16:54

16:53

Λήξη αναμέτρησης, 2-1 το τελικό σκορ.

16:51

90'+2: Κίτρινη στον Μίκιτς.

16:49

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

16:46

88': Γιορέντε αντί Γεωργίου για την Καλλονή.

16:43

Ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης ο Πλατανιάς.

16:39

Συνεχίζεται η ένταση στον πάγκο του Πλατανιά, αποβάλλεται από τον πάγκο και άνθρωπος του τεχνικού τιμ. Πρόκειται για τον γυμναστή ο οποίος αντάλλαζε γαλλικά με τους οπαδούς.

16:37

Έξαλλοι στον Πλατανιά, έχει μπει ο πάγκος της ομάδας μέσα. Αποβάλλεται ο Παράσχος.

16:36

78': Πάνω στον Ντίνα πέφτει ο Δαύκος, πέναλτι ζητούν οι φιλοξενούμενοι. Είχε χάσει, πάντως, την κατοχή της μπάλας ο παίκτης του Πλατανιά.

16:35

77': Μπραούλιο αντί Μάρκοβιτς για την Καλλονή.

16:34

76': Φεύγει ωραία ο Τσουράκης πίσω από την άμυνα της Καλλονής, αλλά κάνει κακό τελείωμα. Σηκώνεται το σημαιάκι, αλλά η απόφαση είναι λανθασμένη.

16:33

75': Στανισάβλιεβιτς αντί Ιτούα για τον Πλατανιά.

16:33

Στο έδαφος ο Ιτούα, ζητά και αυτός αλλαγή.

16:32

74': Νέα χαμένη ευκαιρία για την Καλλονή! Ο Μάρκοβιτς φεύγει ξανά στην πλάτη της άμυνας του Πλατανιά, αλλά κάνει κακό πλασέ και αστοχεί.

16:30

72': Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλονή! Μάρκοβιτς και Τσαμπούρης φεύγουν μόνοι τους, ο Σέρβος επιλέγει να μη δώσει πάσα και ο Σωτηρίου αποκρούει το πλασέ του.

16:29

Ο Αποστολόπουλος δίνει στον Τσουράκη, εκείνος βγάζει τη σέντρα και ο Ανγκούλο με κεφαλιά εντός μικρής περιοχής σκοράρει.

16:29

71': ΓΚΟΛ για τον ΠΛΑΤΑΝΙΑ!

16:25

67': Μπαίνει στην περιοχή ο Μανούσος, αλλά μπερδεύεται και δεν κάνει καν τελική.

16:24

Δεν δείχνουν σημάδια αντίδρασης οι φιλοξενούμενοι που μοιάζουν να έχουν συμβιβαστεί με την ήττα.

16:21

Ψάχνει αντεπιθέσεις πλέον η Καλλονή για να πετύχει και τρίτο τέρμα.

16:17

Στο έδαφος ο Δαύκος, προσωρινή διακοπή.

16:15

Ο Φαβάλι στρώνει στον Ελλακόπουλο, εκείνος κάνει σουτ από μακριά, η μπάλα σκάει δις και νικά τον Σωτηρίου.

16:14

56': ΓΚΟΛ για την ΚΑΛΛΟΝΗ!

16:13

55': Κίτρινη στον Γκνιάτιτς.

16:12

54': Καθυστερεί πολύ ο Μανούσος, κάνει τελικά το σουτ, ο Ιτούα βάζει την κόντρα και ο Σωτηρίου μπλοκάρει.

16:11

53': Στη θέση του Σέρβου ο Ελλακόπουλος για την Καλλονή.

16:10

Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Μπλάζιτς.

16:08

50': Ο Ντίνας δίνει στον Ανγκούλο, αλλά το τελείωμα του τελευταίου είναι κακό.

16:04

16:02

15:47

15:46

45'+1: Φεύγει στην πλάτη της άμυνας ο Μιλούνοβιτς, βγαίνει γρήγορα όμως ο Δαύκος και αποκρούει το πλασέ του.

15:46

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

15:45

45': Μπαίνει από αριστερά στην περιοχή ο Μάρκοβιτς, κάνει και δυνατό διαγώνιο σουτ και η μπάλα φεύγει ψηλά αφού αρχικά είχε κοντράρει στον Ιτούα.

15:41

42': Ευκαιρία για την Καλλονή! Ο Τσαμπούρης βγάζει τη σέντρα, ο Αναστασιάδης κάνει καρφωτή κεφαλιά και ο Σωτηρίου αποκρούει.

15:40

41': Κίτρινη στον Φαβάλι.

15:38

39': Τσουράκης αντί Ράμος για τον Πλατανιά.

