Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

24:36

Γιούχαρε ο κόσμος που είχε απομείνει στις εξέδρες τους "ερυθρόλευκους".

24:36

Λήξη αναμέτρησης, ήττα για τον Ολυμπιακό με 1-2. Εκτός Γιουρόπα Λιγκ οι Πειραιώτες.

24:32

Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά του ματς.

24:31

Ήδη μισοάδειο το γήπεδο, έχουν αποχωρήσει αρκετοί φίλαθλοι απογοητευμένοι.

24:29

114: Σουτ στην κίνηση από τον Ελαμπντελαουί, είναι εντελώς άστοχο.

24:27

Ο Ζντιέλαρ χάνει την μπάλα από τον Ντεφούρ, ο Βέλγος ανοίγει στον Ατσεαμπόνγκ και ο τελευταίος με πλασέ κάτω από τα πόδια του Ρομπέρτο σκοράρει ξανά.

24:27

111': ΓΚΟΛ για την ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ!

24:25

Στο μισό γήπεδο πλέον το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό να ψάχνει δύο γκολ.

24:21

106': Καλό σουτ από τον Ντομίνγκεζ, αποκρούει ο Προτό.

24:21

106': Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου παράτασης.

24:19

Λήξη πρώτου ημιχρόνου παράτασης.

24:17

Τραγικό λάθος από τον Μαζουακού, που χάνει την μπάλα από τον Ντεφούρ, δεν μπορούν να διώξουν την μπάλα οι αμυντικοί του Ολυμπιακού, ο Πράετ βγάζει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι και ο Ατσεαμπόνγκ με υποδειγματικό τελείωμα νικά τον Ρομπέρτο.

24:16

103': ΓΚΟΛ για την ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ!

24:15

102': Ο Ρομπέρτο κάνει έξοδο προς το κόρνερ, χάνει την μπάλα, αλλά ο Πράετ δεν το εκμεταλλεύεται.

24:11

97': Ντεφούρ αντί Ντεντονκέρ για την Άντερλεχτ.

24:07

93': Απευθείας φάουλ εκτελεί ο Ντομίνγκεζ, ο οποίος αστοχεί.

24:05

92': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Εκτελείται κόρνερ, ο Ντα Κόστα παίρνει την κεφαλιά και ο Μποτία δεν καταφέρνει να μπει στη φάση. Θα έπρεπε, πάντως, και να δοθεί πέναλτι καθώς ο Ντεντόνκερ τραβά το χέρι του Ισπανού.

24:04

91': Αλλαγή για την Άντερλεχτ, στη θέση του Μπούτνερ ο Νάιτινκ.

24:04

91': Σέντρα στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης.

24:02

Όρκο νίκης δίνουν οι παίκτες του Ολυμπιακού.

23:58

Δεν αφήνει τον Ολυμπιακό να εκτελέσει κόρνερ ο διαιτητής, πάμε παράταση!

23:56

90'+6: Ωραία ενέργεια από τον Φορτούνη, κάνει και το συρτό σουτ εκτός περιοχής και ο Προτό μπλοκάρει.

23:55

90'+5: Κάνει τη σέντρα ο Σεμπά, ο Ιντέγιε παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

23:54

90'+3: Ο Σεμπά κάνει από μέσα δεξιά δυνατό σουτ και ο Προτό στην κλειστή του γωνιά αποκρούει.

23:53

Παγώνει τον ρυθμό ο Ολυμπιακός, ο οποίος έχει την μπάλα στην κατοχή του.

23:51

Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:50

89': Μεγάλη ευκαιρία για την Άντερλεχτ. Γίνεται μπαλιά στο δεύτερο δοκάρι, ο Ελαμπντελαουί δεν καταφέρνει να απομακρύνει και ο Ρομπέρτο αποκρούει το πλασέ του Ατσεαμπόνγκ.

23:48

88': Κίτρινη στον Μπατζί.

23:46

86': Κίτρινη στον Ατσεαμπόνγκ.

23:45

85': Ο Μπούτνερ εκτελεί το φάουλ, ο Πράετ παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

23:44

83': Σεμπά αντί Πουλίδο για τον Ολυμπιακό.

23:42

81': Σουάρες αντί Τζούριτσιτς για την Άντερλεχτ.

23:39

78': Δυνατό σουτ με το αριστερό από τον Ντομίνγκεζ, αποκρούει ο Προτό.

23:37

Ο κόσμος προσπαθεί να παίξει τον ρόλο του 12ου παίκτη βλέποντας τους παίκτες του Ολυμπιακού αυτή τη στιγμή να είναι κουρασμένοι και να μην πατούν τόσο καλά.

23:34

Δείχνει πολύ επικίνδυνη η Άντερλεχτ, η οποία έχει γρήγορους παίκτες που φεύγουν στην αντεπίθεση. Έχει κακές επιστροφές ο Ολυμπιακός και αυτό είναι το μεγάλο το πρόβλημα.

