19:12

19:12

Λήξη αναμέτρησης, 2-2 το τελικό σκορ. Τρομερό παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο.

19:09

90'+1: Ο Λουσέρο εκτελεί κόρνερ, ο Καρυπίδης παίρνει την κεφαλιά και ο Κυριακίδης μπλοκάρει.

19:09

19:05

87': Κίτρινη στον Μύγα.

19:02

84': Νέα πολύ καλή εκτέλεση φάουλ του Ουάρντα, διώχνει με γροθιές ο Ζαρόπουλος.

18:59

Ο Ουάρντα εκτελεί φάουλ από πολύ πλάγια, βάζει φάλτσα πολύ έξυπνα και μπερδεύει τελικά τον Ζαρόπουλο. Κανένας δεν πήγε πάνω στην μπάλα κι εκείνη κατέληξε στα δίχτυα.

18:59

81': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

18:58

80': Στη θέση του Παπαστεριανού ο Σκούρτης για την Ξάνθη.

18:54

76': Βολέ στην κίνηση κάνει ο Σολτάνι και στέλνει την μπάλα άουτ.

18:51

73': Στη θέση του Νιέτο ο Ντιμιτρόφ για την Ξάνθη.

18:51

Έξαλλος ο Λουτσέσκου, είναι εκτός εαυτού και αποβάλλεται.

18:48

71': Κίτρινη στον Λουσέρο.

18:48

70': Κλέσιο αντί Κέβιν για τον Παναιτωλικό.

18:48

Διαλέγει την αριστερή γωνία του Ζαρόπουλου ο Ουάρντα, δεξιά πέφτει ο τερματοφύλακας της Ξάνθης.

18:47

70': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

18:46

69': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Παναιτωλικό! Η μπάλα βρίσκει στο χέρι του Σολτάνι, το οποίο δεν είναι κολλημένο στο σώμα του.

18:42

Βαθιά μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Παναιτωλικού, ο Παπαστεριανός αμαρκάριστος κοντρολάρει και εκτελεί με το αριστερό. Δεν υπήρχε οφσάιντ, είχε ξεχαστεί και κάλυπτε ο Μύγας.

18:41

63': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

18:40

Στο 56% η κατοχή μπάλας για τον Παναιτωλικό.

18:36

58': Βασιλακάκης αντί Ορφανίδη για την Ξάνθη.

18:35

57': Γίνεται η σέντρα από τον Μύγα, παίρνει την κεφαλιά ο Φερέιρα, αλλά όχι όπως θα ήθελε.

18:31

53': Κίτρινη στον Σολτάνι.

18:30

Πολύ καλύτερα έχουν μπει οι γηπεδούχοι.

18:26

48': Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Ουάρντα βγάζει τη σέντρα, ο Μαρκόφσκι παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα λίγο έξω.

18:25

47': Ο Ουάρντα κάνει σουτ εκτός περιοχής και ο Ζαρόπουλος αποκρούει με δυσκολία.

18:23

46': Φερέιρα αντί Ρουσκουσέδα για τον Παναιτωλικό.

18:23

18:20

18:05

18:03

45'+2: Κίτρινη στον Λισγάρα.

18:02

45'+1: Βγάζει καλή σέντρα ο Κάπελ, δεν προλαβαίνει να μπει στην πορεία της μπάλας ο Μαρκόφσκι.

18:01

17:57

Πήρε μέτρα στο γήπεδο ο Παναιτωλικός και ψάχνει την ισοφάριση.

17:54

37': Καλό το μακρινό σουτ του Πάουλο, λίγο έξω φεύγει η μπάλα.

17:53

Αποβάλλεται ο Ματζουράκης για τις αντιδράσεις του. Η φάση, πάντως, είναι πάρα πολύ δύσκολη γιατί έστω και λίγο από την μπάλα να βρίσκεται εντός αγωνιστικού χώρου ο κανονισμός λέει ότι το ματς συνεχίζεται κανονικά.

17:52

Ο Νιέτο κάνει το γύρισμα, όλη η άμυνα του Παναιτωλικού σταματά θεωρώντας πως έχει βγει η μπάλα και ο Καπετάνος σκοράρει. Έξαλλοι οι άνθρωποι των γηπεδούχων.

17:51

34': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

17:48

32': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Ο Κέβιν το εκτελεί στο πρώτο δοκάρι, απομακρύνει ο Παπαστεριανός.

17:44

Κυκλοφορεί τώρα την μπάλα η Ξάνθη.

17:41

24': Κίτρινη στον Νιέτο.

17:39

21': Ο Μάκος προ του Καπετάνου την τελευταία στιγμή.

17:36

Εξάρθρωση δεξιάς ωμοπλάτης η πρώτη εκτίμηση για τον Παπάζογλου.

17:33

16': Επικίνδυνο γύρισμα από τον Νιέτο, διώχνει ο Κέβιν.

17:30

14': Στη θέση του άτυχου παίκτη του Παναιτωλικού ο Βασιλούδης.

17:29

Με φορείο φεύγει ο Παπάζογλου, ο οποίος κρατούσε το χέρι του. Ίσως έχει βγάλει τον ώμο του.

17:27

10': Στα σώματα το πρώτο σουτ του Παπαστεριανού, κόρνερ κερδίζει η Ξάνθη από το δεύτερο. Ο Λουσέρο το εκτελεί, ο Λισγάρας παίρνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι αλλά στη συνέχεια δεν πάει συμπαίκτης του στην μπάλα.

17:24

Αρκετά προσεκτικές οι δύο ομάδες.

17:21

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

17:17

17:14

Βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

17:11

Τελευταία ζαριά είναι αυτή για τις δύο ομάδες σε περίπτωση που θέλουν να βγουν στην Ευρώπη. Απέχουν πέντε και έξι βαθμούς αντίστοιχα από τον πέμπτο ΠΑΟΚ, ο οποίος αργότερα παίζει με τον έκτο Αστέρα.

17:08

Νικηφόρο ήταν το τελευταίο ματς για τους Ακρίτες, αυτό κόντρα στον Πανθρακικό.

17:05

Από ισοπαλία στα Περιβόλια κόντρα στον Πλατανιά προέρχονται οι Αγρινιώτες.

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Παναιτωλικού με την Ξάνθη ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Κυριακίδης, Μύγας, Κούσας, Μάκος, Κέβιν, Παπάζογλου, Πάουλο, Ρουσουσέδα, Κάπελ, Ουάρντα, Μαρκόφσκι
Αναπ: Κριστιάνο, Κόρσιενς, Κλέσιο, Φερέιρα, Ρουμπουλάκου, Χαντάκιας, Βασιλούδης
ΞΑΝΘΗ
Ζαρόπουλος, Φλίσκας, Λισγάρας, Καρυπίδης, Γουάλας, Παπαστεργιανός, Λουσέρο, Ορφανίδης, Νιέτο, Σολτάνι, Καπετάνος.
Αναπ: Τσέναμο, Τριάδης, Βασιλακάκης, Σκούρτης, Γούτας, Καμαρά, Ντιμιτρόφ
Διαιτητής: Δημητρόπουλος (Φθιώτιδας) Βοηθοί: Τουμπακάρης (Αθηνών), Δίπλαρης (Καρδίτσας) 4ος: Μιχαηλίδης (Βοιωτίας)