψει το 2-0.

16:22

65': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

16:22

65': Κόρνερ για την Βέροια με τον Νέτο. Απομακρύνουν οι αμυντικοί του Ολυμπιακού.

16:21

64': Κεφαλιά Πουλίδο από το ύψος της περιοχής, πάνω από την εστία του Καντιμοίρη.

16:19

62': Σέντρα από τα αριστερά, ο Τσιμίκας πιάνει την κεφαλιά, ο Καντιμοίρης διώχνει σε κόρνερ, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

16:18

61': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό με τον Φουστέρ. Διώχνει ο Σιόντης.

16:16

59': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Ντομίνγκεζ, νέο κόρνερ, Εκτελεί ξανά ο Αργεντινός, σε νέο κόρνερ διώχνει ο Ναζλίδης, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

16:16

59': Αλλαγή για τη Βέροια. Ο Γεωργιάδης αντί του Μαγιέφσκι.

16:14

57': Εκτέλεση φάουλ Ντομίνγκεζ, ο Κασάμι πλασάρει, μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Καντιμοίρης.

16:09

52': Ο Ναζλίδης βγάζει στον Μαγιέφσκι, που πλασάρει στην κίνηση, διώχνει ο Ρομπέρτο.

16:05

48': Δυνατό, μακρινό σουτ Τσιμίκα, η μπάλα κοντράρει και σε σώμα αμυντικού της Βέροιας, εύκολα ο Καντιμοίρης.

16:03

Έναρξη β' ημιχρόνου.

16:02

46': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μπουχαλάκης αντί του Ζντιέλαρ.

15:46

Λήξη α' ημιχρόνου.

15:45

45': Εξαιρετικό σουτ Μαγιέφσκι, λίγο πάνω από την εστία του Ρομπέρτο.

15:43

44': Σέντρα του Τσιμίκα, κεφαλιά Κασάμι, η μπάλα πάνω από την εστία του Καντιμοίρη.

15:42

43': Λάθος του Ντα Κόστα, ο Ναζλίδης ευνοείται, κάνει το πλασέ με τον Ρομπέρτο να είναι εκτός εστίας, ο Ισπανός τερματοφύλακας όμως θα μπλοκάρει.

15:38

38': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Φουστέρ, κανένας κίνδυνος για τους φιλοξενούμενους.

15:35

35': Ο Πουλίδο μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά, αλλά στέλνει την μπάλα πάνω στον Καντιμοίρη.

15:30

31': Καλοτραβηγμένο σουτ Κασάμι, διώχνει με τις γροθιές ο Καντιμοίρης σε κόρνερ, που περνά ανεκμετάλλευτο.

15:29

30': Καλή στιγμή για τη Βέροια. Ο Ναζλίδης βγάζει ωραία στον Ανάκογλου, που σουτάρει, έξω από το αριστερό δοκάρι του Ρομπέρτο.

15:26

27': Κόρνερ για τη Βέροια. Εκτελεί ο Νέτο, απομακρύνουν οι αμυντικοί του Ολυμπιακού, η μπάλα φτάνει στον Γιουσούφ, που σουτάρει, διώχνει σε νεό κόρνερ ο Ρομπέρτο, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

15:24

25': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Ντομίνγκεζ, σε νέο κόρνερ οι αμυντικοί της Βέροιας. Με τον ίδιο εκτελεστή, περνά ανεκμετάλλευτο.

15:21

21': Κίτρινη κάρτα στον Ζντιέλαρ.

15:19

Εκτέλεση φάουλ του Ντομίνγκεζ λίγο έξω από την περιοχή και αριστερά, η μπάλα κοντράρει στο τείχος και συγκεκριμένα στον Μαλόν, φτάνει στον Φουστέρ, που με υποδειγματικό πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για να ανοίξει το σκορ.

15:19

19': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

15:16

17': Ύστερα από σέντρα του Σαλίνο, ο Μαλόν με κεφαλιά διώχνει σε κόρνερ. Εκτελεί πλασαριστά ο Ντομίνγκεζ, ο Σαλίνο πιάνει ένα πολύ κακό σουτ, πολύ άστοχο.

15:15

16': Κόρνερ για τη Βέροια με τον Νέτο, απομακρύνει ο Ντα Κόστα.

15:11

11': Ο Κολοβός δίνει στον Ντομίνγκεζ, που με διαγώνιο σουτ στέλνει την μπάλα στην αγκαλιά του Καντιμοίρη.

15:06

6': Ο Κασάμι βγάζει στον Φουστέρ, που πιάνει το σουτ από το ύψος της περιοχής, η μπάλα λίγο έξω από την εστία του Καντιμοίρη.

15:01

2': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό με τον Ντομίνγκεζ, περνά ανεκμετάλλευτο.

15:01

Έναρξη της αναμέτρησης.

14:58

Οι δύο ομάδες έκαναν την επίσημη εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:54

Αν ο Ολυμπιακός κερδίσει σήμερα, θα έχει εξασφαλίσει και μαθηματικά το πρωτάθλημα.

14:48

Γεια σας, σε λίγο μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ολυμπιακό και στη Βέροια στο "Γ. Καραϊσκάκης", στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

01:01

Το ματς ξεκινά στις 15.00 της Κυριακής (28/2).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Ρομπέρτο, Σαλίνο, Ντα Κόστα, Βούρος, Τσιμίκας, Ζντιέλαρ, Κασάμι, Ντομίνγκεζ, Κολοβός, Φουστέρ, Πουλίδο.
Αναπ: Καπίνο, Φορτούνης, Μπουχαλάκης, Ερνάνι, Καμπιάσο, Σεμπά, Ιντέγιε.
ΒΕΡΟΙΑ
Καντιμοίρης, Νέτο, Πούγγουρας, Μαλόν, Μπράβο, Ανάκογλου, Γιουσούφ, Ναζλίδης, Μαγιέφσκι, Άρτσε, Σιόντης.
Αναπ: Βασιλειάδης, Μεληκιώτης, Γεωργιάδης, Μαραγκός, Όστοϊτς, Ετζενγκέλε, Καϊκούτ.
Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτικής Αττικής). Βοηθοί: Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου), Βέρρης (Λέσβου). Τέταρτος: Γιάχος (Χίου).