15:36

Δεύτερο πρόβλημα για τον Παράσχο, δεν πατά καλά ούτε ο Ράμος.

15:35

35': Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Μιλούνοβιτς, η μπάλα βρίσκει και στο τείχος και φεύγει λίγο έξω. Ανεκμετάλλευτο περνά το κόρνερ.

15:33

34': Κίτρινη στον Αναστασιάδη.

15:33

34': Σουτ στην κίνηση από τον Μουνάφο, ψηλά φεύγει η μπάλα.

15:30

31': Ευκαιρία για την Καλλονή! Ο Μάρκοβιτς φεύγει στην πλάτη της άμυνας του Πλατανιά, κάνει από πλάγια δεξιά και το σουτ και ο Σωτηρίου αποκρούει.

15:30

30': Ο Αποστολόπουλος βγάζει τη σέντρα, ο Ράμος παίρνει την κεφαλιά από το σημείο του πέναλτι και αστοχεί.

15:28

29': Ο Μάρκοβιτς δίνει στον Μανούσο, εκείνος έχει πολύ χώρο μπροστά του, αλλά ταλαιπωρεί την μπάλα και χάνεται η αντεπίθεση.

15:26

26': Κίτρινη στον Ντίνα.

15:25

25': Μιλούνοβιτς αντί Γουνδουλάκη για τον Πλατανιά.

15:21

22': Ο Μάρκοβιτς στρώνει στον Τσαμπούρη, εκείνος κάνει σουτ εκτός περιοχής και ο Σωτηρίου αποκρούει. Από λάθος του Δημήτρη ξεκίνησε η φάση.

15:20

Ο Φαβάλι κάνει ωραία κάθετη στον χώρο, ο Μάρκοβιτς προλαβαίνει να πλασάρει προ του Σωτηρίου και ανοίγει το σκορ.

15:19

20': ΓΚΟΛ για την ΚΑΛΛΟΝΗ!

15:17

Στο έδαφος ο Μπλάζιτς, προσωρινή διακοπή.

15:15

Καλός ρυθμός στο ματς, το οποίο δεν έχει φάσεις έως τώρα.

15:11

12': Σε θέση οφσάιντ συλλαμβάνεται ο Ράμος ύστερα από τις κόντρες, δύσκολη η απόφαση. Οι συμπαίκτες του ήταν, εκείνος ίσως καλυπτόταν.

15:10

Έχει μπει καλύτερα η Καλλονή.

15:07

8': Δοκιμάζει το πόδι του ο Ανγκούλο, εκτός φεύγει η μπάλα.

15:06

7': Κόρνερ για την Καλλονή. Ο Φαβάλι το εκτελεί στο πρώτο δοκάρι και ο Ντίνας απομακρύνει.

15:03

3': Επικίνδυνη μπαλιά από τον Μπλάζιτς, απομακρύνει με τα πόδια ο Σωτηρίου.

15:02

2': Κόρνερ για την Καλλονή. Το εκτελεί ο Φαβάλι και διώχνει με γροθιές ο Σωτηρίου.

15:01

14:58

14:55

Αρκετές απουσίες έχουν τόσο η Καλλονή όσο και ο Πλατανιάς.

14:52

Επιστροφή στα τρίποντα θέλουν οι Χανιώτες που έχουν δύο νίκες στα τελευταία τρία ματς τους.

14:49

Την τρίτη νίκη τους στο πρωτάθλημα ψάχνουν οι Μυτιληνιοί προκειμένου να πιάσουν τον Πανθρακικό.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Καλλονής με τον Πλατανιά ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΚΑΛΛΟΝΗ
Δαύκος, Σπυρόπουλος, Μίκιτς, Αναστασιάδης, Γκόλιας, Μπλάζιτς, Τσαμπούρης, Γεωργίου, Φαβάλι, Μανούσος, Μάρκοβιτς
Αναπ: Μαλλής Γιορέντε, Ξύδας, Χατζηδημητρίου, Κάρλσον, Ελλακόπουλος, Μπραούλιο
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Σωτηρίου, Αποστολόπουλος, Ιτούα, Δημήτρης, Βάντερσον, Γκνιάτιτς, Μουνάφο, Γουνδουλάκης, Ντίνας, Ανγκούλο, Ράμος
Αναπ: Κοκκαλάς, Στανισάβλιεβιτς, Μιλούνοβιτς, Πάγκαλος, Τσουράκης, Τσιμόντζι, Βαλεριάνος
Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών) Βοηθοί: Γεωργαράκος (Αθηνών), Καμπούρης (Εύβοιας) 4ος: Κύζας (Δράμας)