23:31

70': Κλέβει την μπάλα ο Ντομίνγκεζ, κάνει το γύρισμα, αλλά ο Ιντέγιε δεν μπορεί. Νέο γύρισμα από τον Πουλίδο, στα σώματα.

23:30

69': Κίτρινη στον Ντομίνγκεζ.

23:29

68': Ο Μαζουακού κάνει τη σέντρα, εκείνη περνά απ' όλους και ο Προτό διώχνει με δυσκολία.

23:28

67': Ζντιέλαρ αντί Καμπιάσο για τον Ολυμπιακό.

23:26

65': Κίτρινη στον Ναχάρ.

23:25

64': ΔΟΚΑΡΙ για την Άντερλεχτ! Ο Ναχάρ φεύγει στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού, κάνει τις ντρίμπλες στον Ντα Κόστα και σημαδεύει το αριστερό δοκάρι του Ρομπέρτο.

23:24

63': Ωραία ενέργεια από τον Τζούριτσιτς, κάνει και το σουτ και ο Ρομπέρτο αποκρούει. Στη συνέχεια ο Ισπανός διώχνει με γροθιές και σουτ του Μπούτνερ.

23:20

59': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, ο Φορτούνης κοντρολάρει στην περιοχή αλλά πριν σουτάρει διώχνει σε κόρνερ ο Ναχάρ. Το κόρνερ περνά ανεκμετάλλευτο.

23:19

59': Ο Μπούτνερ εκτελεί απευθείας φάουλ και ο Ρομπέρτο μπλοκάρει χωρίς δυσκολία.

23:18

57': Κίτρινη στον Μποτία για φάουλ στον Τζούριτσιτς που έβγαινε με τον Ρομπέρτο.

23:15

Ο Εμποτζί πάει να διώξει την μπάλα και χτυπά τον Προτό. Μικρή διακοπή.

23:13

52': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Καμπιάσο δίνει στον Πουλίδο, εκείνος παίζει το 1-2 με τον Ντομίνγκεζ και το πλασέ του φεύγει ελάχιστα έξω.

23:12

52': Ο Ατσεαμπόνγκ από μέσα αριστερά κάνει το σουτ και ο Ρομπέρτο μπλοκάρει με άνεση.

23:11

51': Ντομίνγκεζ αντί Ντουρμάζ για τον Ολυμπιακό.

23:10

Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Ντουρμάζ, έχει σηκωθεί ο Ντομίνγκεζ.

23:08

48': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης το εκτελεί και ο Προτό μπλοκάρει.

23:07

Στο έδαφος ο Ντουρμάζ και φαίνεται να έχει πρόβλημα.

23:06

23:04

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες της Άντερλεχτ, βγαίνουν και αυτοί του Ολυμπιακού.

22:51

45'+2: Κίτρινη στον Μπούτνερ.

22:51

Λήξη πρώτου ημιχρόνου με τον διαιτητή να μην αφήνει να εκτελεστεί κόρνερ της Άντερλεχτ. Έξαλλοι οι Βέλγοι.

22:50

22:49

45': Εκτελείται φάουλ από μακριά, ο Ναχάρ παίρνει την κεφλαιά αλλά η μπάλα βρίσκει στο πόδι του Ντα Κόστα.

22:46

Κοντρολάρει τώρα το παιχνίδι έξυπνα ο Ολυμπιακός.

22:42

38': Γίνεται η σέντρα από δεξιά, ο Πράετ παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

22:40

35': Κίτρινη στον Μαζουακού.

22:39

Προσπαθεί να παίξει γρήγορα και να πάρει μέτρα στο γήπεδο η Άντερλεχτ.

22:36

31': Κόρνερ για την Άντερλεχτ, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:34

Ο Φορτούνης αναλαμβάνει την εκτέλεση, επιλέγει την αριστερή γωνία του Προτό που πέφτει στην άλλη.

22:34

29': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

22:33

29': Κίτρινη στον Εμποτζι.

22:33

28': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Ολυμπιακό! Ο Πουλίδο κάνει την πάσα και ο διαιτητής θεωρεί ο Εμποτζί έχει κάνει χέρι.

22:30

26': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Ο Ντουρμάζ το εκτελεί, αλλά η μπάλα απομακρύνεται.

22:26

Φαίνεται πως έχει ενοχλήσεις ο Μαζουακού στα πλευρά.

22:23

Έχουν μπει παθιασμένα οι παίκτες του Ολυμπιακού. Φαίνεται στο πώς πιέζουν και πώς πηγαίνουν πάνω στην μπάλα.

22:20

16': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης το εκτελεί, ο Ντα Κόστα βάζει το πόδι του, στη συνέχεια ο Καμπιάσο, ο οποίος αστοχεί.