16:52

16:52

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 3-0 για την Κέρκυρα.

16:49

89': Ο Μακρίδης κάνει μία κάθετη, ο Γεωργακόπουλος σουτάρει και ο Μανιάτης μπλοκάρει.

16:45

Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά του ματς.

16:40

Ο Ανδρεόπουλος βλέπει το ανέβασμα του Βλάχου, κάνει το γύρισμα και ο τελευταίος από μέσα δεξιά με διαγώνιο σουτ σκοράρει.

16:39

79': ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

16:35

Έχει κατεβάσει εντελώς ταχύτητα η Κέρκυρα, η οποία κάνει συντήρηση δυνάμεων.

16:32

74': Μακρίδης αντί Ζορμπά για την Κέρκυρα.

16:30

72': Παράλληλη μπαλιά του Παμλίδη, δεν καταφέρνει ο Γεωργακόπουλος να μπει στην πορεία της μπάλας.

16:29

70': Μπαίνει ο Αρναρέλλης από αριστερά, κάνει και το σουτ και ο Μανιάτης μπλοκάρει.

16:26

67': Γεωργακόπουλος για την Κέρκυρα αντί του Κόντου.

16:24

65': Ανδρεόπουλος αντί του Ντουαλά για την Κέρκυρα.

16:20

Ακίνδυνος ο Πανελευσινιακός.

16:17

58': Πούρνος αντί Σταματάκη για τον Πανελευσινιακό.

16:14

Είναι εμφανής η έλλειψη ποιότητας από τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι δεν προσπαθούν να ρισκάρουν παρά το 2-0.

16:10

51': Δοκιμάζει το πόδι του ο Ζορμπάς και στέλνει την μπάλα άουτ.

16:09

Επιθετικογενή θέλει να βλέπει την ομάδα του ο Βοσνιάδης και γι' αυτό από τα μέσα του πρώτου ημιχρόνου έχει ζητήσει από τον Ντουαλά να παίζει δίπλα στον Ζορμπά και να είναι μοναδικός αμυντικός μέσος ο Κρητικός.

16:04

46': Κωνσταντινίδης αντί Ιμπραΐμ για τον Πανελευσινιακό.

16:03

16:01

15:47

15:46

45': Ο Ντουαλά κάνει σουτ από μακριά, αλλά είναι εντελώς άστοχο.

15:42

Μονόλογος της Κέρκυρας το ματς, δεν μπορεί να αντιδράσει ο Πανελευσινιακός.

15:39

39': Ο Χιντζίδης κάνει σουτ από μακριά και η μπάλα κοντράρει.

15:37

Διαγώνιο σουτ στην κίνηση από τον Ζορμπά από μέσα αριστερά, νικά τον Μανιάτη.

15:36

36': ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

15:34

Ο Κόντος αναλαμβάνει την εκτέλεση και σκοράρει παρόλο που έπεσε στη σωστή γωνία ο Μανιάτης.

15:33

34': ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

15:32

33': ΠΕΝΑΛΤΙ για την Κέρκυρα! Ο Ιμπραΐμ εντός περιοχής ανατρέπει τον Ζορμπά.

15:30

30': Κίτρινη στον Κακαρά.

15:29

Όσο πάει και αυξάνει την πίεσή της η Κέρκυρα, αλλά δυσκολεύεται να φτάσει σε τελικές.

15:25

Χάνουν εύκολα την μπάλα οι φιλοξενούμενοι και είναι αναγκασμένοι να βρίσκονται συχνά σε θέση άμυνας.

15:21

21': Απευθείας φάουλ απόν τον Χιντζίδη, η μπάλα σκάει μπροστά στον Μανιάτης κι εκείνος αποκρούει.

15:17

Σε ρόλο πρωταγωνιστή από την αρχή η Κέρκυρα που πιέζει για να ανοίξει το σκορ.

15:12

13': Δοκιμάζει το πόδι του ο Κόντος, αλλά δεν καταφέρνει να νικήσει τον Μανιάτη.

15:10

11': Σέντρα Κόντου, κεφαλιά ο Παμλίδης αποκρούει ο Μανιάτης σε κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

15:05

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

15:01

14:59

14:56

Βαθμούς παντού αναζητούν οι "σταχυοφόροι" που είναι στον πάτο της βαθμολογίας. Προέρχονται από ήττα από την ΑΕΛ.

14:52

Μία ακόμη νίκη θέλουν να προσθέσουν στο ενεργητικό τους οι Φαίακες μετά από αυτή κόντρα στην Παναχαϊκή.

14:49

Αλλαγές στην ενδεκάδα από τον Βοσνιάδη, όπως άλλωστε αναμενόταν. Η έκπληξη έχει να κάνει με την επιλογή του Ντουαλά χαμηλά δίπλα στον Κρητικό.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Κέρκυρας με τον Πανελευσινιακό ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΚΕΡΚΥΡΑ
Αραμπατζής, Βλάχος, Χιντζίδης, Γρομητσάρης, Ιωάννου, Κρητικός, Ντουαλά, Ζορμπάς, Κόντος, Αρναρέλλης, Παμλίδης
Αναπ: Κουτζαβασίλης, Ντιόγκο, Ανδρεόπουλος, Σουάνης, Μακρίδης, Γεωργακόπουλος, Φάμπιο
Μανιάτης, Τσολακίδης, Ανδρίκος, Κακαράς, Ιμπραΐμ, Καζνέτσκι, Κυζιρίδης, Δημόπουλος, Σταματάκης, Ιβ. Βάιτζερ, Γιαννιτσάνης
Αναπ: Μπαντίκος, Βουρβαχάκης, Πλαβούκος, Γκ. Βάιτζερ, Νάου, Πουρνός, Κωνσταντινίδης.
Διαιτητής: Ζαραβίνος (Αθηνών) Βοηθοί: Φωτόπουλος (Αθηνών), Σιδέρης (Αχαΐας) 4ος: Παπαδόπουλος (Αχαΐας)