2
21:28

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

21:28

Σαφέστατα βελτιωμένος στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ, πήρε τον βαθμό από έναν Παναθηναϊκό που έκανε κάκιστη διαχείριση κυρίως λόγω των αλλαγών του Στραματσιόνι.

21:27

Αποδοκιμάζει μέρος της Λεωφόρου τους "πράσινους".

21:27

Λήξη αναμέτρησης, 2-2 το τελικό σκορ.

21:26

90'+4: Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Ο Εβανγκελίστα παίρνει την κεφαλιά από τη σέντρα του Πράνιτς και αστοχεί.

21:25

90'+3: Σάμπο αντί Πέλκα για τον ΠΑΟΚ.

21:23

21:23

90'+1: Σκληρό μαρκάρισμα από τον Χαρίση που είχε ήδη κίτρινη, με 10 ο ΠΑΟΚ.

21:22

90': Κίτρινες σε Πέλκα και Μαμούτε.

21:20

Στο έδαφος ο Τζαβέλλας, προσωρινή διακοπή.

21:19

Πιέζει ο Παναθηναϊκός συνεχώς και περισσότερο.

21:17

85': Κίτρινη στον Μπεργκ.

21:16

84': Άντονις αντί Μυστακίδη για τον ΠΑΟΚ.

21:14

Με βαθιές μπαλιές ψάχνουν τον Μπεργκ οι συμπαίκτες του και ο Σουηδός τη σπάει στα πλάγια.

21:11

79': Κοροβέσης αντί Λέοβατς για τον ΠΑΟΚ.

21:10

78': Κίτρινη στον Κίτσιου.

21:07

76': Μαμούτε αντί Αμπέντ για τον Παναθηναϊκό.

21:07

Είναι εμφανώς επηρεασμένος ο Παναθηναϊκός. Όλα άρχισαν από τις άστοχες αλλαγές του Στραματσιόνι, κάτι που έχει εκμεταλλευτεί ο ΠΑΟΚ.

21:04

72': Ο Πράνιτς πατά για τον Αμπέντ, αλλά ο Βελλίδης μπλοκάρει το σουτ του.

21:02

71': Κίτρινη στον Χατζηισαΐα και φάουλ σε πολύ καλή θέση για τον Παναθηναϊκό.

21:01

68': εντελώς άστοχο το σουτ του Κλωναρίδη.

20:59

Ο Λέοβατς κάνει το γύρισμα, ο Μυστακίδης από μέσα αριστερά βρίσκει τον αμαρκάριστο Πέλκα και ο τελευταίος από τη μικρή περιοχή ισοφαρίζει.

20:59

67': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:57

66':Κάνει το σουτ ο Λουντ, βάζει το πόδι του ο Μπεργκ για να αλλάξει την πορεία της μπάλας, αλλά ο Βελλίδης μπλοκάρει.

20:54

63': Κίτρινη στον Λουντ.

20:51

60': Βλαχοδήμος και Καλτσάς βγαίνουν, Εβανγκελίστα και Κλωναρίδης μπαίνουν για τον Παναθηναϊκό.

20:48

Ο Κουτρουμπής με κεφαλιά διώχνει την μπάλα και ο Τσίμιροτ με εκπληκτικό σουτ στην κίνηση εκτός περιοχής εκτελεί τον Στιλ. Τρομερό γκολ από τον Βόσνιο.

20:48

56': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:47

55': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Από εξαιρετική μπαλιά ο Κίτσιου κοντρολάρει, έχει τον χώρο να κάνει και σουτ από μέσα δεξιά αλλά ο Στιλ αποκρούει.

20:47

Αναγκασμένος να βγει μπροστά ο ΠΑΟΚ, τον περιμένει ο Παναθηναϊκός.

20:44

Εξαιρετική αντεπίθεση από τους"πράσινους". Ο Βλαχοδήμος δίνει στον Καλτσά, εκείνος έχει όλο τον χώρο δικό του και από το ημικύκλιο με ωραίο πλασέ νικά τον Βελλίδη. Όλα ξεκίνησαν από κόρνερ που είχε ο ΠΑΟΚ! Τραγικές οι επιστροφές των παικτών του.

20:43

51': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:43

51': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Ο Μακ το εκτελεί στο πρώτο δοκάρι, ο Τζαβέλλας παίρνει την πρώτη κεφαλιά αλλά η μπάλα απομακρύνεται.

20:41

Προσπαθεί να κάνει παιχνίδι ο ΠΑΟΚ.

20:38

20:36

Λέτο, Ζέκα και Μπουμάλ μεταξύ άλλων στις κερκίδες. Τους συνέλαβε ο τηλεοπτικός φακός. Οι δύο πρώτοι κάθονται δίπλα δίπλα.

20:36

20:18

20:18

45'+1: Βρίσκει χώρο αλλά κάνει αδύναμο σουτ από τα όρια της περιοχής ο Πέλκας και μπλοκάρει εύκολα ο Στιλ.

20:17

20:16

Πολύ με τον Λέοβατς συνεχίζει να παίζει ο ΠΑΟΚ.

20:14

42': Κίτρινες σε Χαρίση και Κουτρουμπή για τη μεταξύ τους αψιμαχία.

