0
21:21

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

21:20

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον ΠΑΟΚ με 2-0. Ήταν ανώτερος σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και κατάφερε να πάρει το τρίποντο.

21:17

21:15

Διαδικαστικά είναι τα τελευταία λεπτά.

21:11

85': Φαλτσαριστό σουτ από τον Μυστακίδη, λίγο έξω φεύγει η μπάλα.

21:10

83': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Με πάσα εκτελείται κόρνερ, ο Τζαβέλλας κάνει γέμισμα στο δεύτερο δοκάρι και ο Χατζηισαΐας με κεφαλιά αστοχεί.

21:09

83': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Ο Μακ περνά τον Σανκαρέ, ταλαιπωρεί τον Αλόκο, σουτάρει στη συνέχεια και σημαδεύει το δεξί δοκάρι του Μπαντή.

21:08

82': Στη θέση του Λέοβατς ο Κοροβέσης για τον ΠΑΟΚ.

21:06

79': Φούντας αντί Λούι για τον Αστέρα.

21:06

79': Ο Τζιόλης ανοίγει στον Μυστακίδη, εκείνος από μέσα δεξιά κάνει το σουτ και αστοχεί.

21:04

Ο Κάτσε βγάζει εξαιρετική κάθετη, ο Μακ περνά και τον Μπαντή και στη συνέχεια πλασάρει. Τραγικό λάθος του Παντελιάδη που έχει κάτσει πιο πίσω και τον καλύπτει.

21:03

77': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:01

Έξαλλος ο Τούντορ με τις επιλογές των παικτών του που σπαταλούν τις αντεπιθέσεις με ευκολία.

20:58

72': Τζιόλης αντί Άντονις για τον ΠΑΟΚ.

20:55

69': Απευθείας φάουλ εκτελεί ο Λούι και στέλνει την μπάλα ψηλά.

20:53

Προσπαθεί για γίνει πιο απειλητικός ο Αστέρας.

20:50

64': Ο Μακ δίνει στον Τσίμιροτ, εκείνος κάνει το σουτ και αστοχεί.

20:48

62': Στη θέση του Κίτσιου ο Κάτσε για τον ΠΑΟΚ. Ο Μυστακίδης θα πάει δεξί μπακ.

20:48

62': Ιωαννίδης αντί Μάσα για τον Αστέρα.

20:45

Ετοιμάζει τον Κάτσε ο Τούντορ, ο οποίος καλείται να διαχειριστεί ότι η ομάδα του παίζει και ημιτελικό με τον Ολυμπιακό σε λίγες μέρες.

20:42

Κοντρολάρει τον ρυθμό ο ΠΑΟΚ χωρίς να απειλείται.

20:39

Στο έδαφος ο Ζησόπουλος, προσωρινή διακοπή.

20:36

50': Κίτρινη στον Άντονις.

20:34

47': Ο Άντονις κάνει σουτ από απόσταση και στέλνει την μπάλα ψηλά.

20:33

46': Μουκάμ αντί Ντούντου για τον Αστέρα.

20:32

20:31

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

20:17

20:15

20:14

45': Κακό τελείωμα από τον Μπερτόγλιο, αρκετά έξω η μπάλα.

20:13

44': Σουτ στην κίνηση κάνει ο Λέοβατς, η μπάλα χτυπά στον Λούι αλλά το χέρι του είναι κολλημένο στο σώμα του.

20:10

41': Κίτρινη στον Δημούτσο.

20:09

40': Μακρινό σουτ από τον Αλόκο, εύκολα μπλοκάρει ο Βελλίδης.

20:08

39': Κίτρινες σε Λέοβατς και Λούι.

20:08

Μεγάλη ένταση στο παιχνίδι, έχουν πιαστεί στα χέρια οι παίκτες των δύο ομάδων.

20:06

37': Κίτρινη στον Κίτσιου για διαμαρτυρία.

20:04

35': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Εκτελείται πλασαριστά, η μπάλα πάει στο δεύτερο δοκάρι από τον Πέλκα, ο Άντονις κοντρολάρει, αλλά στη συνέχεια κάνει κακό σουτ.

20:01

32': Κόρνερ για τον Αστέρα. Ο Μάσα το εκτελεί και η μπάλα απομακρύνεται από τον Βίτορ.

20:01

Χάνουν εύκολα την μπάλα οι γηπεδούχοι στα τελευταία λεπτά.

19:57

Προσπαθεί σταδιακά να πάρει μέτρα στο γήπεδο ο Αστέρας.

19:53

24': Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Παντελιάδη, έξω φεύγει η μπάλα.

19:50

21': Κίτρινη στον Παντελιάδη για θέατρο.

19:47

Ο Μυστακίδης κάνει εξαιρετική ενέργεια, δίνει στον Πέλκα, εκείνος στον Μακ και η μπάλα από τις κόντρες πηγαίνει και πάλι στον Πέλκα που σκοράρει.

19:47

17': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

19:44

Πολύ καλύτερα έχει μπει ο ΠΑΟΚ, ο οποίος ελέγχει το ματς.

19:42

13': Ο Κίτσιου γυρίζει προς το πέναλτι, ο Μυστακιδης κάνει το σουτ και αστοχεί.

19:40

11': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μακ μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, κάνει το σουτ και ο Μπαντής αποκρούει. Λίγο μετά ο Πέλκας κάνει νέο σουτ από μακριά, το οποίο είναι άστοχο.

19:37

8': Ξεμαρκάρεται ο Άντονις, κάνει κι ένα φαλτσαριστό σουτ και στέλνει την μπάλα άουτ.

19:33

Ψάχνονται οι δύο ομάδες.

19:30

19:27

19:23

Τέσσερα παιχνίδια χωρίς νίκη στη σειρά έχουν οι Αρκάδες που προέρχονται από εντός έδρας λευκή ισοπαλία με τον ΠΑΣ.

19:20

Οκτώ ματς χωρίς νίκη μετρούν οι Θεσσαλονικείς που προέρχονται από ισοπαλία στη Λεωφόρο με τον Παναθηναϊκό.

19:18

Αναμέτρηση με μεγάλο ενδιαφέρον αυτή που ξεκινά σε λίγο στην Τούμπα για τα πλέι οφ. Υπενθυμίζεται πως ο 4ος Πανιώνιος έχει 36, ο ΠΑΟΚ ακολουθεί με 35 και ο Αστέρας έχει 33 βαθμούς.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του ΠΑΟΚ με τον Αστέρα Τρίπολης ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Βελλίδης, Βίτορ, Χατζηισαΐας, Τζαβέλλας, Λέοβατς, Τσίμιροτ, Πέλκας, Άντονις, Κίτσιου, Μακ, Μυστακίδης
Αναπ: Μελίσσας, Τζιόλης, Μαλεζάς, Κάτσε, Κοροβέσης, Σάμπο, Κάκκο.
Μπαντής, Λούι, Αλόκο, Σανκαρέ, Ζησόπουλος, Παντελιάδης, Χαμντανί, Ντουντού, Δημούτσος, Μάσα, Μπερτόλιο
Αναπ: Θεοδωρόπουλος, Γιαννούλης, Μουκάμ, Φούντας, Ιωαννίδης, Φερνάντες, Τσαβες
Διαιτητής: Αρετόπουλος (Τρικάλων) Βοηθοί: Κουρεντάς, Νταλούκας (Τρικάλων) 4ος: Καραντώνης (Ημαθίας)