2
23:48

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό σας βράδυ.

23:40

Άλλη κλάση η Μπαρτσελόνα και μοιραία, παρά την προσπάθεια της Άρσεναλ, η παρέα του Μέσι ουσιαστικά με το 0-2 πήρε από απόψε την πρόκριση στην προημιτελική φάση του Τσάμπιονς Λιγκ με απόλυτα δίκαιο τρόπο.

23:35

Λήξη της αναμέτρησης.

23:32

90'+1: Ο Σουάρεζ από τα δεξιά θα βγάλει, κεφαλιά του Νεϊμάρ, θα διώξει σωτήρια ο Τσεχ σε κόρνερ, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

23:32

23:26

85': Κίτρινη κάρτα στον Πικέ.

23:25

Το πέναλτι εκτελείται από τον Μέσι, στα δεξιά η μπάλα, ενώ ο Τσεχ πέφτει στην αριστερή γωνία του. 0-2 για τους «μπλαουγκράνα».

23:25

83': ΓΚΟΛ για την ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ!

23:24

83': Πέναλτι για την Μπαρτσελόνα. Ύστερα από λάθος του Μερτεσάκερ, ο Φλαμινί ανατρέπει τον Μέσι.

23:23

82': Αλλαγή για την Άρσεναλ. Ο Φλαμινί αντί του Κοκλέν.

23:22

80': Ο Γουέλμπεκ θα πάρει την κεφαλιά, παρακινδυνευμένα με το γόνατο θα διώξει ο Τερ Στέγκεν.

23:20

Στην εξέλιξη της φάσης κόρνερ για την Μπαρτσελόνα, που περνά ανεκμετάλλευτο.

23:19

78': ΔΟΚΑΡΙ για την Μπαρτσελόνα. Ο Μέσι κινείται από τα δεξιά, βγάζει για τον Νεϊμάρ, που σουτάρει, ύστερα από κόντρα η μπάλα φτάνει ξανά στον Μέσι, που έβγαλε στα δεξιά για τον Σουάρεζ, σουτάρει και αριστερό δοκάρι.

23:14

72': Αλλαγή για την Άρσεναλ. Ο Γουέλμπεκ αντί του Ζιρού.

23:13

Αντεπίθεση για σεμινάριο από τους Καταλανούς. Ο Νεϊμάρ συνδυάζεται με τον Σουάρεζ, ο πρώτος θα βγάλει στον Μέσι, που μόνος από το ύψος του πέναλτι δεν θα αστοχήσει στο πλασέ και θα γράψει το 0-1.

23:13

71': ΓΚΟΛ για την ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ!

23:07

66': Ο Σουάρεζ κάνει το διαγώνιο σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής και δεξιά, η μπάλα θα φύγει παράλληλα της εστίας, δεν θα προλάβει να κάνει την προβολή ο Νεϊμάρ σε κενή εστία και θα φύγει άουτ.

23:05

64': Κόρνερ για την Μπαρτσελόνα με τον Νεϊμάρ. Περνά ανεκμετάλλευτο.

23:03

62': Κόρνερ για την Μπαρτσελόνα πλασαριστά με τον Μέσι, για να διώξουν οι αμυντικοί της Άρσεναλ σε νεό κόρνερ, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

23:01

60': Αδύναμη κεφαλιά Ζιρού, δεν αιφνιδιάζεται και αποκρούει ο Τερ Στέγκεν.

22:57

56': Ζιρού και Άλμπα κοκορομαχούν, χωρίς ωστόσο να τιμωρηθούν με κίτρινη κάρτα.