20:13

Ένταση στον αγωνιστικό χώρο. Όλα άρχισαν από μία μονομαχία του Μέστο με τον Τζαβέλλα.

20:12

40': Κίτρινη στον Μαλεζά.

20:11

39': Ο Λέοβατς κάνει άλλη μία μπαλιά, ο Πέλκας μπαίνει στη φάση και συλλαμβάνεται σε θέση οφσάιντ. Λανθασμένη η υπόδειξη. Ωστόσο, είχε κόψει ο Τελάντερ.

20:08

37': Ο Μακ ανοίγει στον Λέοβατς, εκείνος κάνει συρτή μπαλιά αλλά ο Στυλ μπλοκάρει.

20:04

33': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Ο Μακ το εκτελεί και προ του Χατζηισαΐα παίρνει την κεφαλιά ο Μπεργκ. Εντελώς άστοχο το σουτ του Κίτσιου στη συνέχεια.

20:01

29': Ο Τζαβέλλας εκτελεί απευθείας φάουλ και στέλνει την μπάλα ψηλά.

20:01

28': Κίτρινη στον Λαγό.

19:57

26': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Ο Καλτσάς το εκτελεί, αλλά δεν βρίσκει συμπαίκτη του.

19:55

24': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Ο Μακ το εκτελεί και ο Μπεργκ απομακρύνει στο κέντρο της άμυνας με κεφαλιά.

19:54

23': Δραστήριος ο Βλαχοδήμος από τα αριστερά, πιο δυνατή απ' ό,τι θα έπρεπε η σέντρα του.

19:51

20': Ο επόπτης σηκώνει τη σημαία του ενώ έμπαινε στην περιοχή ο Αμπέντ, λανθασμένη η υπόδειξη.

19:51

20': Κίτρινη στον Τσίμιροτ.

19:50

19': Καλή η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τζαβέλλα, λίγο πάνω από τα δοκάρια φεύγει η μπάλα.

19:49

17': Κίτρινη στον Πράνιτς.

19:48

16': Από μακριά δοκιμάζει το πόδι του ο Αμπέντ και αστοχεί.

19:47

Προσπαθεί να κερδίσει μέτρα στο γήπεδο ο ΠΑΟΚ.

19:44

12': Σουτ από μακριά κάνει ο Τσίμιροτ, ψηλά φεύγει η μπάλα.

19:42

Ο Βλαχοδήμος δίνει ωραία πάσα στον Μπεργκ, εκείνος είναι εντελώς αμαρκάριστος και με ωραίο πλασέ νικά τον Βελλίδη. Ο Μαλεζάς τον κάλυπτε και τον κράτησε στη φάση.

19:41

10': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

19:40

9': Νέο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Ο Μακ εκτελεί ξανά, ο Μπεργκ παίρνει την κεφαλιά.

19:39

8': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Ο Μακ το εκτελεί στο πρώτο δοκάρι και η μπάλα απομακρύνεται.

19:36

4': Επικίνδυνη παράλληλη μπαλιά από τον Καλτσά, προ του Μπεργκ κόβει ο Χατζηισαΐας.

19:33

1': Ο Βλαχοδήμος δίνει στον Μπεργκ, εκείνος πιάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

19:32

19:29

19:26

Sold out έχει ανακοινώσει ο Παναθηναϊκός, ενώ υπενθυμίζεται ότι κλειστές παραμένουν λόγω τιμωρίας οι θύρες 13 και 14.

19:22

Δεν έχει πάει στη Λεωφόρο ο Σαββίδης, ο οποίος λίγο καιρό πριν είχε βρεθεί στο "Γ. Καραϊσκάκης".

19:19

Επτά παιχνίδια χωρίς νίκη σε όλες τις διοργανώσεις μετρούν οι Θεσσαλονικείς που περνούν περίοδο κρίσης. Τελευταίο τους ματς αυτό με τον Ηρακλή στην Τούμπα, στο οποίο ηττήθηκαν με 1-0.

19:17

Από νίκη επί του ΠΑΣ Γιάννινα προέρχονται οι "πράσινοι", οι οποίοι όμως μετρούν τέσσερα παιχνίδια χωρίς γκολ στη Λεωφόρο.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Παναθηναϊκού με τον ΠΑΟΚ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Στιλ, Μέστο, Πράνιτς, Τελάντερ, Κουτρουμπής, Λαγός, Λουντ, Αμπέντ, Βλαχοδήμος, Καλτσάς, Μπεργκ.
Αναπ: Κοτσόλης, Εσιέν, Κλωναρίδης, Βιγιαφάνιες, Μολέδο, Μαμούτε, Εβανγκελίστα.
Βελλίδης, Λέοβατς, Χατζηισαΐας, Μακ, Μαλεζάς, Τσίμιροτ, Χαρίσης, Μυστακίδης, Τζαβέλλας, Κίτσιου, Πέλκας.
Αναπ: Μελισσάς, Τζιόλης, Κάτσε, Κοροβέσης, Σαμπό, Κάκκο, Άντονις.
Διαιτητής: Κομίνης (Θεσπρωτίας). Βοηθοί: Μαγιάννης (Άρτας), Καλφόγλου (Θεσπρωτίας). Τέταρτος: Παπαπέτρου (Αθηνών).